Potrzebna pilna pomoc dla rodziny z Bogucina dotkniętej pożarem

pożar_Bogucin201501

W imieniu rodziny dotkniętej pożarem zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.

Pożar na terenie posesji Bogucin 113, do którego doszło 30 grudnia 2015 r. był jednym z największych w mijającym roku i przyniósł potężne straty. Akcja gaśnicza trwała 15 godzin (od 30.12. od godz. 15:00 do 31.12. do godz. 6:00; pożar gasiło 115 strażaków). Dzięki szybkiej reakcji straży pożarnej i sąsiadów, którzy ofiarnie ruszyli na pomoc, udało się uratować zwierzęta (20 krów i cieląt) oraz ocalić dom, w którym mieszka 7-osobowa rodzina (małżeństwo z czworgiem małych dzieci i starsza schorowana babcia). Jednak niestety pozostałe budynki, tj, obora, stodoła, garaż, pomieszczenia gospodarcze uległy całkowitemu zniszczeniu, a wraz z nimi całoroczne plony, zapas paszy i ściółki dla zwierząt, które zostały bez dachu nad głową (na chwilę obecną zostały tymczasowo rozmieszczone u sąsiadów w okolicznych miejscowościach). Rodzina, utrzymująca się z hodowli bydła, poniosła ogromne straty materialne – wstępnie szacowane na 600 tysięcy zł!

Dotychczas do pomocy włączyła się rodzina, sąsiedzi, którzy przynoszą paszę i ściółkę dla zwierząt. Z pomocą przyszedł też proboszcz lokalnej parafii oraz lokalne Stowarzyszenie Mój Bogucin. Ze względu na zimę i duże mrozy najważniejsza jest odbudowa budynków – szczególnie obory dla zwierząt. W tym celu Stowarzyszenie Mój Bogucin utworzyło specjalne subkonto, na które można wpłacać choćby najmniejszą kwotę:

Stowarzyszenie Mój Bogucin

Nr konta: 34 8733 0009 0018 3514 2000 0020

Bank Spółdzielczy w Nałęczowie

Tytuł wpłaty: pomoc dla pogorzelców

Obok pomocy finansowej bardzo potrzebna jest również pomoc rzeczowa, w postaci:  – materiałów budowlanych oraz paszy dla krów.

 Więcej o wydarzeniu:

Źródło:http://naszgarbow.pl/pomoc-dla-rodziny-dotknietej-pozarem/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *