Abramów – ul. Szkolna zamiast 22 Lipca. Napoleon tym razem nie dał rady..

ulica

Na XXI Sesji Rady Gminy w Abramowie w dniu 2 września radni przegłosowując uchwałę nr XXI/96/2016 dokonali zmiany nazwy ulicy „22-go lipca” na „Szkolną”. Poniżej stosowna uchwała.

 

szkolna

 

Po ponad 28 latach historia ulicy 22-lipca zakończyła się. Upłynął tydzień, na razie nie wiadomo nic o protestach, ani o zbieraniu podpisów, aby zachowano dotychczasową nazwę. Przez ostatnie kilkanaście lat było kilka prób zmiany tej nazwy, (pisaliśmy o tym wielokrotnie) ale do tej pory się to nie udawało. Kilka lat temu ‚genialne posunięcie” z pomocą Napoleona (a dokładnie z konstytucją dla Księstwa Warszawskiego)  pomogło ocalić dotychczasową nazwę przed złowieszczymi zakusami IPN-u.

20140806_111822

Cóż więc się stało, że władze gminy, które tak dzielnie broniły przez lata 22-go lipca, w końcu postanowiły zmienić nazwę ulicy? Ano, przyszedł rozkaz z góry i nie było mocnych…2 września weszła w życie ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego poprzez nazwy ulic, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Samorząd abramowski mając rok czasu na zmianę nazwy, tym razem zadział jak błyskawica i w pierwszym możliwym terminie dokonał zmiany. Co znaczy rozkaz…

Źródło: ugabramow.bip.lubelskie.pl/

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *