Wielki i Bliski Świety. Jan Paweł II wraz z Janem XXIII zostaną w niedzielę wyniesieni na ołtarze.

JPII w Ameryce Południowej

To niezwykła łaska spotykać w swoim życiu wielkiego świętego człowieka. Wielu z nas miało tę możliwość poprzez wizyty, czy audiencje spotkać, czy choćby zobaczyć i posłuchać Wielkiego Papieża, który od niedzieli Miłosierdzia Bożego -27 kwietnia będzie wraz z Janem XXIII ogłoszony świętym Kościoła Katolickiego.

O godz. 9:30 rozpocznie się modlitewne czuwanie, po którym będzie sprawowana uroczysta Eucharystia.

„Kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II jest wydarzeniem ponadczasowym – skupiającym myśli i serca ludzi na całym świecie. To czas, w którym w sposób szczególny, warto sięgnąć do nauczania Papieża Polaka – zwłaszcza tego, które kierował do nas – swoich rodaków.

– Najlepiej byłoby sięgnąć do tego wszystkiego co mówił o Polsce w 1991 roku, kiedy był po raz pierwszy w wolnej Polsce i kiedy po raz pierwszy traktowany przez wolne media miał odwagę mówić o tym, żeby życie osobiste, społeczne, narodowe państwowe także budować na zasadach dekalogu. Wrócić do tego jego nauczania myślę byłoby czymś niezwykle istotnym dla każdej i każdego z nas – mówił ks. abp Marek Jędraszewski, zastępca przewodniczącego KEP.

To wielkie święto – jakim jest kanonizacja Jana Pawła II – winno być przeżyte z radością – akcentuje metropolita łódzki.

– Jest to wielkie święto Kościoła w Polsce i narodu polskiego. Nie może to być dzień, którego nie przeżyjemy w radości, a do radości trzeba się przygotować. Radość jest wtedy, kiedy jest pokój serca, kiedy jest odnowione serce, w sakramencie pokuty i pojednania, kiedy jest poczucie solidarności z innymi, kiedy jest poczucie, że kochamy naszą Ojczyznę, czujemy się dobrze w tym Kościele, dla którego on poświęcił niemal całe swoje życie – przypomniał ks. abp Marek Jędraszewski.

Nie możemy jednak zapominać, że Jan Paweł II to Papież całego świata. Podczas swego pontyfikatu wielokrotnie przemierzył kulę ziemską, starając się dotrzeć wszędzie tam, gdzie mu na to pozwolono i głosić Dobrą Nowinę.”

Źródło: Radio Maryja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *