6.X.2015 – Samoklęski – Odsłonięcie pomnika Pamięci Poległych Legionistów…

zaproszenie

Jak informuje Społeczny Komitet Budowy Pomnika dnia 6 października 2015 o godzinie 12:00 w Samoklęskach odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika Pamięci Poległych Legionistów w Bitwie pod Samoklęskami i Kamionką w 1915 r.

Program uroczystości jest następujący:

pomnik

Krzysztof Sienkiewicz Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Budowy Pomnika  na stronie kamionka.pl przybliża ideę powstania pomnika, zacytujmy:

„W sierpniu 2015 roku minęła 100 rocznica bitwy stoczonej pod Samoklęskami i Kamionką przez żołnierzy 1-szej Brygady oraz 4 pułku piechoty legionów Józefa Piłsudskiego z wojskami rosyjskimi. Legiony Piłsudskiego odegrały nie banalną rolę na drodze do odzyskania niepodległości przez nasz Naród po I Wojnie Światowej. Tym bardziej jesteśmy dumni z faktu, że tereny Gminy Kamionka i jej mieszkańcy – którzy również zasilali skład osobowy Legionów – byli świadkami tych doniosłych czynów. Mając w pamięci polską historię narodową i dokonania naszych wielkich przodków, świadomi konieczności nieustannego podtrzymywania poczucia patriotyzmu, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, podjęliśmy decyzję o budowie Pomnika Pamięci, który przyczyni się do realizacji tych wzniosłych celów”…. (źródło: http://www.kamionka.pl/aktualnosci/budowa-pomnika-w-samokleskach.html)

Budowę pomnika można wesprzeć wpłacając dobrowolną kwotę na konto bankowe:

Społeczny Komitet Budowy Pomnika ”  Samoklęski 56, 21-132 Kamionka

Nr konta:  36 8707 1029 0302 2568 2000 0001

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *