Herb Gminy Abramów czyli herbozagadka?

znak

W lutym 2016 roku Wójt Gminy Abramów ogłosił konkurs na Herb Gminy, który miał zostać rozstrzygnięty do 31 października 2016 r. (pisaliśmy o tym – Tutaj). Mamy początek 2017 a herbu jak nie było, tak nie ma. Wystąpiły widocznie jakieś tajemnicze okoliczności związane z wyłonieniem zwycięskiego projektu, za który, przypomnijmy, miała być wypłacona nagroda w wysokości 1000.00 zł. Nie wiadomo też, w jakim składzie została powołana komisja konkursowa, jeśli w ogóle została powołana. Nam nie udało się tego ustalić, mimo że dwukrotnie zwracaliśmy się najpierw do wójta, a następnie do z-cy wójta (który jest wykonawcą zarządzenia konkursu na opracowanie projektu herbu) z pytaniami związanymi z ogłoszonym konkursem (za pomocą kontaktu mailowego znajdującego się na stronie UG Abramów).

Niestety odpowiedzi na nasze pytania nie uzyskaliśmy, natomiast kilka dni później na stronie Urzędu ukazała się krótka informacja, że rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w I kwartale 2017. Oto ona:

HERB

Z tego co wiadomo, to kilka projektów wpłynęło, najwidoczniej poziom tych prac jest tak mocno wyśrubowany, że jest ogromna trudność z dokonaniem wyboru, no chyba, że kryje się za tym jeszcze inna (tytułowa) zagadka?

Komentarze do: “Herb Gminy Abramów czyli herbozagadka?

 1. Kane15

  Dziwne to wszystko, wydaje się, że taka sprawa jak wybór herbu dla gminy powinien być dosyć przejrzysty (fajnie byłoby zobaczyć wszystkie propozycje), cóż …

  Reply
 2. KASIA

  Do Komisji będą powołani Sługusi Wójta, nie osoby znające się na tym zagadnieniu. A tak nawiasem to już i tak wiadomo kto ? wygra ten konkurs. Tylko trzeba trochę poczekać, gdyż jeszcze nie dopracował. Uważam, podany termin i powinna ukazać się informacja rozstrzygająca. Minął pażdziernik i dalej rok za pasem, a wszystkich traktuje się po macoszemu. Ale cóż Wójtowi i jego zastępcy wszystko wolno. Trzeba wykorzystać wyjazdy w ramach delegacji. Kto by się interesował zapytaniem i odpowiedzią Redakcji.

  Reply
  • anty

   Sługusi to brzydkie słowo (niegodne „prawdziwego” chrześcijanina), ale jak chcesz to czyim ty jesteś?

   Reply
 3. anty

  Płytkie jak na duszpasterza. Panie Wojciechu więcej serca mniej politykierowania w wiejskim stylu życzę.
  Pozdrawiam bez złośliwości:)

  Reply
  • tica

   W tym podpisie Anty brakuje drugiego członu, powinno być Antykultura. Można się nie zgadzać z księdzem, ale polska kultura wymaga zwracania się do księdza per „księże”. Chyba, że jesteśmy na Dzikich Polach…..

   Reply
 4. M

  Komentować to prawo demokracji,a wiec do roboty,bo w innym przypadku być może przy następnej reformie samorządowej,nie tylko herb,ale i gmina z całym inwentarzem przestanie istnieć. Był taki pomysł nie tak dawno,aby samorządy,które egzystują na zasadzie wydawania subwencji a nie pracują nad własnym rozwojem łączyć.Pomyślcie o tym.

  Reply
 5. KASIA

  Do anty.
  Pewnie korzystasz z dobrodziejstw Włodarzy i nie masz wiedzy na żadne tematy, a tym bardziej brak Ci kultury.
  Wychowany jesteś na czerwonym podniebieniu i nie wiesz jak się do kogo zwracać. Chcesz jaśniejszych komentarzy.
  Komentujesz brzydkie słowa prawdziwego chrześcijanina, a sam nie jesteś wychowany. Zwracanie się do Księdza na Pan – to tylko u wychowanych w PRL lub masz takich Rodziców. Tak daleko nie pojedziesz – nawet jak masz wsparcie w Urzędzie. Palikot jest tego przykładem – „nie ma Boga, Boga nie ma”. Ty też tak zajdziesz jak on lub jeszcze gorzej.

  Reply
  • anty

   No i rozszyfrowałaś mnie ale wiesz takie czasy, że KaCykowie zamieniają czerwoną książeczkę na czarną i co niedzielę przed ołtarz tłumnie walą, inni nauczają o Bogu, a na forach internetowych sączą jad i nienawiść dla własnych korzyści. A tobie to chyba obecna władza strasznie zaszkodziła, ryjek odpadł od korytka?
   Żal mi cie brzydka sfrustrowana babo.

   Reply
 6. KASIA

  Musisz pójść i zobaczyć kto siada w drugiej ławce w kościele, a wychował się na czerwonym podniebieniu. Natomiast mnie żadna władza nie zaszkodziła i nie zaszkodzi, a ciebie to szkoda, że brak ci wychowania i kultury.

  Reply
 7. KASIA

  A tak ogólnie to zboczyłeś z tematu ponieważ wyniki na herb miały być w październiku 2016r, a minęło już 4 miesiące i władza dalej czeka. Tu widać skuteczność działania i wyniki.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *