Ogłoszenia parafialne 2.X.16.

Maryja 08.09

Ogłoszenia – Niedziela 2.X.2016.

  1. Polecamy prasę katolicką; Niedziela- Gość niedzielny – po 5 zł; Mały gość dla dzieci -po 4 zł z obrazem do kolorowania.

  2. Bóg zapłać paniom z Abramowa za sprzątanie i ubieranie kościoła, za ofiare na kwiaty; na niedzielę -za tydzień zapraszamy kolejne 5 nr …

3.Klucze od bram cmentarza- możemy pobrać z kancelarii parafialnej.

Przypominamy o ustawowej opłacie za miejsce na cmentarzu, po 20

latach opłata za grób w naszej parafii = 200 zł. Prosimy śmieci z grobów

wrzucać bezpośrednio do kontenera, który jest wywożony co miesiąc.

Delikatnie zwracamy uwagę, że ilość ozdób z kwiatów, doniczek, zniczy i plastiku a na grobie, nie świadczy o naszej miłości do zmarłych, ani o naszej wierze. Wielu ludzi z innych rejonów Polski – zamiast kwiatów na pogrzebie zamawia msze św. za zmarłych, poleca ich w wypominkach, czy też zamawia msze św. gregoriańską. Zachęcamy do zmiany myślenia i postępowania również w naszej parafii.

4.Dzisiaj I niedziela miesiąca o g.10,30- msza św. zbiorowa z wystawieniem relikwi św.Maurusa – męczennika z Legionów rzymskich- zamordowanego za wiarę w 286 roku za cesarza Dioklecjana.

-tacę przekazujemy na Seminarium Duchowne w Lublinie.

  1. O g.11, 30 zebranie rodziców klas III na temat przygotowania do I Komunii Św. oraz msza św. z udziałem dzieci o g.12,00.

  2. Mamy miesiąc październik- nabożeństwo różańcowe o godz.17,30-zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele i w rodzinach.

I piątek miesiąca 7.X. Spowiedź- od g.16,30 – o g.17,00 msza św. i Różaniec o g.17,30

  1. W przyszłą niedziele 9.X. Dzień Papieski– kazania wygłosi ks.dr Piotr Pasterczyk- który będzie zbierał ofiary do puszki przed kościołem na dokończenie budowy kościoła Jana Pawła II w Lublinie,będzie miał też książki i płyty nagrane przez scholę parafialną . Nasza młodzież z Gimnazjum będzie zbierać ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny.

  1. Zakupiliśmy relikwiarz z brązu ze złoceniami i srebrzeniem- koszt prawie 2 tys. zł- może ktoś by chciał złożyć ofiarę na ten cel- zapraszamy ! Relikwie będą wystawiane w I niedziele miesiąca.

  2. Jeśli ktoś nie może być na mszy w niedziele z przyczyn od siebie nie zależnych- zapraszamy do kościoła w sobotę wieczorem o g.18- ta msza jest już wigilią niedzieli- z czytaniami,kazaniem i tacą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *