Ogłoszenia odpustowe 13.VII.2014

10466934_286862481487675_195172504_n

XV NIEDZIELA 13 lipca 2014 -Odpust – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziękujemy Bogu za dar dzisiejszego odpustu ku czci Najświętszej Maryi Panny- naszej patronki. Podziękowanie kierujemy ku delegacjom szkół z pocztami sztandarowymi, strażakom z OSP z gminy Abramów. Ojcu karmelicie z Lublina, księżom, spowiednikom i wszystkim parafianom i gościom.Paniom z Wolicy za sprzątanie i ubieranie kościoła w kwiaty.

2.W środę, 16 lipca, 20 rocznica konsekracji naszego kościoła w tym dniu czcimy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Msze św. o g.7,30;g. 10,30

i o g.18 -comiesięczne Czuwanie Papieskie z Apelem Jasnogórskim.

3. To Święto przypomina nam o  szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Matka Boża ofiarowując go, związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w  pierwszą sobotę po jego śmierci. Ta obietnica przyczyniła się bardzo do rozpowszechnienia się nabożeństwa do Matki Bożej szkaplerznej. Jej czcicielem był również papież Św.Jan Paweł II, który już od młodości nosił tej znak Jej szczególnej opieki.

4.W przyszłą niedzielę- kazania wygłosi ks. z sanktuarium Św.Stanisława w Piotrawinie- i będzie zbierał ofiary do puszki na pokrycie kosztów remontu tego najstarszego kościoła gotyckiego w naszej archidiecezji.

5.Zapraszamy do zakrystii po prasę katolicką !

6.Policja uwrażliwia na wszelkiego rodzaju naciągaczy, domokrążców handlarzy, którzy wędrują oszukując ludzi. Przypominamy o zamykaniu domów-w razie podejrzeń dzwonić na policję nr alarmowy 112 lub 997.

  1. Bóg zapłać radnym za przeprowadzenie zbiórki na śmieci z cmentarza po 20 zł na rok, ci co zalegają z opłatą mogą uregulować u radnych lub u Pana kościelnego- dotyczy to także gości spoza parafii, którzy tutaj mają groby swoich bliskich.

  2. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym za ofiary na wyremontowaną kaplicę cmentarną oraz na kostke brukową- pozostało nam do spłaty jeszcze 9 tys.zł. Koszt całości remontu i chodnika wynióśł 33 tys. zł. Jeśli fundusze pozwolą jesienią wykonamy drugi wjazd od bramy do środka cmentarza oraz ułożymy chodnik w środku cmentarza. Przypominamy także o segregacji śmieci !!!

  3. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i  owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków, zwłaszcza rolnikom dużo zdrowia i siły na żniwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *