Oficjalnie o wynagrodzeniu wójta i dietach radnych (Uchwały Rady Gminy w Abramowie)

DSCN0724

Na BIP-ie Urzędu Gminy w Abramowie zostały opublikowane uchwały z ostatniej sesji, mln. o wynagrodzeniu wójta, o dietach radnych, o składach komisji. Poniżej publikujemy dwie z tych uchwał dotyczące wynagrodzenia i diet, ponieważ jest duże zainteresowanie tym tematem. Do innych uchwał odsyłamy na stronę Urzędu Gminy Abramów: https://ugabramow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

pł wójt

 

 

 

w rad

 

Źródło: https://ugabramow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

 

Komentarze do: “Oficjalnie o wynagrodzeniu wójta i dietach radnych (Uchwały Rady Gminy w Abramowie)

  • Niemile nierozczarowany

   A co już ktoś chce wskoczyć na miejsce opchniętego autobusu szkolnego?
   Ciekawe Szach czy Malesa drąży temat i pewnie w końcu mu się uda tylko musi złożyć poważną ofertę jak w przypadku nowej wieży telekomunikacyjnej, której za poprzedniego wójta nie udało się przepchnąć a „dobry człowiek” i „swój chłop” podpisał od ręki.

   PS. Do Pana Administratora
   Walczył Pan z wiatrakami niczym Don Kichot ale już wieża telekomunikacyjna, która sieje promieniowaniem elektromagnetycznym i podgrzewa czapki Panu nie przeszkadza? Jakaś podwójna moralność? Na stronie ani słowa o tym.

   Do Pana Wójta
   Jeszcze proponuję sprowadzać śmieci z zachodu dla podreperowania budżetu (czyjegoś).

   Do wyborców Jaśnie Nam Panującego
   Oby wam wieża podgrzała berety może zmądrzejecie, tylko szkoda że tak późno:(

   Reply
   • witold Post author

    Szanowny „Niemile nierozczarowany”, twój komentarz jest pierwszym, który podejmuje ten temat. Jeśli więc masz wiedzę na temat wieży i jej oddziaływania, to po prostu napisz, a ja to opublikuję. O wiatrakach też dowiedziałem się w momencie, gdy firma podpisała z większością rolników umowy, być może jesteś lepiej poinformowany niż ja, to po pierwsze. Po drugie stawiasz mi zarzut podwójnej moralności, pewnie jakbyś lepiej odrobił lektury z języka polskiego, to nawiązałbyś do „Dulskiej”, ale i tak nie wiele by to zmieniło, ponieważ strzelasz na wiwat. Jeśli sam nie pamiętasz historii wieży na terenie „GS-u” z 2001 roku, to zapytaj ludzi, którzy wtedy organizowali protest, czy brałem w tym udział czy nie? Bo to co tu napisałeś odnośnie mojej osoby jest najzwyczajniej nieuczciwe. Zresztą cały komentarz jest dość napastliwy, skądinąd ciekawe uwagi można napisać w bardziej kulturalny sposób, ale widocznie nie chcesz albo nie potrafisz. Pozostaje ci tylko schować się za wymyślonego „nicka” i walić zza winkla gazrurką okręconą w gazetę, najpewniej w jakąś gadzinówkę. Pozdrawiam Witold Komsta

    Reply
   • Niemile nierozczarowany

    Oj napastliwy? a miało być słodko, sorry nie wyszło, ale mimo to dziękuję za publikację postu może ludzi zainteresuje jak wójt (z ludźmi dla ludzi) podejmuje decyzje o ich przestrzeni życiowej

    Reply
    • Niemile nierozczarowany

     Uważaj, skup się tłumaczę: nie jestem rozczarowany bo nigdy nie byłem oczarowany postępowaniem naszych władz a jednak miałem głupią nadzieję, że tym razem będzie lepiej niż poprzednio stąd mój zmyślony nick – jaśniej tego nie umiem wytłumaczyć:)

     Reply
   • Kazimierz N.

    Do Niemile Rozczarowany
    Za wieżę telekomunikacyjną to akurat mozna podziękowac CHOMIUKOWI bo to on podpisał umowę decyzję o powstaniu jej ,nie mówiąc nikomu tylko podpisując ją po cichu.
    Podziękuj Chomiukowi.

    Reply
 1. Ania K.

  A może w końcu ktoś zdejmie z płotu baner z twarzą miłościwie nam panującego, bo jego wizerunek już się przejadł. Spokojnie człowiek do sklepu po bułki nie może pójść bo tak wisi na tym płocie i się gapi i gapi.

  Reply
 2. Teresa

  Do Ani K.
  Wiem że wielu osobom nie podoba się zmiana. Ale zdecydowana większość wybrała. Więc przez najbliższych 5 lat Ci niezadowoleni muszą się przyglądać i Ty Aniu też. Poprzednia kadencja była niezadowoleniem tej większości. A na płocie może sobie wisieć każdy i Ty też jak będziesz miała okazję, a obecnie nie musisz się patrzeć.

  Reply
  • Do Teresy

   Wybory się skończyły, więc chyba to już można traktować jak zaśmiecanie przestrzeni publicznej (w bardziej cywilizowanych miejscach banery to obciach i wiocha), poza tym dziwię się właścicielowi wizerunku, że naraża go na bliski kontakt z płynami ustrojowymi amatorów taniego winka.

   Reply
 3. Kris

  Aniu K kupuj bułki w innym sklepie wtedy nie będzie się na Ciebie gapił. Wczoraj oglądałem transmisję z I Sesji czyżby przegranego jaśnie już niepanującego Pana Artura nie było na tej sesji czy może coś przegapiłem. W innych gminach jak widać na przekazach przegrani wójtowie byli pogratulowali przekazali władzę a jak u nas? był czy nie ?

  Reply
  • Iwona

   Nie nie przegapiłes nic.Chomiuka nie było na pierwszej sesji
   I dobrze .
   Widac porazka boli .
   Dobrze jest tak jak jest,
   Pozdrawiam.

   Reply
 4. Ania K.

  Niech sobie będzie wójtem i 10 lat (w co wątpię) ale niech zejdzie z płotu. Nie wypada głowa gminy siedziała na płocie.

  Reply
 5. Iwona

  Ale wam nie pasuje ze P. Kowalski jest wójtem a nie Chomiuk.
  Niestety są tez inni co im pasuje ze ktoś inny jest wójtem niż Chomiuk.
  Tak czy owak moim zdaniem dobrze się stało ze Kowalski wygrał.
  Nie kazdemu pasowalo panowanie Chomiuka i to co on robił.
  z wyrazami szacunku panie Marku.

  Reply
 6. Kris

  Aniu K a jak Chomiuk wisiał razem z Morawieckim (co mnie bardzo śmieszy) na płocie na przeciwko Kościoła to Ci przeszkadzało czy nie? zresztą na tym płocie również wisiał to Ci przeszkadzało czy nie?. Podejrzewam, że właściciel plota pozwolił powiesić baner zarówno jednemu jak i drugiemu – zresztą „wisieli tam obydwaj”. Zmień sklep bo niezdrowo się tak denerwować a niedługo Święta.

  Reply
 7. Iwona

  Jakoś plakat wyborczy Chomiuka jak wisiał nikomu nie przeszkadzał
  Ale nie mozecie sie pogodzic z tym ze ktos inny jest wójtem niz Chomiuk.

  Reply
 8. Iwona

  Jakoś plakaty Chomiuka to wam nie przeszkadzają ale plakaty P.Marka to juz wam przeszkadzają.Naród wybrał nowego wójta wiec musicie sie z tym pogodzic.

  Reply
 9. Kris

  Widać nie kazdemu pasowały rządy P.CHOMIUKA skoro większosc mieszkanców wybrała P.Marka on przynajmniej nie zatrudnia po znajomosci tj P.Chomiuk.

  Reply
 10. Ania K.

  Sklepu nie zmienię bo mają smaczne bułki. Ja się nie denerwuję bo niby czym??? 😂 A baner zniknął…. 🤪 🤪 Jak to, kto to, kiedy????? Przypadek? – nie sądzę
  🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃

  Reply
 11. KASIA

  28 grudnia 2018 r następna sesja Rady Gminy – mam prośbę o profesjonalne pokazanie i dobre nagranie obrad.
  Jak do tej pory sesje są nagrywane przez osobę, która nie ma wiedzy i pojęcia, albo robi to celowo, ażeby mieszkańcy nic nie słyszeli.

  Reply
 12. kunegunda

  Słuchy chodzą po Abramowie,że został zakupiony kiepskiej jakości”sprzęt do nagrywania”,ciekaw jestem który to włodarz dokonał tak nietrafionego zakupu,to niech sobie tego „grata ” zabierze swojej żonie na prezent pod choinkę ,a pieniądze niech odda,aby zakupić coś lepszego. Jeśli chodzi o osobę ,która nie chce lub nie umie,to należy ją zwolnić ,w jej miejsce zatrudnić osobę która sobie poradzi i nie będzie stwarzać problemu. Wstyd!
  Wszystko wskazuje na to,że to poprzedni wójt „tak się wysilił”, dobrze by było aby mieszkańcy naszej gminy zostali poinformowani w czym tkwi problem.

  Reply
 13. Zosia

  WIADOMOSCI Z CZTERECH LAT TEMU ‚
  Już podczas inauguracyjnej sesji gminy Abramów na lubelszczyźnie radni zadbali o własne kieszenie, podwyższając sobie diety. Ze 110 zł za sesję na 400 miesięcznie! – To około 2,5 raza więcej – wylicza nam wójt Artur Chomiuk (46 l.)

  Piętnastu nowych radnych podczas sesji 1 grudnia postanowiło jedynie wybrać swego przewodniczącego i jego zastępcę oraz ustalić wysokość diet. Do tej pory wybrańcy ludu dostawali 110 zł za udział w sesji, ale to było ich zdaniem za mało. – Może 200 zł za posiedzenie – propozycję jednej z radnych przywitała grobowa cisza świadcząca o tym, że apetyty na kasę są znacznie większe. Kolejną – 400 zł zryczałtowanej miesięcznej diety (w poprzedniej kadencji zależała od liczby sesji) – rzuciła Iwona Cwajda (34 l.). – To ciężka praca i te pieniądze się nam należą, ale. nie spodziewałam się, że to przejdzie – tłumaczy skwapliwość, z jaką jej koledzy i koleżanki przyklasnęli podwyżce. Dziewięć osób było za, trzy przeciwko, trzy kolejne wstrzymały się od głosu.
  Na wójta Artura Chomiuka (46 l.) nowe stawki spadły jak grom z jasnego nieba. – Pieniądze będą musiały się znaleźć, choć zaskoczenia nie ukrywam – przyznaje. Wyciąga kalkulator i liczy: w zeszłej kadencji roczny koszt diet wynosił 32 530 zł, teraz będzie to 79 200 zł. – Jakkolwiek by liczyć, to dwa i pół raza więcej (czyli 250 proc. kwoty) – nie kryje niesmaku.
  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/radni-przyznali-sobie-gigantyczne-podwyzki-aa-5GMH-Hmxq-pwzS.html=ZRÓDŁO

  Reply
 14. Zosia

  O sprawie zaalarmował dziennikarzy czytelnik, który uczestniczył w inauguracyjnej sesji 15-osobowej Rady Gminy Abramów (powiat lubartowski). Radni w poprzedniej kadencji otrzymywali 110 złotych za każde posiedzenie rady. Teraz dostaną po 400 zł miesięcznie.

  Nowy wójt Abramowa – Artur Chomiuk – nie sprzeciwia się decyzjom radnych. Twierdzi, że „skoro tak przegłosowano, to musi wykonać ustalenia rady”. Według oficjalnych danych radni w poprzedniej kadencji zbierali się na sesjach 39 razy, czyli około 10 razy na rok. Rada Gminy uchwaliła też podwyżki za uczestniczenie w obrad radni gminy Abramów ani chwili nie zwlekali z wprowadzeniem najważniejszych dla siebie zmian. Skoro już wyborcy tak bardzo pragnęli, by to oni zajmowali się sprawami gminy, zadanie podjęli. Nie będą jednak radzić za półdarmo. Na pierwszej sesji, 1 grudnia, od podnieśli więc swoje diety o prawie 300 procach dla sołtysów, oraz przewodniczącego.
  Tak było za panowania Chomiuka.

  Reply
 15. karol

  A można było na 2 sesji obniżyć do 300 zł ale dzięki pani radnej z Glinnika oczywiście utrzymano obecny stan. Szacunek dla tych radnych którzy chociaż próbowali. Moim zdaniem 200 to jest wystarczająco w porównaniu do innych gmin nawet tych dużo bogatszych.

  Reply
 16. Iwona

  Do Niemile nierozczarowany

  Czyżby jesteś zwolennikiem poprzedniej władzy gminy.?
  Twoim zdaniem Chomiuk dobrze sprawował role wójta?
  i…co masz do władzy obecnego wójta

  Reply
  • Niemile nierozczarowany

   Myśl sobie co chcesz ale prawda jest taka, że jestem zwolennikiem dobrego zarządzania, gospodarności i dbania o dobro mieszkańców (nie jednostek) a takie decyzje jak rozmieszczanie kolejnego „żelastwa”, wyprzedaż majątku gminy jakim jest autobus a na to miejsce ściąganie obcych żeby się na naszej gminie bogacili nie jest ani gospodarne ani dobre dla mieszkańców. Ale jak to mówią jedno pokolenie buduje a drugie rujnuje, z czegoś trzeba żyć jak nie ma lepszych pomysłów. Jeżeli własny autobus wychodzi drogo to proponuję pozbyć się prywatnych aut i jeździć taksówkami okaże się co jest tańsze.

   Reply
   • Kazimierz N.

    O który Ci autobus chodzi?
    O ten co poprzedni wójt kupił go za 600tys zł -ten biały wielki ,kolega chomiuka kierowca p.skorupski nim jezdzi w szkole czy o ten co teraz kupił bo sie zepsuł z caz car .

    Reply
   • Kazimierz N.

    Do Niemile nierozczarowany AKURAT UMOWE O WIEZY TELEKOMUNIKACYJNEJ PODPISAŁ CHOMIUK I TO PO CICHU NIE MÓWIĄC NIC NIKOMU

    Reply
 17. KASIA

  Niemile nierozczarowany,
  Co ty tak w każdym komentarzu walczysz o ten drogi autobus?
  Jesteś zwolennikiem dobrego zarządzania i gospodarowania?
  Ja myślę , że bogacenia się i dbania o własną kieszeń. Budowałeś siebie i swoich pupili.
  Dobrze, że to się skończyło.
  Tyle w tym temacie

  Reply
  • anty

   Co mogę odpowiedzieć na twe inwektywy chyba tylko tyle, że tępa dzida z ciebie KASIU i ustawiają cię pod swój profil zarządzania gminą tzn. maksymalne dojenie leszczy (czytaj mieszkańców gminy).

   PS. Z innych postów wydawałaś się mądrzejsza. Przykro mi

   Reply
 18. Niemile nierozczarowany

  Dzięki poprzedniemu wójtowi macie przynajmniej co sprzedawać, z czego żyć i premie przyznawać,
  A czas pokaże co po was zostanie w gminie, mam obawy, że jedynie swąd zawodu waszych wyborców, ale skoro nie trafiają do was żadne argumenty to chyba nie ma co komentować bo i tak wójt, który się reklamował jako „z wami dla was” ma pospólstwo w d…

  Reply
   • Iwona

    Do P.WÓJTA
    Panie wójcie proponuję zmienic zastępcę swojego i powołac kogoś innego bo to nie jest odpowiedni człowiek na pana zastepcę ,bedą tylko knuć przeciwko Panu z chomiukiem.

    Reply
  • Kazimierz N.

   DO NIEMILE NIEROZCZAROWANY
   ZA TĄ WIEŻĘ TELEKOMUNIKACYJNĄ MOZEMY PODZIĘKOWAC AKURAT WŁASNIE CHOMIUKOWI BO TO ON PODPISAŁ UMOWE DECYZJE O WIEZY TELEKOMUNIKACYJNEJ PO CICHU NIE MÓWIĄC NIKOMU O TYM.
   A NIE P.KOWALSKI …

   Reply
 19. Ja

  „Kazimierz N. 30 grudnia 2018 at 17:14
  O który Ci autobus chodzi?
  O ten co poprzedni wójt kupił go za 600tys zł -ten biały wielki ,kolega chomiuka kierowca p.skorupski nim jezdzi w szkole czy o ten co teraz kupił bo sie zepsuł z caz car .”
  Szanowny Panie Kazimierzu jest Pan źle poinformowany. Radzę najpierw zebrać dowody a później się wypowiadać. Pierwsze słyszę żeby Pan Skorupski jeździł autobusem. 😲A jeśli chodzi o sam autobus to bardzo dobrze, że go kupili i że dzieci mogą bezpiecznie dojeżdżać do szkoły, a nie kupą złomu od szachowca, gdzie potrafił się takowy autobus rozkraczyć na środku drogi i wtedy „RÓBTA CO CHCETA” zawsze najwięcej mają do powiedzenia Ci których to nie dotyczy, bo ich dzieci nie odjeżdżają do szkół. Jedno jest tutaj pewne jak czyta się te wszystkie komentarze że Ty KAZIMIERZ I IWONA jesteście mistrzami w robieniu gówno burzy. Zwolennicy p Kowalskiego. Nie byłam za Chomiukiem i tym bardziej nie jestem za Kowalskim, ale Wy tak wchodzicie obecnemu panującemu…. Bez wazeliny…. Żenada!!!!!

  Reply
 20. Dawid

  Tak czytam te komentarze i zastanawia mnie skąd tyle jadu u tej Iwony. Wyglądasz mi na starą mochere która dorwala Internet i lize dupe P.Kowalskiemu i nie jestem zwolennikiem ani jednego ani drugiego

  Reply
 21. witold Post author

  Do „chłopka-roztropka”. Twój komentarz w odpowiedzi do „Iwona” zostanie opublikowany, jeśli podpiszesz się z imienia i nazwiska, dlatego że dotyczy on osób prywatnych, które z twojego wpisu łatwo zidentyfikować. Odwagi!

  Reply
 22. Joanna

  Do chłopek roztropek
  Nie kazdemu pasuje to co robił i robi P.Chomiuk
  A obecny wójt jest w porządku w miarę.
  I jest porządek czego brakowało.

  Reply
 23. Edyta

  Do anty i niemile nierozczarowany
  Widac ze jestescie po stronie byłego wójta,robicie wszystko tylko by dokuczyc panu wójtowi,a zapominacie o tym ze to wasz pan sługa chomiuk podpisał umowe o wiezy telekomunikacyjnej a p marek stara sie by tej wiezy nie było.I tak byc powinno a nie inaczej.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *