Gmina – o sesji i dokumenty z BIP Abramów

gmina abramów

Ze względu, że na chwilę obecną nie mamy relacji z III sesji Rady Gminy, prezentujemy dokumenty ze strony UG –  protokoły dotyczące wynagrodzenia wójta i radnych z poprzedniej sesji , oraz  fragmenty dokumentu „Objaśnienia do wieloletniej prognozy finansowej na lata 2015 – 2018” oraz  „Objaśnienia do projektu budżetu gminy na 2015 rok”.

Odnośnie sesji z 30 grudnia 2014, jeśli ktoś z czytelników, czy radnych obecnych  na tej sesji chciałby zamieścić swoją relację ew. nagranie na tych stronach – zapraszamy.

prot 2

prot 1

 

Fragment dokumentu „Objaśnienia do wieloletniej prognozy finansowej na lata 2015 – 2018” całość znajduje się pod linkiem – http://ugabramow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/OBJASNIENIA_DO_WIELOLETNIEJ_PROGNOZY_FINANSOWEJ.pdf

objasnienia

 

Fragment dokumentu – „Objaśnienia do projektu budżetu gminy na 2015 rok”.  Całość  – http://ugabramow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/Objasnienia_do_projektu_budzetu_na_2015r.pdf

budżet

 

Komentarze do: “Gmina – o sesji i dokumenty z BIP Abramów

 1. M.

  To jakieś porąbane. Rozumiem dodatek funkcyjny, ale jeszcze dodatek specjalny od dodatku ? co to jest. Specjalny dodatek otrzymuje się za coś specjalnego (jak sama nazwa wskazuje) a wójt jeszcze nic nie zrobił. Zapomnieliście o delegacjach, które przy takiej ilości wyjazdów jakie ma wójt, mogą stanowić wartość zasadniczego wynagrodzenia.

  Reply
 2. KK

  Nie wiem dlaczego radni są tak przeciwni nagrywaniu sesji w formie wideo. Czy boja się tego żeby wyborcy poznali ich jacy są naprawdę i jak wygląda ich praca na sesji? Myślę, że przeciętny wyborca jakby zobaczył jak się zachowuje jego wybranek więcej razy by nie popełnił błędu i nie wybrał go. Nie chodzi mi o wygląd tylko o wiedzę i zachowanie tych osób. Dlaczego pani radna z miejscowości W…. z pokorą prosi o ciszę i spokój medialny, a nie czyta dokumentów gminy tylko pyta czy gmina ma długi i robi głupi uśmiech? Bo w dokumentach pisze że gmina będzie miała nadwyżkę budżetową. Dlaczego radny z Michałówki ubolewa nad bardzo małą wypłatą wodza? Chyba chce mu oddać swoją dietę albo bardzo chętnie rozdaje gminne pieniądze. A tak powinniśmy oszczędzać. Dlaczego pracownicy gminy porządkują śmiecie na cmentarzu? Kto im za to płaci, ksiądz czy wójt?

  Reply
  • Ja

   Może boją się że ich bierność może wywołać jakiś społeczny sprzeciw odnośnie ich pensji. Wiadomo, przyjść, posiedzieć, przegłosować co szef każe i do domu.

   Reply
 3. M

  Czy zauważyliście, że od listopada w Abramowie nikt nie zamiatał i nie sprzątał ulic, parkingów, trawników. Przez ostatnie 4 lata każdy tydzień zaczynał sie od sprzątania terenu przy Urzędzie i na terenie. W ciagu tygodnia w miarę potrzeb. Cofając się do poprzednich 8 lat władzy obecnego wójta, też wszędzie były pety,butelki,papiery , liście i inne śmieci.Ale………? jeżeli u kogoś na własnym podwórku, na kostce brukowej rosną badyle, to jak ma być na terenie o którym decyduje.

  Reply
  • Ja

   Oto jak przedstawia się najbliższa przyszłość gminy.
   Radzę się przyzwyczaić.

   Ale jak ktoś uważa że sprzątanie miejsc publicznych należy do mieszkańców to niech da przykład i zgłosi się pierwszy.
   Zgadza się że część śmieci to przykład schamienia części społeczeństwa, a ponieważ teraz gmina musi oszczędzać…

   Reply
 4. :)

  Ludzie . czy mamy sie zajmowac pierdołami, tak naprawde problem nie jest w tym ze nikt tego nie sprzata , tylko w tym ze brak w ludziach myslenia ekologicznego – ja wyrzuce smiecia , pwnie ktos to sprzatnie – a przeciez mozna samemu wyrzucic do kosza albo wziac do domu i do wlasnego kontenera wlasne smieci wyrzucic, ja mam ochoto kiedys wziac i wrzucic puszki i buteki temu , kto mi od ogrodka wrzuca – czy to naprawde wielki wysilek jest znalezc kosz i smiecie do kosza wyrzucic

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *