Kiedy w gminie Abramów będą wykonywane remonty dróg powiatowych?

DSCN0705

Jaki jest stan dróg w naszej gminie, szczególnie w miejscowościach, gdzie budowana była farma wiatrowa, wiedzą nie tylko mieszkańcy, ale też przejezdni. Dotyczy to głównie Sosnówki i Ciotczy, gdzie i przed budową farmy stan dróg był kiepski, a tysiące kilkudziesięciotonowych ciężarówek jeszcze ten stan „poprawiły„. A miało być tak pięknie…, nowe nawierzchnie, chodniki….itd. Ale wróćmy do tytułowego pytania.

Tytuł tego wpisu jest pytaniem, które Radna Teresa Zielińska skierowała do władz powiatu na XXIII sesji Rady Powiatu w Lubartowie. Poniżej podajemy odpowiedź, jaką na tytułowe pytanie otrzymała od Wicestarosty Kazimierza Sysiaka.

drogi

Zdjęcie przedstawia drogę w Sosnówce i to wcale nienajgorszy fragment.

Komentarze do: “Kiedy w gminie Abramów będą wykonywane remonty dróg powiatowych?

 1. Teresa Zielińska

  Stan dróg Sosnówki, Ciotczy, Wielkolasu i częściowo Wolicy jest fatalny. Starostwo tego problemu nie widzi. Nie widzą tego problemu pozostali Radni z naszej Gminy. Sama nie mogę nic wywalczyć, gdyż nie mam poparcia tych Radnych. Im ten stan dróg nie przeszkadza. W odpowiedzi na zadane pytanie – uzyskałam powyższą odpowiedź od Wicestarosty. Położenie 12 ton materiału -w jego ocenie wyróżnia naszą Gminę. Mam pytanie gdzie to zostało rozłożone, ponieważ na drogach tego nie widać ( trochę w Wielkolesie). Starostwo się szczyci, że nie płaciło odszkodowań, może wtedy jak dojdzie do tragedii. Mam wątpliwości co do monitorowania na bieżąco dróg przez pracowników Zarządu Dróg Powiatowych.
  Pytałam też Starosty o chodnik w Michałówce – odpowiedź była następująca – ” Może chce pani chodniki przy wszystkich drogach”!.
  Moje zdanie jest takie, że przed wyborami to wszyscy będą obiecywać drogi – tak jak było poprzednio.

  Reply
  • Ja

   Komu by się chciało coś uchwalać – nie mówiąc już o jakichś interwencjach w starostwie czy województwie – za takie niskie „pensje”?
   Lepiej siedzieć cicho, aktywność ograniczyć do podniesienia ręki kiedy car każe, a pod koniec kadencji… cisnąć trochę grosza na drogę (w tłum) by zyskać poklask tłuszczy.

   A skoro jesteśmy przy tematyce drogowej.
   Niestety, jak widać na drodze do normalności ustawiono zbyt wiele pachołków.
   Gdyby wszyscy robili tak jak ja, czyli gdyby nie brali się za coś o czym nie mają pojęcia, może nie była by pani osamotniona w wypełnianiu obowiązków.

   Reply
 2. Ja

  Podobno w Glinniku już rozpoczęła się kampania wyborcza. 😀
  Ciekawa strategia… Stagnacja inwestycyjna, wstrzymanie inwestycji zaplanowanej w poprzedniej kadencji tzn. rezygnacja z remontu drogi do Wielkolasu… a przed wyborami jakiś remoncik.
  Czyżby ktoś liczył na to że w naszej gminie są jelenie którym wystarczy przed wyborami rzucić kawałek banana by przy urnie były potulne jak owieczki… albo raczej barany?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *