Gra w partyjne kolory przed wyborami….Jak to w Garbowie było…?

plakat

Przypomnijmy I tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, natomiast II tura wyborów na włodarzy dwa tygodnie później – 4 listopada. Zanim pojawią się oficjalne kandydatury z partyjnym poparciem, przedstawiamy czytelnikom interesujący artykuł jaki ukazał się na portalu „Nasz Garbów” na wiosnę tego roku, po którym wywiązała się gorąca debata.

Poniżej początkowy fragment artykułu:

Uwaga wyborcy Prawa i Sprawiedliwości! Trwa skandaliczna próba budowy oszukanych struktur lokalnych PiS. Co w Garbowie zrobił radny Grzegorz Kozioł i spółka?

Od jakiegoś czasu z różnych regionów Polski dochodzą niepokojące wieści, że do struktur lokalnych Prawa i Sprawiedliwości przenikają ludzie, którzy tak naprawdę nie reprezentują ducha tej organizacji. Wiele wskazuje na to, że podejmowane są próby faktycznego przejmowania struktur PiS przez osoby wspierające wcześniej siły przeciwne linii programowej tej partii.

Przykład z lokalnego podwórka. Samozwańczy sabotaż partii. Radny powiatowy Grzegorz Kozioł proponuje Kazimierzowi Firlejowi…

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z bulwersującą sytuacją, że Grzegorz Kozioł, jak sam przyznał w rozmowie telefonicznej, zaproponował oficjalne poparcie Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach samorządowych panu…Kazimierzowi Firlejowi. Działanie takie było według niego konsultowane z panią Magdaleną Filipek Sobczak, która podobno również popiera ten skandaliczny pomysł. Co gorsza Pan Kozioł twierdzi, że sprawa była również konsultowana z posłem Krzysztofem Michałkiewiczem! Zapytany czy konsultował to ze środowiskiem głównej organizacji wspierającej PiS na terenie gminy Garbów czyli środowiskiem Wspólnoty Garbowskiej, której kandydatka w poprzednich wyborach była oficjalnym kandydatem PiS, odpowiedział, że takich konsultacji nie robił…

To tylko fragment artykułu, całość, wraz z komentarzami dostępna jest  – Tutaj

Źródło: Nasz Garbów

 

Komentarze do: “Gra w partyjne kolory przed wyborami….Jak to w Garbowie było…?

 1. KASIA

  W naszej gminie będzie podobnie. Partyjne kolory do przebarwienia władz. Czy to prawda? Czy ktoś może coś powiedzieć?

  Reply
 2. Wyborca

  Słyszałem, że u nas PIS również wystawił na wójta Pana Artura Chomiuka. Czy może ktoś to potwierdzić? (najlepiej ktoś z PIS-u) Jeżeli tak to się dziwię, są w naszej gminie osoby bardziej „prawe i sprawiedliwe”. Żyję wiele wiosen i byłem na wyborach wiele razy. Pamiętam pierwsze wybory w 2002 roku w których brał udział Pan Artur Chomiuk. Wtedy na jego ulotce widniała zielona koniczynka. Ale cóż najlepiej trzymać z Tymi, którzy rządzą i mają najlepsze sondaże – a nóż się uda (był PSL więc teraz czas na PIS). Nieświadomy, zacofany „naród”na pewno zagłosuje. (A może i nie).

  Reply
 3. Ada

  A ja słyszałam, że Pan Chomiuk nie startuje na wójta i nie wchodzi kolejny raz do tej samej wody……( Startują Panowie Rola albo Mazur) Ale tak miało być 4 lata temu. Ja w to nie wierzę jest zapazerny na władzę jak trzeba będzie to się „wkręci” do jakiejś partii może i do PIS aby uzyskać poparcie i na fali sondaży znowu zostać wójtem. 26 września o północy mija termin zgłaszania kandydatów na wójta – za 2 tygodnie będziemy wiedzieli kto jest kandydatem na wójta i z jakiego komitetu. A wtedy może i będzie śmiesznie.

  Reply
 4. Wojciech Szlachetka

  Hej sokoły omijajcie….
  Co na ten herb – powie konsul Ukrainy; niebiesko- żółte to barwy naszego sąsiada ze wschodu! Czy to ma być rekompensata za akcję ,, Wisła.”

  Reply
 5. Artysta

  Flaga powali każdego z nóg za kolorystykę i wzór. a reszta oprawy poważna sprawa,nikt chyba nie jest w stanie logicznie uzasadnić o co chodzi , no chyba że ten herb,sory za skojarzenie nieco artystyczne to nowoczesny Mop w pełnym rozkwicie gotowy do pracy nad wiadrem , znanej ogólnoświatowej marki.Reklama od dna wiaderka ,pewnie kwiat dlatego nie ma łodygi. W takiej wodzie można zobaczyć wszystko,oj Radni nic na siłę,może trzeba było poczekać.

  Reply
 6. Sąsiad

  I w Garbowie wyszła prawda na jaw. Wójt popierany przez tego pana Kozła wystawił na swojej liście kilku pslowców w tym prezesa gminnego PSL a nazwali się Porozumienie niezależnych…. Ludzie wstydu nie mają. I tacy pchają się na urzędy!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *