Ogłoszenia duszpasterskie 19.X.2014.

ks_popieluszko

19. X. 2014 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejszą tace przekazujemy na misje, Bóg zapłać za składane ofiary !

  1. Przeżywamy dziś 30 rocznice, bestialsko zamordowanego ks. Jerzego Popiełuszki przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Polski Ludowej.

    Dewizą bł. ks. Jerzego były słowa Św. Pawła ,,Zło dobrem zwyciężaj.”oraz śpiewana w całej Polsce pieśń ,,Ojczyzno ma…tyle razy we krwi skąpana… jakże wielka dziś twoja rana…jakże długo cierpienie twe trwa…

2.Dzisiaj w Watykanie-beatyfikacja przyjaciela Polski Papieża Pawła VI, o tym wydarzeniu ciekawe wypowiedzi w prasie katolickiej. Jak Papież pragnął przyjechać do Polski w 1966 r. na tysiąclecie Chrztu Polski,ale władze komunistyczne go nie wpuściły.

3.Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz.17,30, a w niedziele o godz.10,00

4. Polecamy prasę katolicką: Niedzielę 5 zł ,Nowy nr miesięcznika Wiara-Patriotyzm-Sztuka za 5 zł, oraz Gość niedzielny po 4,50 zł.

  1. Bóg zapłać paniom z Michałówki za sprzątanie i ubieranie kościoła …. za tydzień zapraszamy kolejne 5 nr

  2. W środę 22.X. Liturgiczne święto Św. Jana Pawła II; Patrona naszego gimnazjum- msze św. z udziałem młodzieży o g.9 i o g.18. Zapraszamy !

  3. Jeszcze w tym tygodniu będą roznoszone w parafii koperty z kartkami na wypominki – również będą wyłożone dodatkowe kartki na ołtarzach bocznych w kościele.

    8.Apelujemy by nie wydawać pieniędzy na plastikowe kwiatki i chińskie ozdoby- bo to nie pomoże naszym zmarłym. Kto potrzebuje pięknych gałęzi świerkowych lub z tui- może sobie uciąć z drzew przy wjeździe na plebanię- dołożyć do tego żywy kwiat i wstążeczkę, i to będzie prawdziwy dar serca.

    Poświęcenie pomników 1-2 listopada po procesji o godz.12; pozostałe msze św. w kościele o g.7,30, 10,30,12,00 z procesją na cmentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *