23.11.2018 – II sesja Rady Gminy w Abramowie, wybór do komisji, diety, wynagrodzenie..

sesII

Foto: kadr z relacji YouTube

Dziś t.j. 23 listopada odbyła się nie tylko sesja inauguracyjna, ale również radni zadecydowali o przeprowadzeniu II sesji. Zaczęła się ona po godz.12 i w porządku obrad sesji znalazły się takie punkty jak: powołanie składów osobowych komisji stałych w ramach rady gminy, ustalenie wysokości diety przewodniczącego rady, radnych i sołtysów, a także ustalenie wysokości wynagrodzenia wójta gminy. Poza tymi wymienionymi w punkcie obrad znalazły się jeszcze sprawy bieżące. Nie będę streszczał przebiegu całego posiedzenia, tylko w krótkim komunikacie przekaże, że wynagrodzenia pozostały na poziomie poprzedniej kadencji. Jednym słowem bez sensacji, tak, że nikt nie musiał dzwonić do stacji telewizyjnych, jak w poprzedniej kadencji… A szczegóły posiedzenia tej sesji, czyli kto w jakiej komisji, kto przewodniczącym itd., czytelnicy znajda oglądając sesję; tutaj link: – https://www.youtube.com/watch?v=wynsqKiupoQ.

 

Komentarze do: “23.11.2018 – II sesja Rady Gminy w Abramowie, wybór do komisji, diety, wynagrodzenie..

 1. Leszek Kozak

  Cała ta historia poprzedniej władzy przypomina sceny z Władcy Pierścieni… budowana „potęga” Mordoru przy użyciu wszystkich nieczystych sił , uległa upadkowi wraz z przyjściem daty nowych wyborów… i rozproszeniu kłębiących się chmur nad „ciemnogrodem”.

  Reply
   • Nowy

    Ciepło, ciepło…Co Gandalfie?, trafił w sedno Kozak ? Jak to mówią? uderz w stół a nożyce się odezwą….Chyba się odsłoniłeś Gandalfie? i za dużą brodą się tak łatwo nie ukryjesz…,odpocznij po porażce, pompuj koła i będzie dobrze…

    Reply
    • Obserwator

     Osiągnij tyle co on to dopiero będziesz mógł oceniać. Do tego trzeba umiejętności o których ty nie masz zielonego pojęcia.

     Reply
     • Nowy

      Nowy do Obserwatora, Nawet pojęcie kojarzy ci się z zielonym?. Widzę, że i ty z tego samego zielonego towarzystwa, pytanie tylko czy funkcyjny, czy zausznik, a może obdarzony przez „geniusza” dobrodziejstwem etatu? Obserwatorze piszesz sam od siebie, czy był rozkaz dać odpór?

  • Arwena

   Proponuje jeszcze insygnia władzy ( herb Gminy Abramów, flaga Gminy Abramów, pieczęć urzędowa Gminy Abramów z herbem gminy, sztandar Gminy Abramów, łańcuch Wójta Gminy Abramów, łańcuch Przewodniczącego Rady Gminy Abramów) spakować do papierowej torby żeby było eko i jako noworoczny prezent wręczyć byłemu wójtowi, bo nie przystoi żeby Gmina miała herb wpisany w pentagram. Może nowa Rada się tym zajmie i przedyskutuje. Pozdrawiam serdecznie.

   Reply
 2. Karol

  Pani radna z Glinnika kasy nie odpuszcza. Dobrze że nagrywają sesje to przynajmniej widać wszystko bez niedomówień.

  Reply
 3. Karol

  Mówiłem o bieżącej sesji oraz kadencji. Mogli chociaż zlikwidować ten śmieszny zapis że za brak obecności na sesji biorą 200 mniej. Stawki były ustalane za poprzedniej rady ale na tym posiedzeniu klepnięte te same choć była propozycja obniżenia do 300 podana przez byłego przewodniczącego rady i tu się nasuwa stwierdzenie – Gdzieś pan był w poprzedniej kadencji. Podziwiam kilku radnych którzy przychylili się do tej propozycji. Każdy kto obejrzy tą sesję sam pewne wnioski wyciągnie.

  Reply
 4. M

  To ciekawe co pisze Leszek Kozak, ale mi nasuwa się inne podsumowanie. Ks. Tischner pisał o różnych prawdach wypowiadanych przez górali min.” najważniejszy jest cłek- człowiek”, i zapomnieć o tym nie można. Zakon Krzyżacki urzędował na ziemiach polskich od 1250 do 1466 roku, mury solidne zbudował np. Malbork i tyle po nim pozostało ,bo mury trakty-drogi to nie wszystko , a oni zapomnieli o człowieku.Wypada przypomnieć to naszej obecnej władzy.

  Reply
 5. Darek

  24-letni mężczyzna został uderzony przez pień upadającego drzewa. Z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.
  Wczoraj po godz. 12:00 dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło podczas wycinki drzewa w lesie na terenie gminy Abramów. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 24-latek został uderzony przez pień ściętego drzewa. Chwilę przed zdarzeniem mężczyzna próbował je odepchnąć ponieważ nie upadło na ziemię, lecz zawiesiło się na innym drzewie. Poszkodowany mężczyzna pracę wykonywał wspólnie ze swoim starszym bratem.Policjanci z Posterunku Policji w Kamionce wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Mundurowi jednocześnie apelują o zachowanie ostrożności podczas wykonywanych prac leśnych.

  Reply
 6. Darek

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umożliwia aplikowanie o dopłaty do wymiany źródeł ciepła oraz wymianę stolarki okiennej i docieplenie budynków domów jednorodzinnych. Wnioski można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, na ul. Spokojnej 7.

  W ramach Programu Czyste Powietrze informacji oraz pomocy przy pisaniu wniosków udziela punkt konsultacyjny w Urzędzie Miasta Lubartów. (p. 208).

  Reply
 7. Darek

  Przed końcem bieżącego roku urzędy z terenu naszego powiatu ogłosiły nabory na wolne stanowiska.
  Urząd Miejski w Kocku szuka osoby na stanowisko Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej i Lokalowej. Dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kocku (Sekretariat) lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Kocku, ul. Jana Pawła II 29, 21 – 150 Kock, w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze – kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Lokalowej w Urzędzie Miejskim w Kocku”, w terminie do dnia 10 grudnia 2018 r. do godz. 15.00. Szczegóły naboru w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kocku.

  Ten sam urząd szuka również osoby na stanowisko kierownika samorządowego zakładu budżetowego pn. Zakład Aktywności Zawodowej w Kocku. Dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kocku (Sekretariat) lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Kocku, ul. Jana Pawła II 29, 21 – 150 Kock, w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze kierownika samorządowego zakładu budżetowego pn. Zakład Aktywności Zawodowej w Kocku” w terminie do dnia 10 grudnia 2018 r. do godz. 15.00 (decyduje data faktycznego wpływu do Urzędu). Szczegóły naboru w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kocku.

  Urząd Miejski w Ostrowie Lubelskim szuka osoby na stanowisko Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ostrowie Lubelskim. Dokumenty aplikacyjne nalezy składać do Urzędu Miejskiego do dnia 7 grudnia 2018 r. Szczegóły naboru w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim.

  Urząd Gminy Serniki szuka osoby na stanowisko Podinspektora ds. ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w sekretariacie Urzędu w godz. 8:00-15:00 w zamkniętej kopercie z adresem do korespondencji oraz dopiskiem: „Nabór na wolne stanowisko urzędnicze: Podinspektor ds. ochrony środowiska i gospodarki komunalnej” lub przesłać na adres: Urząd Gminy Serniki, Serniki 1A, 21-107 Serniki, w terminie do dnia 13 grudnia 2018 r. Szczegóły naboru w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *