9 rocznica śmierci Ojca Świetego – To były wielkie rekolekcje dla całego świata

JPII w Ameryce Południowej

Dziewięć lat temu błogosławiony Jan Paweł II zakończył swą ziemską wędrówkę. W całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające nauczanie i pontyfikat wielkiego papieża Polaka

2 kwietnia 2005 roku wzrok wiernych z całego świata był skierowany na okna papieskiego apartamentu. Czas odchodzenia Ojca Świętego Jana Pawła II był wielkimi rekolekcjami dla całego świata. Miliony osób gromadziło się w świątyniach, tłumy na Placu św. Piotra z modlitwą na ustach i w sercu. O godzinie 21.37 zakończyło się ziemskie pielgrzymowanie Papieża Pielgrzyma. Jego proces beatyfikacyjny rozpoczął się 28 czerwca 2005 r. – niespełna trzy miesiące po jego śmierci. W 2009 r. papież Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu heroiczności cnót Papieża Polaka, którym zamknął zasadniczą część jego procesu beatyfikacyjnego.

Decyzja o beatyfikacji 1 maja 2011 r. została ogłoszona w styczniu tegoż roku w Rzymie. Jego postać jest dla nas wzorem godnym naśladowania. Wielkim autorytetem, znacznie różniącym się od tych, które promują dzisiaj media.

– Mamy przed sobą wielu idoli. Człowiek, którego dzisiaj pokazuje nam telewizja to człowiek piękny, młody, bogaty, człowiek, który ma władzę. Oto takiego człowieka jako idola pokazuje nam telewizja. Natomiast Ojciec Święty Jan Paweł II uwypuklił nam inny aspekt ludzkiego ciała. Ciało ze swoją godnością, bo człowiek ma swoją kondycję fizyczną. Nauczył nas w cierpieniu akceptować różne etapy naszego życia mówił ks. abp Piero Marini, były Mistrz Papieskich Celebracji Liturgicznych.

Wielkim skarbem, jaki pozostawił nam po sobie polski Papież jest ogromna pokora, miłosierdzie i przykład swojego życia.

Źródło:http://www.radiomaryja.pl/kosciol/to-byly-wielkie-rekolekcje-dla-calego-swiata/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *