Ogłoszenia duszpasterskie 17.V.2015.

DSC00092

17.V.2015– Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Polecamy prasę katolicką-są do nabycia gazety; Niedziela i Gość niedzielny.

2.Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na kostkę brukową na cmentarzu./ zeszyt…/ oraz paniom z Marcinowa za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę

3.Trwa miesiąc maj- zapraszamy codziennie na Majówki o godz.18.

4. Obchodzimy uroczystości gminno-parafialne związane z odsłonięciem pomnika – żołnierzy walczących o Wolną Polskę z okupantem niemieckich i reżimem komunistycznym w latach 1939-1950 z formacji:AK,BCH, WiN.

W programie; o g. 11,30– Koncert pieśni patriotycznych- chór Zorza z Markuszowa; g.12,00-msza św; przewodniczy dziekan dekanatu michowskiego ks. Kan. Piotr Jastrzębski z Kamionki a kazanie głosi ks.prof.Stanisław Koczwara ze Stalowej Woli; g.13,00 odsłonięcie i poświęcenie pomnika na placu przed kościołem z udziałem kompanii reprezentacyjnej, orkiestry wojskowej i pododdziału z Garnizonu Lublin oraz salwa honorowa, złożenie wieńca i zapalenie zniczy.

Cieszymy się z obecności tak wielu – ważnych gości w naszej abramowskiej ,, Małej Ojczyźnie „!

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary i pomoc w organizacji tej uroczystości !

 

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Światowe Dni Młodzieży z papieżem w Krakowie- w lipcu 2016 r. –zapowiada się ok.2 mln młodych ludzi z całego świata.

Natomiast do puszek zbiórka ofiar -dla poszkodowanych w Nepalu na skutek trzęsienia ziemi. Za ofiary składamy Bóg zapłać !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *