Ogloszenia parafialne 22.v.16

DSCN3116

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 22 maja 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary
w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

  1. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz.18,00 wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do udziału w niej. Dzieci komunijne zapraszamy codziennie na Biały Tydzień do kościoła na g.18 w strojach komunijnych.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom, katechetom i nauczycielom za wkład w przygotowanie uroczystości komunijnych oraz za dary ołtarza.

  1. Polecamy prasę katolicką; Niedziela,Gość niedzielny i Mały gość dla dzieci.

Gość niedzielny- pięknie przybliża- lipcowy Dzień Młodzieży w Krakowie- można się jeszcze zapisać na wyjazd zostało 5 ostatnich miejsc! W niedzieli -o wizytacji w naszej parafii, w Małym gościu wyklejanka w okno na Boże Ciało.

Bóg zapłać za ofiarę na Ś.D.M. 300 zł -Bank Spółdzielczy w Abramowie, z racji Pielgrzymki bankowców na Jasną Górę.

  1. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz.7,30; g.9,00 i o g.10,30. Po Eucharystii o godz 10,30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii.

  2. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki komunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia różańca. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Taca z Bożego Ciała na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostrę Dorotę, pracująca na misjach w Boliwii. Będzie okazja do zapoznania się z warunkami życia chrześcijan w Ameryce Południowej, oraz możliwość wsparcia finansowego tego dzieła poprzez składane ofiary do puszki przed kościołem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *