Ks. Paweł Maciąg- kolejna wizyta ks. poety w naszej parafii

DSCN3592

W niedzielę 27 października po raz trzeci gościliśmy ks. Pawła Wojciecha Maciąga – duszpasterza posługującego w Archikatedrze Lubelskiej, a także w duszpasterstwie akademickim, przy  tym poetę i autora wielu publikacji.

Pierwszy raz ks. Paweł był w naszej parafii jeszcze za kadencji śp. ks. proboszcza Pulińskiego, część naszych parafian spotykała ks. Pawła nie tylko w naszym kościele parafialnym, ale również ostatnio w czasie pielgrzymki do Rzymu, na jednym z etapów w Sanktuarium Maryjnym w Mariazell w Austrii.

I właśnie do objawień maryjnych w Fatimie odniósł się ks. Paweł w czasie porannej homilii. Szczególny zaś nacisk położył na jedno z orędzi przedstawionych przez Maryję siostrze Łucji, które dotyczyło nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo to związane jest z wielką obietnicą dla tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty przystąpią do spowiedzi, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jedną część różańca i przez 15 minut będą rozmyślać nad jedną lub wieloma tajemnicami różańcowymi w intencji zadośćuczynienia za zniewagi, które obrażają Niepokalane Serce Maryi. W obietnicy tej Maryja mówi, że przybędzie w godzinie śmierci z łaskami koniecznymi do zbawienia do tych, którzy odprawią to nabożeństwo. Właśnie teraz jesteśmy w trakcie Wielkiej Nowenny Fatimskiej 2009-2017 (rok 2017 to stulecie objawień w Fatimie), a nabożeństwo pierwszych sobót jest jeszcze słabo rozpowszechnione.

Część swojej twórczości ksiądz Paweł Maciąg poświęca właśnie tej tematyce. Tradycją stało się już, że podczas każdej wizyty ksiądz Paweł przywozi swoje książki.

DSCN3590

Ksiądz Paweł Wojciech Maciąg (1979) – studia w KUL i w Rzymie. Wykładowca etyki w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, duszpasterz akademicki, rekolekcjonista, autor wielu publikacji i malarz.

DSCN3591lDSCN3589

DSCN3588

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *