Otoczmy modlitwą prześladowanych chrześcijan

Źródło: Nasz Dziennik

200 mln wyznawców Chrystusa nękanych jest każdego roku za wiarę. Szykanowani, torturowani, często także bestialsko mordowani taki jest los współczesnych męczenników. To właśnie w ich intencji jutro ulicami Warszawy przejdzie Droga Krzyżowa.

– Droga Krzyżowa głęboko wpisuje nas w Jezusową udrękę i w udrękę należących do Niego, a prześladowanych dzisiaj w wieloraki sposób. Tą modlitwą chcemy prosić, aby Chrystus, zwycięski Król, umocnił ich w godzinie prześladowań i dał również nawrócenie wszystkim ogarniętym nienawiścią do Jego Imienia, Ewangelii, Krzyża, Kościoła – wyjaśnia w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl o. Krzysztof Stępowski CSsR z duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej w archidiecezji warszawskiej, współorganizator niedzielnej Drogi Krzyżowej.

Jak dodaje, dzięki współczesnym męczennikom „my możemy bardziej zadbać o naszą wiarę, aby była mocniejsza i bardziej promieniująca miłosierdziem na innych, w tym również na naszych wrogów i prześladowców”. – Współcześni męczennicy rzeczywiście są dla nas wzorem wytrwania „z” i „przy” Chrystusie w Jego Kościele – wskazuje zakonnik.

Drogę Krzyżową poprzedzi Msza św. sprawowana o godz. 14.00 w kościele św. Klemensa na Woli. Stamtąd w Godzinie Miłosierdzia jej uczestnicy wyruszą do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu.

Całość w:http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/73699,otoczmy-modlitwa-przesladowanych-chrzescijan.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *