1 Marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Łupaszka

Po raz czwarty obchodzimy dzień pamięci tych, którzy przez całe dziesięciolecia byli przedstawiani jako bandyci. Czy to że w przeddzień tego święta IPN podał kolejne nazwiska odnalezionych i zidentyfikowanych  niezłomnych, bestialsko pomordowanych i zakopanych na „Łączce” na Powązkach, nie jest dla nas wymownym znakiem?

Jeden z legendarnych niezłomnych Zygmunt Szendzielarz pseudonim ” Łupaszko” przedstawił w kilku zdaniach cały sens walki, którą toczyli  żołnierze podziemia:

„Nie jesteśmy żadna bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej Ojczyzny. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. My chcemy, by Polska była rządzona przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród, a ludzi takich mamy, którzy  i słowa głośno nie mogą powiedzieć, bo UB wraz z kliką  oficerów sowieckich czuwa. Dlatego też wypowiedzieliśmy walkę na śmierć lub życie tym, którzy za pieniądze, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich mordują najlepszych Polaków domagających się wolności i sprawiedliwości.”

Red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *