Andrzej Duda w Lubartowie: By młodzi nie wyjeżdżali..

Najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed rządzącymi, jest przywrócenie Polski na drogę rozwoju, przede wszystkim gospodarczego, aby młodzi nie wyjeżdżali do pracy za granicę – uważa kandydat PiS na prezydenta RP Andrzej Duda.

„Najważniejszym zadaniem jest przywrócenie Polski na drogę rozwoju gospodarczego po to, aby dla młodych ludzi stworzyć rzeczywistą alternatywę” – powiedział Duda we wtorek w Lubartowie (Lubelskie) podczas spotkania z mieszkańcami tego miasta.
Duda przekonywał, że młodzi ludzie wyjeżdżają z Polski, bo nie ma tu dla nich żadnej perspektywy, nie ma dla nich pracy, dobrej płacy, „nie sposób w normalnych warunkach założyć rodziny i realizować to, co (…) stanowi element podstawowy życiowy: mieszkanie, samochód, wyjazd na wakacje, możliwość normalnego życia”.
„Jeżeli tego wszystkiego w Polsce dzisiaj nikt nie jest w stanie im zaoferować, nie w znaczeniu, żeby im to dał, tylko w znaczeniu tym, żeby stworzyć im minimum możliwości do uzyskania tego własną pracą, to oni wyjeżdżają za granicę (…), wybierają te miejsca, gdzie można to realizować” – mówił Duda.
Jego zdaniem stworzenie warunków życia przypominających te na zachodzie Europy spowoduje, że zdecydowana większość młodych ludzi nie wyjedzie z Polski.
„To jest wielkie zadanie dla rządzących, żeby te minimalne warunki stworzyć (…) poziomu życia w naszym kraju, a przynajmniej zbliżenia go do poziomu takiego, jaki jest na zachodzie Europy. A to wymaga dzisiaj odbudowy polskiej gospodarki” – mówił Duda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *