Ogłoszenia duszpasterskie 26.V.2015.

DSCN2865

III Niedziela Wielkanocny-26.IV.2015 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Są do nabycia gazety katolickie; Niedziela i Gość niedzielny po 5 zł, a w nich ciekawe wywiady, unikatowe zdjęcia prywatne papieża Jana Pawła II z pobytów w górach, oraz dla dzieci nowy nr na maj Mały gość– i wyklejanka na majówki – po 4 zł.

2.Bóg zapłać paniom z Marcinowa za sprzątanie kościoła i ofiarę….

  1. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na spłatę długu za kostkę brukową na cmentarzu./ zeszyt……/
  2. Rodziców dzieci Komunijnych zapraszamy do prac porządkowych przy kościele w piątek 1.V. na godz.9,00- nad całością czuwa pan kościelny i z nim proszę wszystko uzgadniać !
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj- zapraszamy codziennie na majówki o godz.18,00.6.W sobotę 2 maja obchodzimy Uroczystośc NMP.Królowej Polski porządek mszy św. jak w niedzielę oraz o g.18.

    7. W niedzielę 3. V. o godz.12,00- msza św. z racji Św. Floriana w intencji wszystkich jednostek OSP. Warto w tym miejscu dodać, że to z inicjatywy ks. Piotra Stokrockiego- zosatała założona Ochotnicza Straż Pożarna w Abramowie i będzie obchodzić 90-lecie istnienia.

    8.W niedziele 17 maja będziemy obchodziłi wyjątkowe uroczystości związane z odsłonięciem pomnika żołnierzom wyklętym- początek o godz. 11,30- z udziałem kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego, orkiestry i pododdziału honorowego oraz salwa honorowa. Spodziewamy się ponad 100 gości w tym ok. 50 wojskowych, uroczystość chcemy zakończyć tradycyjnie wojskową grochówką, dla tego na ten cel będziemy zbierali ofiary do puszek pod kościołem w dniu 10 maja- na żołnierską grochówkę. W tej sprawie robimy krótkie zebranie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę 3.V. o g.11,30 w zakrystii- zapraszamy też Legion Maryi i Koło Przyjaciół Radia Maryja w celu podzielenia zadań funkcji- by godnie przygotować tę wyjątkową uroczystość w Abramowie!

    9. Zmarł śp.ks.Henryk Burzyński pracujący w Abramowie /1979-1985/.pogrzeb odbył się we wtorek 27.IV. br. w Zwoleniu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *