10.04.2016 Warszawa – Fotorelacja Ryszarda Kozaka z rocznicy katastrofy smoleńskiej

DSC09284

10 kwietnia to dla naszego Narodu data tragiczna.
Czas nie zagoił ran,pamięć nie chce zapomnieć-wymazać tych bolesnych wspomnień.To co miało być wyjaśnione jeszcze bardziej się zagmatwało..
Ciężko mi pisać te słowa,bo wciąż mam świadomość,że z tej najbardziej autentycznej I rocznicy dziś tak niewiele pozostało a czas i realia były inne.

DSC09249

DSC09256

DSC09515

 

DSC09520

DSC09531

DSC09544

DSC09614

DSC09630

DSC09667

Wtedy się czuło ten prawdziwy polski patriotyzm.To był jakiś odruch serca poczucie wspólnoty i ludzkiej przyzwoitości.Teraz jest trochę inaczej ,bo oprócz tych ,których spotykam co roku pojawiło się wielu tzw. działaczy,którzy przyjechali do Stolicy, by się pokazać z nowiusieńkimi banerami.Teraz już wolno-bez obaw o szykany w pracy.Teraz wypada się pokazać zrobić sobie jakąś fajną fotkę np.z Antonim.

DSC09328

DSC09308

DSC09284

DSC09342

Jakże niewielka jest granica między pokorą a pychą.Może właśnie takie poczucia miał Jacek Kaczmarski  śpiewając ‚Mury”…  a może się tylko czepiam.                                                                                                       Na wielki plus w odniesieniu do lat poprzednich trzeba zaliczyć niemalże stoickie zachowanie policji. To się autentycznie czuło. Nie widziałem tej buty, walenia pałami o tarcze, demonstracyjnych przemarszów i kordonów. Nie widziałem policjantów przebierających się za kibiców. Dlatego panowie redaktorzy z Czerskiej i TVN-u – mogli się bardzo wynudzić i rozczarować popijając leniwie swoje herbatki z zamykanych kubeczków. Dobrze, że na osłodę ich wytężonej pracy dostali chociaż przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, inaczej musieliby zasnąć w poczuciu straconego dnia. Jakaś zdesperowana kobieta rzuca mi w twarz: „- Zamiast dawać na dzieci i szpitale to sobie robicie wycieczki do Warszawy”. Wyjaśnienia, że za wyjazd  płaciliśmy 35 zł od osoby na niewiele się zdały. Niektórych ludzi nic nie przekona , oni wiedzą swoje i już. A może ta pani miała na myśli marsze KOD-u, tam podobno płacą 100 zł od łebka za obecność. Inna jakaś ta rocznica i tylko śmierć ta sama przerażająca, śmierć 96 istnień. Pokój ich duszom.

DSC09517

Rysiek Kozak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *