Ogłoszenia Duszpasterskie 9.X.16.

papież - zesłanie

Ogłoszenia – Niedziela 9.X.2016.

  1. Polecamy prasę katolicką; Niedziela- Gość niedzielny – po 5 zł; Mały gość dla dzieci -po 4 zł

  2. Bóg zapłać paniom z Abramowa za sprzątanie i ubieranie kościoła, za ofiarę na kwiaty; na niedzielę -za tydzień zapraszamy kolejne 5 nr …

3.Klucze od bram cmentarza- możemy pobrać z kancelarii parafialnej.

Przypominamy o ustawowej opłacie za miejsce na cmentarzu, po 20

latach opłata za grób w naszej parafii = 200 zł. Prosimy śmieci z grobów

wrzucać bezpośrednio do kontenera, który jest wywożony co miesiąc.

4.W niedzielę 16.X. wystawienie relikwi św. Maurusa – męczennika z Legionów rzymskich- zamordowanego za wiarę w 286 roku za cesarza Dioklecjana. Kazania wygłosi ks. prof. Stanisław Koczwara-historyk kościoła w starożytności chrześcijańskiej. Tacę przekazujemy jako ,,Świętopietrze” na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to kolejny dzień-rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II. Młodzież z Gimnazjum organizuje kiermasz ,, kremówek papieskich” po każdej mszy św. -dochód przeznaczamy na fundusz dla naszej młodzieży z KSM-u.

5. Dzisiaj XVI Dzień Papieski– kazania głosi ks.dr Piotr Pasterczyk- który będzie zbierał ofiary do puszki przed kościołem na dokończenie budowy kościoła Jana Pawła II w Lublinie, ma też książki i płyty nagrane przez scholę parafialną . Nasza młodzież z Gimnazjum zbiera ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny.

  1. Zakupiliśmy relikwiarz z brązu ze złoceniami i srebrzeniem- koszt 2 tys. zł- może ktoś by chciał złożyć ofiarę na ten cel- zapraszamy !

  2. Rozpoczynamy roznoszenie po wioskach koperty z kartkami wypominkowymi za naszych zmarłych, których polecamy Bogu w modlitwie – począwszy od 2 listopada. Wypominki składamy do specjalnego kosza przy ołtarzu lub przynosimy do zakrystii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *