Nieprawidłowości w ARiMR

Ci¹gniki Ursus

Liczne nadużycia i nieprawidłowości wykazała kontrola w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Sprawę badają prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne.

W dokumencie opublikowanym na stronie internetowej Kancelaria Premiera ujawnia nepotyzm, niegospodarność i liczne nadużycia w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). 10 lutego Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości stwierdzonych w wyniku kontroli w ARiMR.

Jak wynika z informacji „Pulsu Biznesu” kontrolerzy z Kancelarii Premiera stwierdzili, że stanowiska w ARiMR były obsadzane przez osoby powiązane rodzinnie. W latach 2000-2012 w agencji pracowali krewni aż 23 z 81 członków jej kierownictwa. W centrali i dwóch oddziałach agencji – mazowieckim i lubelskim – powtarzały się nazwiska i adresy zameldowania.

W trakcie kontroli ustalono również, że pieniądze płynęły szerokim strumieniem do innych organizacji, w których władzach zasiadali pracownicy agencji. Za niecelowe uznano również sfinansowanie emisji spotów telewizyjnych z udziałem Marka Sawickiego (co kosztowało 1,8 mln zł).

Źródło: Niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *