Misje Nowej Ewangelizacji w Abramowie

DSCN0737

Od czwartku w parafii Abramów trwają rekolekcje ewangelizacyjne w ramach projektu „Źródło” realizowanego w Archidiecezji Lubelskiej od 2014 roku. Rekolekcje odbywają się jako przygotowanie do peregrynacji relikwii Krzyża Świętego w parafiach. Po rekolekcjach Krzyż Święty pozostanie w parafii jeszcze przez tydzień.

DSCN0753

Rekolekcje w Abramowie przeprowadza zespół którym kieruje ks. Łukasz Kachnowicz, młody kapłan z Lublina. Wraz z nim przyjechała grupa świeckich ewangelizatorów, którzy poprzez modlitwę, czytania, wspólny śpiew dają świadectwo swojej wiary. Pochodzą z różnych miejscowości: z Lublina, Kraśnika, Łęcznej, Bystrzejowic, są w różnym wieku i różnym doświadczeniu życiowym i zawodowym.

DSCN0743

Kamil, który jest odpowiedzialny za oprawę muzyczną jest studentem V roku jednej z lubelskich uczelni, Maria i Wiesław są małżeństwem z ponad czterdziestoletnim stażem, Sylwester jest wykładowcą uniwersyteckim, Krzysztof byłym żołnierzem zawodowym. Jak widać do głoszenia ewangelii może być powołany każdy z nas.

DSCN0730

Treścią rekolekcji są podstawowe prawdy Ewangelii: Miłość Boga do człowieka, grzech, nawrócenie i wybór Jezusa. Rekolekcje są prowadzone w zróżnicowany sposób, są czytania, świadectwa, modlitwa w ciszy, słowem i śpiewem, są też nowe formy jak pokazy filmów, czy przedstawienia obrazujące np. działanie grzechu. Ci, którzy byli, wiedzą, o czym mowa.

DSCN0752

Informacja dla tych, którzy jeszcze nie byli, dziś t.j 13 maja jest dniem spowiedzi, a Msze św. są o godz. 9.00, o 12.00 dla dzieci o 16.00 w Wielkolesie i o 18.00, w niedzielę tradycyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *