Nasz Garbów – Prokuratura dwukrotnie odmawia wszczęcia postępowania, a wójt Firlej dalej obraża i insynuuje

naszgarbow2

Podczas sesji rady gminy Garbów w dniu 17 września 2015 złożone zostało oświadczenie członków Okręgowej Komisji Wyborczej na temat obraźliwych i nieprawdziwych wypowiedzi i publikacji wójta Firleja na temat rzekomych nieprawidłowości w organizacji wyborów do Izb Rolniczych.

W odpowiedzi wójt Firlej publicznie przed kamerą poddaje w wątpliwość decyzję puławskiej prokuratury, która dwukrotnie odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie nie znajdując ku temu żadnego uzasadnienia i kontynuuje on swoje oszczercze wypowiedzi skierowane przeciwko członkom komisji. Bulwersujące jest to, że wobec tych i innych insynuacji i obraźliwych wypowiedzi swobodnie wygłaszanych przez wójta podczas sesji nie ma żadnej reakcji przewodniczącej Katarzyny Chabros, która potrafi odbierać głos tym, którzy chcą się wypowiedzieć na sesji, ale nie korzysta z tego prawa w stosunku do wójta.

Należy tutaj dodać, że obraźliwe i kłamliwe wypowiedzi wójta były publikowane w gminnym biuletynie “Głos Garbowa”, co jest jawnym złamaniem prawa, które zabrania wykorzystywania gazet finansowanych za publiczne pieniądze do zwalczania kogokolwiek w tym do wyrażania prywatnych opinii władz gminy. “Głos Garbowa” nie jest organem władz gminy, ale organem całego lokalnego samorządu! Najwyższy czas, aby sprawą nieprawidłowego korzystania z biuletynu gminnego, co jest nadużywaniem w tej kwestii władzy przez wójta, zajęły się właściwe organy nadzoru. Wszak ta patologiczna sytuacja w gminie Garbów ma miejsce od wielu już lat. Jeżeli publicznie godzimy się na łamanie prawa i nadużycia władzy, to jak możemy mieć nadzieję na lepszą przyszłość?

Należy sądzić, że nikt ze znających panujące lokalnie “warunki” nie oczekiwał, że wójt przeprosi członków komisji za kłamstwa i pomówienia, których się dopuścił. …

Cały artykuł oraz Oświadczenie w sprawie wyborów do Izby Rolniczej w Gminie Garbów na stronie Nasz Garbów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *