CBA w wiatrakach – Prokuratura wszczęła śledztwo

Orzechowce 2013 010

Jak stwierdzono w niedawno opublikowanym raporcie NIK, proces powstawania farm wiatrowych w wielu miejscach w Polsce przebiegał w warunkach, najłagodniej ujmując mało przejrzystych, często w atmosferze konfliktów społecznych. Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski zauważył że  „…w części gmin elektrownie wiatrowe wybudowano na gruntach należących do osób zatrudnionych w urzędach gmin lub do radnych, czyli do osób, które uczestniczyły w podejmowaniu decyzji co do lokalizacji elektrowni” ( cyt. za wpolityce.pl)

Jak donosi prasa mogło też dochodzić do korupcji, czego przykładem jest śledztwo prowadzone w gminie Przerośl położonej niedaleko od Suwałk.

Nasz Dziennik – „…Prokuratura Okręgowa w Suwałkach, na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego, prowadzi śledztwo dotyczące przyjęcia korzyści majątkowej w formie darowizn przez urzędników gminy Przerośl od firm, które lokalizują na jej terenie elektrownie wiatrowe.

Postępowanie przygotowawcze w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej przez funkcjonariuszy publicznych w gminie Przerośl prowadzi V Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. – Na wniosek CBA prowadzimy postępowanie przygotowawcze dotyczące przyjmowania środków majątkowych przez urzędników gminy Przerośl od firm budujących wiatraki. Czynności w tej sprawie, na nasze zlecenie, m.in. przesłuchania urzędników gminy, prowadzi Komenda Miejska Policji w Suwałkach – mówi „Naszemu Dziennikowi” prokurator Józef Murawko, naczelnik V Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Suwałkach”.

Cały artykuł w:ww.naszdziennik.pl/polska-kraj/89785,cba-w-wiatrakach.html z dn.06.08.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *