Walne Zebranie – Decyzja o likwidacji Gminnej Spółki Wodnej w Abramowie

IMG_20140519_190642

Na stronie Urzędu Gminy ukazała się krótka informacja o Walnym Zebraniu delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Abramowie, na której podjęto decyzję o likwidacji spółki. Informacja jest dość lakoniczna, bez szczegółów, jeśli ktoś z delegatów chciałby podzielić się informacjami o przebiegu z zebrania z czytelnikami „Naszego Abramowa” – zapraszamy do pisania i podzielenia się

Poniżej skan ze strony abramów.pl  – ( http://www.abramow.pl/aktualnosci/walne-zebranie-delegatow-gminnej-spolki-wodnej-w-abramowie.html)

GM.S.W

Komentarze do: “Walne Zebranie – Decyzja o likwidacji Gminnej Spółki Wodnej w Abramowie

 1. Marian

  Zebranie Gminnej półki Wodnej rozpoczęło się w II terminie tj godz. 10,30. Na Zebranie przybyli Przedstawiciele wybrani na zebraniach ZOBOWIĄZANI DO LIKWIDACJI. Prawdopodobnie było 20 osób na 21 wybranych na zebranie. Zaproszeni Wójt Gminy ze swoim Zastępcą, Przedstawiciel Starostwa w Lubartowie, Radna Rady Powiatu. Zebranie otworzył Pan Jacek Domiński. Przewodniczącym został Pan Marian Buczyński, zaś Sekretarzem Pan Krzysztof Krasa. Sprawozdanie z działalności GSW oraz Komisji Rewizyjnej złożył Pan Kamil Drozd. Następnie trwała dyskusja na tematy: ściągania zadłużenia za poprzednie lata oraz naliczenia opłat przez likwidatora i przejmującego GSW. W tym przypadku jest to Gmina Abramów. Po zakończeniu dyskusji podjęto głosowanie w sprawie :
  1. zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2014r — Prawdopodobnie – 19 głosów za, 1 wstrzym.
  2. w sprawie udzielenia absolutorium razem jedną uchwałą dla Zarządu i Rady – 2 przeciw, reszta jednogłośnie.
  3. w sprawie likwidacji GSW — 5 GŁOSÓW PRZECIW, reszta jednogłośnie za likwidacją.
  4. powołanie likwidatora — Gminy Abramów – jednogłośnie.

  Reply
  • Redakcja Post author

   Dziękujemy za krótką relację z Walnego Zebrania Gm.Sp. Wodnej. Ten temat cieszy się zainteresowaniem czytelników.

   Reply
 2. WODNIK

  Dziwny układ.Samorządną instytucję,likwiduje samorząd,aby następnie ją przejąć.Chyba będzie cud. Przypadkiem
  nie trzeba było poczekać i sięgnąć min. po pieniądze z nowego PROW-przeznaczone,w jednym z punktów wyłącznie dla
  Spółek wodnych?

  Reply
  • iga

   A co bedzie z zaleglymi skladkami za społke bo jesli zaleglosci beda podarowane to tym co oplacili powinno sie zwrocic

   Reply
 3. Ania

  Zaległości będą ściągane z ostatnich 5 lat, tak jak dotyczy to zaległości podatkowych. Po przejęciu wszyscy będą płacić składkę z posiadanych gruntów, doliczoną do płaconego podatku. Będzie tyle ile wskaże wójt swoim podopiecznym Radnym. A reszta dołączy się do głosowania, aby było z czego pobrać swoje ustalone diety. Na pobranie pieniędzy z Państwowej Kasy nie ma czasu. Jest wiele innych spraw do zrobienia.

  Reply
 4. WODNIK

  Do pierwszego wpisu,tylko własny mały komentarz. Moim zdaniem procent ściągniętych składek,to błędy i brak konsekwencji walnego zgromadzenia i zarządu ,w ściąganiu składek.To powinno być,rozliczone.Sprawa jest jasna
  (MASZ OBOWIĄZEK-MUSISZ PŁACIĆ). Teraz pytanie?” Czy każdy kto popełnia błędy,a ma szansę na poprawę’ ,
  Powinien być postawiony w stan likwidacji-taki polski akcent z tradycji minionego 20-go wieku.”co nie rentowne rozgonić”. Zapytać też wypada ? .Co zostanie dla młodych 21-go wieku ,pomijając wielkie szanse pracy kreatywności i rozwoju na polach i w oborach na emigracji ?.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *