Otrzymaliśmy – Info Gminy Abramów – Stanowisko stowarzyszenia w sprawie listu wójta.

sisga

 Ostatnio pisaliśmy o liście Wójta Gminy Abramów do stowarzyszenia wydającego Info Gminy Abramów. Dziś publikujemy stanowisko stowarzyszenia wraz z listem wójta. Jeśli otrzymamy stanowisko wójta w tej sprawie również je udostępnimy. (red.)

 

W odpowiedzi na poprzedni artykuł jako zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Gminy Abramów potwierdzamy otrzymanie pisma od pana Wójta, w którym oskarżono nas o naruszenie dobra osoby prawnej tj. Gminy Abramów, poprzez- tu cytat: nieuprawnione używanie nazwy „Gmina Abramów” w swojej działalności, w szczególności poprzez jej zastosowanie w nazwie stowarzyszenia oraz w tytule kwartalnika.

Wójt żąda od stowarzyszenia usunięcia tych naruszeń poprzez:

-usunięcia z nazwy stowarzyszenia nazwy „Gminy Abramów”

– usunięcia z tytuły kwartalnika nazwy „Gminy Abramów”

– zapłaty kwoty 10.000.00 zł na rzecz Lubartowskiego Stowarzyszenia Hospicjum Św. Anny

-opublikowanie w najbliższym wydaniu kwartalnika oświadczenia o treści: Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Gminy Abramów przeprasza władze Gminy Abramów oraz jej mieszkańców za bezprawne używanie w nazwie stowarzyszenia nazwy „Gmina Abramów” oraz za bezprawne używanie w  tytule kwartalnika nazwy „Gmina Abramów” oraz oświadcza, że w terminie do dnia 31 grudnia 2015 r. dokona właściwych czynności w celu usunięcia tych naruszeń.

W przypadku niewykonania powyższych żądań Wójt ma zamiar wystąpić na drogę postępowania sądowego.

Chcemy przypomnieć panu Wójtowi, że Gmina Abramów jest wspólnym dobrem dla nas i naszych mieszkańców, a nie tylko wyłącznie dla Pana osoby. Pragniemy zwrócić również uwagę na to, że władza wybierana jest po to, aby służyć lokalnej społeczności, a nie  obracać się przeciwko niej. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Gminy Abramów powołane zostało w celu promowania inicjatyw naszych mieszkańców, jak również promowania naszej gminy jako całości. Popularyzację tego czynimy niezłomnie od prawie 4 lat w kwartalniku Info Gminy Abramów. Zawsze piszemy ciepło o naszych mieszkańcach, o ich dokonaniach i sukcesach. Promujemy talenty i zainteresowania. W naszym odczuciu inicjatywa Stowarzyszenia została pozytywnie odebrana przez naszych mieszkańców. W związku z powyższym zarzuty wobec Stowarzyszenia uznajemy za absurdalne i nie mające potwierdzenia w rzeczywistości.

Zarząd Stowarzyszenia

A oto list wójta do stowarzyszenia:

list wójta1

list wójta2

Komentarze do: “Otrzymaliśmy – Info Gminy Abramów – Stanowisko stowarzyszenia w sprawie listu wójta.

 1. mm

  Jak pan wójt chce pomagać hospicjum to niech to robi za własne pieniądze Cel szczytny tylko wyciąganie od kogoś żeby pokazać jakim się jest dobrym to draństwo i wykorzystywanie innych. Miną rok rządów wójta to już pora żeby zacząć sprawy w sądach a kto za to będzie płacił ?

  Reply
 2. L

  Gmina Abramów to obszar który zamieszkuje ponad 4 tys. ludzi, a nie tylko Wójt i Urząd . Nazwa Gmina Abramów nie jest prawnie zastrzeżona ,że tylko wybrani i zatrudnieni w urzędzie mają prawo się nią posługiwać. Gdzie jest Rada Gminy , jakie jest jej stanowisko w tej sprawie , a może przeniosła się do innego Abramowa np.pod Biłgoraj aby tam założyć po 200 latach ponownie ,Gminę Abramów ? , Będziecie chyba znów sławni.

  Reply
 3. 23

  Trzeba byłoby się przyjrzeć wiarygodności artykułów zamieszczanych w Info, czy ktoś je recenzuje? Jeśli opisywana w nich rzeczywistość jest zniekształcana to posługiwanie się nazwą „Gmina Abramów” przez stowarzyszenie jest nadużyciem.

  Reply
  • Paweł O.

   Jedynym „nadużyciem” byłoby oczernianie, poświadczanie nieprawdy, szarganie opinii przysłowiowego „Jana Kowalskiego” nazywając się tak jak „JAN”. Pragnę zauważyć, że nasze stowarzyszenie nie jest nazwane od nazwy instytucji tylko od obszaru zamieszkiwanego przez mieszkańców Gminy Abramów…A co do artykułów to zachęcam do przeczytania:)

   Reply
 4. L. Kozak

  Proszę wyjaśnić co ma pan 23 na myśli pisząc o zniekształcaniu rzeczywistości? Recenzentami są czytelnicy. Każdy kto miał jakieś uwagi na temat zamieszczanej treści czy artykułów mógł to zgłaszać redakcji w celu zamieszczenia sprostowania. Jak dotąd takich uwag nie było, więc nie zrozumiała jest dla nas kierowana pod naszym adresem wrogość połączona z próbą oczerniania działalności stowarzyszenia.

  Reply
 5. Teresa

  Jeżeli ktoś chce psa uderzyć, to kij się znajdzie. Więc nie oczerniajmy redakcji. Robi to społecznie. Wiele rzeczy można się dowiedzieć. Myślę, że robimy to dla mieszkańców. Jeżeli się komuś nie podoba to niech nie bierze i nie czyta. Inne Gminy robią to z przyjemnością dla swojej społeczności. Więc zachęcam do sponsorowania, aby prasa lokalna dalej się ukazywała. Ażeby nie było takiego wrogiego nastawienia dla osób, które chcą coś pokazać i coś zrobić. Zamiast krytykować włączmy się do pomocy.

  Reply
 6. Ja

  Pan wójt zamiast znów trwonić publiczne pieniądze na procesy mógłby je lepiej spożytkować. Droga (niedawno remontowana) jak i chodnik zaczynają porastać trawą, odpływy są pozapychane (Marcinów) skutkiem czego na jezdni tworzą się gigantyczne kałuże… ale „jaśnie pan” wójt najwyraźniej ma to w d…

  Myślę że niektórzy mieszkańcy mają rację mówiąc, cytuję:” Jeśli wójtowi się nudzi, to niech się weźmie za plewienie chodnika. Chyba wszyscy się zgodzą że tym sposobem wójt lepiej by się mieszkańcom przysłużył niż wytaczaniem im procesów, notabene….. za ich własne pieniądze. 🙂

  Reply
 7. Redakcja Post author

  Do Rycha:
  post opublikujemy, ale bez przezwisk zaczerpniętych z serialu telewizyjnego.
  Jeśli ktoś chce używać takich sformułowań powinien się podpisać.

  Reply
 8. adalberto

  A co z ulicą… 22 lipca… polecam nagranie w Radio Lublin- jako odpowiedź dla IPN- takie bzdury wójta tam gada o Napoleonie bo ma naparte…

  Reply
  • Ja

   Już kiedyś ktoś tu o tym wspominał. Mógłbyś podać link albo przynajmniej pod jaką kategorią, zakładką, można posłuchać?

   Reply
   • xxx

    W linku nagranie z rmf 24
    http://www.rmf24.pl/fakty/news-ulica-22-lipca-to-nie-pkwn-to-napoleon,nId,73515

    Reply
 9. Rycho

  Szanowna Redakcjo bardzo proszę o wykasowanie z mojego posta przezwiska a raczej nazwiska bohatera jednego z seriali telewizyjnych którego użyłem wobec jednej z osób i opublikowanie go. Pozostały tekst nikogo nie obraża. Dziękuje.

  Reply
  • Redakcja Post author

   Do Rycha, prosimy napisać jeszcze raz, nie ingerujemy w napisane przez czytelników komentarze.

   Reply
 10. Rycho

  Szanowni Państwo. Moim zdaniem, zamiast Pan wójt A. Chomiuk strasząc sądem Stowarzyszenie ISGmA ( brr. boję się używać pełnej nazwy, nie chcę iść do „pierdla” mam dzieci i młodą żonę ) powinien sam napisać artykuł do „Info GmA” (bez pełnej nazwy – strach) lub zlecić swoim zaufanym, wiernym pracownikom, chociażby Zcy. wójta panu Michałowi Roli. W tych artykułach powinien wyjaśnić NAM zwykłym mieszkańcom GMINY ABRAMÓW, zjadaczom chleba i ziemniaków, osobom które uprawiają kozłek lekarski i doją krowy, to o co chyba zaczęła się „wojna”. „Ile kosztował autobusu? Ile wynosi jego utrzymanie?Ile zarabia kierowca, ważniejszy od dyrektor w szkole? Jakie są koszty wynajęcia autobusów z zewnątrz dowożących dzieci do szkół?czy nam się ta inwestycja opłacała? co Pan wójt jeszcze zrobił dobrego dla GMINY ABRAMÓW przez rok rządzenia? co wójt Pan A.Chomiuk ma zamiar zrobić dla GMINY ABRAMÓW w roku 2016 a może i w innych latach, przez te tematy jest dyskusja o deficycie na najbliższe lata. Poprzedni wójt P. Marek Kowalski tak robił. Zamiast strarszyć SISGmA sądem, pisał w Info GmA co zostało zrobione w gminie i za ile zł. przy przychylności i wspólnie z Radą Gminy i co ma być zrobione i za jakie pieniądze w najbliższym czasie . Pod każdym artykułem się podpisywał. Można to było wtedy zweryfikować i zawsze chociażby na zebraniu wiejskim z obietnicy go rozliczyć. Dlatego tak my wszyscy mieszkańcy GMINY ABRAMÓW z utęsknieniem czekaliśmy na wydanie tej gazetki jak Pan wójt Chomiuk zwykł ja nazywać : „Trybunę Ludu”
  Szanowny Panie wójcie A. Chomiuku na pewno czytasz Pan te wpisy, jeżeli nie w co nie wierzę, to czytają Twoi współpracownicy. Jeżeli masz j…a, to rób tak jak twój poprzednik Kowalski: pisz do gazetki i nie walcz z SIS, przekazuj ludziom wiarygodne informacje. Jeżeli nie masz j…j i chcesz mimo wszystko podać SISGmA do sądu, to proponuję Ci Panie wójcie A. CHOMIUKU właścicielu GMINY ABRAMÓW, KTÓREGO ZOSTAŁY NARUSZONE DOBRA JAKO OSOBY PRAWNEJ zwiększ kwotę zapłaty na cele charytatywne o jedno”0″, do 100 tys. zł. to jest już coś. Może wtedy znowu do naszego Abramowa przyjadą dziennikarze i telewizja, będziemy jeszcze bardziej znani i będzie jeszcze większy „obciach”. Rozsławisz Pan wtedy jeszcze bardziej GMINĘ ABRAMÓW niż rok temu .
  Zastanawiam się jeszcze jak wielu osób z naszej gminy ( podobnie jak w przypadku tylko Pana wójta A. Chomiuka) zostały naruszone „dobra osobiste” . Panie wójcie przed wyprawą do sądu ( za nasze pieniądze) proponuję Panu aby jak w przypadku ulicy Lipca 2×11, zaproponować wszystkim mieszkańcom GMINY ABRAMÓW wypełnienie ankiety dotyczącej naruszenia naszych dóbr. Wtedy będzie pan pewny,że chce Pan tego co my MIESZKAŃCY „TWOJEJ” GMINY ABRAMÓW.

  Reply
 11. jola

  No RYCHU trafiłeś w sedno sprawy gratuluję odwagi.Nasz magik rządzący gminą zrobi zasłonę dymną i cicho szaaaaa …….Ciemny naród lepiej jak nic nie wie .

  Reply
 12. maniek

  Władza wraz z uderzającą do głowy wodą sodową przemija, obciach zostaje i nie pomogą magiczne zaklęcia.

  Reply
 13. marek

  Obciachem jest wydawanie i czytanie takiego czasopisma. Pieniądze za wydawanie go można przeznaczyć na cele charytatywne, tyle chorych dzieci potrzebuje naszej pomocy. Kwartalnik nie jest miejscem na opisywanie „dokonan” wójta, wójta poznaje się po czynach a nie po tym co o sobie napisze.

  Reply
  • obciachowiec

   ….obciachem to jest pisać takie bzdury! Krzyczenie DAJMY NA CHORE DZIECI, a siedzenie na d..pie i robienie nic. Panie „marek” jak pan dasz 5 zł raz do roku na WOŚP to nie czyni cię bohaterem. Skoro wójta poznaje się po czynach to jaki obraz władzy przez ten rok się panu ukazał panie „marek”? Co wójt chciał zrobić? co zrobił? jakie ma plany na przyszłość? czy idzie dobrą drogą? raczej po wypowiedzi to stwierdzam, że jest pan osobą która ma głęboko w tyle myślenie perspektywiczne i dla pana zostaje tylko przytakiwanie dla każdej decyzji bez dyskusji czy było to słuszne. Może ja zaapeluje do takich ludzi: AUTOBUS (kolega kierowca > opłacalność), WALEC (nie lubią mnie w starostwie, trzeba dać ludziom drogi, będziemy robić sami), PRÓBA LIKWIDACJI STOWARZYSZENIA IS GmA (ludzie widzą co robię, jeszcze zaczną myśleć, zaciemnić zaciemnieć zaciemnić). Proponuje jako finalny zakup przegłosować kupno ARKI! spakować co dobre w gminie bo idziemy na dno…pozdrawiam!

   Reply
 14. jola

  Nasz pan wójt chce aby ktoś płacił na hospicjum cel szlachetny ,ktoś inny na cele charytatywne trochę wstyd . Jeżeli samemu się nic nie robi tylko wielbi kogoś będącego u władzy to i 5zł z własnej kieszeni szkoda.W INFO było napisane co będzie robione i jak a teraz wszystko tajne ,poufne byle jak szybko i po cichu.

  Reply
 15. marek

  Ktoś nie wie jakie są podejmowane decyzje? odsyłam do nagran z sesji. Czytałem bardzo dokładnie statut stowarzyszenia i zapraszam wszystkich do lektury: proszę poczytać sobie ile zadan i celów do realizacji postawiło sobie stowarzyszenie a ile z nich realizuje?Jeżeli stowarzyszenie istnieje tylko po to by wydawać kwartalnik, a wszystko inne mieć gdzieś to co to jest jak nie obciach? Działa już kilka lat,nie powstało miesiąc temu. Każdy ma prawo wyrazić tu swoje zdanie, moje jest właśnie takie i przykro mi bardzo jeśli się to komuś nie podoba.

  Reply
 16. Teresa

  Marek zapraszam cię do współpracy. Masz bujną i nie obciachową wyobraźnię, wić pokaż co potrafisz do mieszkańców zrobić. Stowarzyszenie jest otwarte na młodych i prężnych działaczy. Przyznajesz, że znasz statut i cele do realizacji, więc się pokaż, daj propozycję. Mogę zapewnić, że w historii naszej gminy nie było wydawane żadne takie czasopismo, chyba że partyjne. Jeżeli masz sentyment do mieszkańców, a nie do urzędu to zapraszamy. Podziękuj pięknie redakcji za takie społeczne działanie. Miej odwagę się ujawnić.

  Reply
 17. marek

  Jestem zwykłym obserwatorem tego co dzieje się w gminie i nie muszę niczym się wykazywać a raczej powinno zrobić to stowarzyszenie . Wyrażam tylko swoje zdanie na temat stowarzyszenia. Jeżeli ktoś czytał statut stowarzyszenia wnioski nasuwają się same. Mam podawać propozycje działan? to jeszcze raz odsyłam do statutu.
  Dla niezorientowanych: jest nagranie ostatniej sesji.

  Reply
 18. marek

  Sentyment nie wystarczy by coś powstało, potrzebne jest działanie. Z sentymentu można wiersze pisać 🙂

  Reply
 19. jola

  Jeżeli siedzi się na d…. i nic nie robi tylko szuka w całym dziury i wykazywać się w krytykowaniu .Wykazywać się w czytaniu statutu można tylko po co?Gdzie można usłyszeć lub obejrzeć nagranie z ostatniej sesji?

  Reply
 20. Joanna

  Nie od dzis wczyscy wiedzą że P.Chomiuk sąduje sie za byle co i nie za swoje pieniądze

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *