10 stycznia 2015 – kolejny pożar w gminie Garbów. W Gutanowie spłonął człowiek. Krótka relacja uczestnika akcji z OSP Gutanów

pożar

Poniższą informację udostępniamy za serwisem informacyjnym „Nasz Garbów”

W dniu 10 stycznia 2016 roku doszło pożaru we wsi Gutanów (gmina Garbów, woj. lubelskie). Niemalże całkowicie spalił się drewniany dom mieszkalny zamieszkały przez mężczyznę w wieku ponad 70 lat. Niestety mieszkańca domu nie udało się uratować.

Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli strażacy z OSP Gutanów. Niestety strażacy nie mogli przez 30 minut rozpocząć akcji gaszenia z powodu niemożliwości uruchomienia hydrantu, który znajdował się ok. 40 metrów od miejsca zdarzenia. Po 30 minutach na miejsce dotarli strażacy z Garbowa oraz z Woli Przybysławskiej a także z Lublina, którzy rozpoczęli walkę z żywiołem za pomocą wody znajdującej się w wozie strażackim.

Więcej w: Nasz Garbów

Komentarze do: “10 stycznia 2015 – kolejny pożar w gminie Garbów. W Gutanowie spłonął człowiek. Krótka relacja uczestnika akcji z OSP Gutanów

  1. on

    Jeśli rzeczywiście czekali tam 30 min na inne zastępy straży to znaczy, że nie zgłosili wyjazdu do tego zdarzenia a powinni powiadomić o tym PSP, a także nie wezwali dodatkowych sił po przybyciu na miejsce co automatycznie wydłużyło czas reakcji innych jednostek.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *