Ogłoszenia duszpasterskie 28.XII.2014.

IMG_0656

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 28 grudnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece, a w szczególności dzisiejszych jubilatów, którym gratulujemy dotychczasowej współpracy z łaską sakramentu małżeństwa i życzymy wytrwania w zobowiązaniach przyjętych w dniu ślubu.

2. W środę przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz.18 ,00. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.

3. W czwartek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 1.I.2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedziele.

 1. W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz.17,30. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz.18,00.

 2. Bóg zapłać paniom z Abramowa za sprzątanie kościoła i ofiarę 70 zł.

  ………………………………………………….za tydzień zapraszamy kolejne 5 nr

 3. Na święta zostały wywiezione z cmentarza wszystkie śmieci… prosimy o segregację śmieci; szkło, plastiki i lampki wrzucamy do kontenerów, oraz zwiędłe lub przemarźnięte kwiaty, natomiast wieńce pogrzebowe oddzielnie na kupkę w zaznaczonym miejscu !

 4. Ofiary składane po kolędzie przeznaczamy na remont dzwonów oraz na cmentarzu wykonamy drugi wjazd oraz chodniki z kostki brukowej.

 5. Polecamy dla dzieci Małego gościa niedzielnego po 4 zł.

 6. Program kolędy: Pn. g.9- Kol.Wielkolas 2 księży,Wt.g.9- Wielkolas wieś- 2 ks. Śr.-g.9- Izabelmont i g.9-Glinnik od lasu do krzyżówek.

  Pt.2.I. g.9- Michałówka-2 ks., Sb.3.I.g.9-Glinnik 2 ks./od krzyżowek do Kurowa i od szosy do Garbowa do środka/. cd. za tydzień !!!

Komentarze do: “Ogłoszenia duszpasterskie 28.XII.2014.

 1. K.

  Dlaczego w parafii Abramów przy wizycie duszpasterskiej składa się dwie ofiary? Nigdzie się z tym jeszcze nie spotkałam. Dlaczego proboszcz wybiera sobie ludzi których chce odwiedzić? Podobno nasza parafia składa się z ludzi nie bardzo zamożnych. Dlaczego ksiądz proboszcz który mówi, że jest dość bogaty wysyła księdza wikariusza i jeszcze jednego żeby żebrali? Jak ma tak dużo to Pan Bóg kazał się dzielić. Tylko ciekawe czy sam by się podzielił czy będzie się dzielił z wikariuszem?
  Abramów jako gmina i jako parafia nie ma szczęścia do opiekuna duchowego i samorządowego.

  Reply
  • Redakcja

   Chyba jednak dobrze nie słuchałaś. Ksiądz proboszcz wyjaśnił 1) dlaczego dwie części ofiary kolędowej (zresztą rzeczywiście była taka tradycja), 2) dlaczego może odwiedzić tylko niektórych. Nie możemy odpowiadać za księdza, ale wydaje się, że jeśli ktoś ma szczególne pragnienie, żeby go odwiedził osobiście, to nie byłoby z tym problemu. Podobnie z odwrotnością: zawsze byli ci, którzy księdza chodzącego po kolędzie nie chcieli przyjąć i już. Przypomnijmy, że ofiary są dobrowolne, nie chcemy nic insynuować, ale problem nazwijmy go ‚pieniężnym’ przeważnie mają ci, którzy na cele parafialne nic nie dają, a chcą zaglądać w kieszeń tym, którzy chcą dać i rozumieją potrzeby materialne parafii.

   Reply
 2. p.p

  Po ostatnim kazaniu naszego proboszcza można się tylko domyślać, że właściwą osoba w naszej gminie to chyba nikt nie jest bo jesteśmy pustakami według tego co mówi ksiądz. Bo przyjeżdża do nas byle jaki premier, komunistyczny generał, a parafią rządzi bardzo ambitny proboszcz. Dzieci po świętach są przejedzone i źle myślą i dziwnym trafem aniołek śpiewa za grosze. Chyba trzeba odświeżyć umysły co niektórym osobom i przypomnieć co to był ”wdowi grosz”. Żeby powstał dom potrzebne są pustaki i zaprawa murarska czyli beton a nasz opiekun duchowy to chyba margiel. Nie wiem kto ma przyjechać do Abramowa aby spełnić patriotyczne ambicje naszego włodarza duchowego.
  Zawiedziona parafianka

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *