Fronda – TVN i Polsat nie płacą w Polsce podatków

W Polsce jeśli chodzi o płacenie podatków są równi i równiejsi. Cały szereg wielkich firm, supermarketów czy czołowych stacji telewizyjnych nie płaci podatku w Polsce pisze Fronda:

„O podatek obrotowy od supermarketów i banków zaapelował goszczący, w swoje 92 – urodziny w Radio Wnet, prof. Witold Kieżun. ” Cały szereg firm nie płaci w Polsce podatków. Są to m.in. TVN czy Polsat”. Nawiązując do 25. rocznicy rozpoczęcia rozmów przy Okrągłym Stole prof. Kieżun stwierdził, że rozmowy nie załatwiły struktury gospodarczej.
„Rozpoczęła się jednak akcja wykupowania przedsiębiorstw przez istniejącą nomenklaturę. Okrągły Stół w dziedzinie gospodarki nie ma żadnego dorobku. Już pod koniec lat ’90 Jeffrey Sachs i George Soros zaplanowali polską strukturę gospodarczą” – mówił w Poranku Wnet prof. Kieżun.
Jako krytyczną określił rozmówca obecną sytuację w Polsce.
„Polska jest na 212 miejscu na świecie jeśli chodzi o ujemny przyrost naturalny. Olbrzymia większość Polaków żyje w nędzy. Pokazało to ostanie opracowanie GUS. Okazało się, że 500 tys. dzieci jest niedożywionych, a 1,4 mln młodzieży pozbawiona jest normalnych warunków do nauki.”
„USA z całym naciskiem zaangażowały się w produkcję gazu z łupków – przekonywał na antenie Radia Wnet prof. Kieżun. – Stany przeżywają absolutny renesans energetyczny i przez to mają bardzo niskie ceny energii. Np. litr benzyny kosztuje tam 2,5-2,6 zł. W związku z tym, że ceny energii są niskie to zaczęto likwidować przemysł i fabryki w Chinach i zaczęto rozbudowywać przemysł u siebie.”
Gość Poranka Wnet zaapelował o opodatkowanie m.in. supermarketów.
„Po pierwsze powinniśmy opodatkować supermarkety, które praktycznie nic nie płacą. Trzeba wprowadzić podatek obrotowy od supermarketów i banków” – przekonywał.
„W Kanadzie podatek od dochodów wynosi 35 proc. – kontynuował prof. Kieżun. – U nas zlikwidowano podatek dla najbogatszych – 40 procentowy. Z jednej strony mamy grupę dobrze zarabiających, którzy tak jak emeryci płacą jedynie 19 proc. podatku. W Polsce istnieje więc szalona dysproporcja jeśli chodzi o zarobki. Cały szereg firm nie płaci w Polsce podatków. Są to m.in. TVN czy Polsat. Oni płacą podatki za granicą.”

Całość w :http://www.fronda.pl/a/tvn-i-polsat-nie-placa-w-polsce-podatkow,34293.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *