Wójt Chomiuk przekazuje autobus kierownikowi Zaworskiemu

autobus3

Nowy autobus za ponad 600 tysięcy został przekazany oficjalnym pismem (na zdjęciu poniżej) przez  Wójta Gminy mgr. inż Artura Chomiuka zwanego w tym przypadku „Przekazującym”  odbierającemu zwanym dalej „Przyjmującym” t.j. Kierownikowi Samorządowego Zespołu Administracji Szkół w osobie mgr. Jana Zaworskiego.

 

 

autobus

 

Powyższy protokół zdawczo-odbiorczy opiera się na zarządzeniu przedstawionym poniżej:

autobus 2

Jak wiadomo autobus jest zarejestrowany w wydziale komunikacji w Lubartowie, którego kierownikiem jest poprzedni wójt gminy mgr inż Marek Kowalski. W ten nieoczekiwany sposób cenny nabytek gminny połączył obecnego wójta z dwoma poprzednikami, tak więc autobus ten może być nazwany  po indiańsku „Ten, Który Łączy”.

I w ten sposób zbliżamy się do wesołej puenty w postaci piosenki śpiewanej przez Andrzeja Boguckiego z drobną korektą:

Autobus nie-czerwony, przez ulice Abramowa mknie,
mija nowe, jasne domy, i ogrodów chłodny cień…..

W.K

Komentarze do: “Wójt Chomiuk przekazuje autobus kierownikowi Zaworskiemu

 1. KALI

  Panie redaktorze chyba nie masz o czym pisać bo to że „kukułcze jajo ” kogoś połączy to chyba coś nie tak

  Reply
 2. zigi

  Ciekawe ile serwis tego kosztuje? Okresowe wymiany olejów, filtrów itp itd.
  Ale, raczej nie jest to liczone w setkach złotych…

  Reply
 3. Mieszkaniec Abramowa

  KALI napisz coś lepszego, jeżeli ci się nie podoba to nie komentuj, gdyż nie wszyscy wszystko wiedzą. Sprawa dość ciekawa.

  Reply
  • Ja

   Co jest takiego interesującego w procedurze przekazania albo w pracy pana Marka Kowalskiego w wydziale komunikacji?
   Lubię tę stronę ale sorry, artykuł w stylu występów Orłosia, Kraśki i innych Lisów jest ….

   Reply
 4. Rycho

  Panie Redaktorze ostatni cenny nabytek Pana Chomiuka połączył nieoczekiwanie również i Pana i wszystkich mieszkańców gminy z wójtami. Ma Pan kawałek ziemi więc płaci Pan podatki,a autobus jest m.in. za to kupiony. Ma pan dzieci więc dojeżdżają tym nabytkiem do szkoły, słyszałem tylko że wszystkie jednym kursem i te najmłodsze i podstawówka i gimnazjum, nie uważam że jest to dobre rozwiązanie bo szkoda tych najmłodszych ale to jest chyba to nowe lepsze i oszczędniejsze rozwiązanie na dowozy pana wójta. Niech więc autobus biały po ulicach Abramowach mknie.
  Zigi o kosztach nigdy się nie dowiemy bo zawsze wszystko będzie się opłacać wg. teorii pana wójta i wszystko radni są w stanie przegłosować . Zastanawiam się co robi stary autobus u zastępcy może go zakupił?.
  Kali ma rację Panie Redaktorze ten ostatni wpis był „cienki” ale to „kukułcze jaj” połączyło wszystkich w gminie na długi czas. THE END.

  Reply
  • Ja

   Zgadzam się z tobą niemal w 100 procentach.
   Niemal, ponieważ nie wszyscy radni są spolegliwi wobec każdej propozycji wójta.
   Wiem, sam tak pisałem.
   Uznałem jednak że to nie fair wobec tych radnych którzy IQ mają wyższe niż ślimak.
   Tak więc w przyszłości w podobnych sytuacjach – a zapewne będzie ich sporo – zamiast radni, należałoby pisać: większość radnych.

   Reply
  • Kazimierz N.

   Kiedyś dojezdzały jednym kursem dzieci z podstawówki i z gimnazjum i było to tak ze jechali wczyscy na Ciotcze Sosnówkę a pózniej na Michałowkę bo nie było drugiego sprawnego autobusu więc P.wójt Chomiuk kupił teraz nowy autobus KAZ CAR który wozi dzieci tj nalezy i jest co godzine autobus do kazdej miejscowosci w gm.Abramów.

   Reply
 5. Ryś

  Zakup autobusu był niepotrzebnym obciążeniem budżetu gminy. Jest wiele ważniejszych potrzeb niż niewyjaśniony, pilny zakup tego akurat autobusu, od tej firmy i za taką cenę. NORMALNI, SAMODZIELNIE MYŚLĄCY RADNI, nigdy nie dopuścili by do tak rażącej niegospodarności w wydatkach budżetowych. Do przyjęcia było by obciążenie budżetu tak wysoką kwotą przy inwestycji służącej ogółowi społeczności lokalnej np. kanalizacja, remont dróg i itp, a nie dla zaspokojenia próżności wójta i kierowcy. Kupili sobie „chłopcy” drogą zabawkę i się bawią. Koszt tej próżności odczują wszyscy podatnicy w gminie. Jedno jest pewne, że samochód będzie musiał długo służyć,, bo w sobotę władze gminy w rozszerzonym składzie „uczciły” zakup w restauracji „Młyn”(też na koszt gminy). Poza tym, kierowcy zostało jeszcze kilka lat do emerytury.

  Reply
  • Mariola

   Widze ze co jeden to madrzejszy, az zal czytac. Czy ta strona internetowa opiera sie tylko na walce z wiatrakami i weszeniem podstepu? Stary autobus szkolny psul sie w zimie i dzieci czekaly na mrozie. Nie raz przyjezdzaly po dzwonku a kilka razy na 2. lekcje. Autobus nie miescil wszystkich dzieci na odwozach, a z tego co mi wiadomo to ‚pewna osoba’ miala jakies spory dotyczace tego, ze jej corka nie miala miejsca w autobusie, czy cos w tym stylu. Zabrano szkole w Ciotczy i Sosnowce. W Wolicy i Michalowce tez szkol nie ma, wiec jak dzieci maja dotrzec do szkoly? Pieszo? Czy moze niech rodzice zalatwiaja im dojazd? Prosze miec na uwadze, ze nie kazdy ma auto w domu. Co do kanalizacji to slyszalam ze zostanie zrobiona z projektu unijnego a nie za pieniadze gminy, wiec nie widze powodow do spiec…

   Reply
   • Mariola

    A co do sprawy spotkania w restauracji Mlyn to nie widze problemu. Czy inni pracodawcy nie organizuja czegos takiego? Watpie, przynajmniej moj cos takiego organizuje. Ale coz jak widac, kazdy umie lepiej rzadzic od tych ktorych wybrali ludzie…

    Reply
    • qr

     Co innego bawić sie za pieniądze prywatnej spółki, a co innego za kase podatnika.
     A co do autokaru to tak to właśnie jest jak sie rozdysponowuje nie swoje pieniądze, ciekawe czy Pan Wójt i radni bo dokonywali takich inwestycji za własne pieniądze na własnym podwórku.
     Ponad 600tys wywalone ( dojdą jeszcze okresowe koszty serwisu) i co znowu 15 lat posłuży i bedzie kolejny nowy… tak sie dba o sprzęt.

     Reply
  • Kazimierz N.

   Rysiu zgadzam się z Tobą,z tego co wiem i słyszałem koszt zakupu autobusu szkolnego wyniósł około 600 tys zł,a tamten autobus co jezdził wczesniej oddali do Firleja do szkoły.
   Więc uwazam ze po co było pieniądze wyrzucac w błoto skoro tamten autobus był jeszcze w dobrym stanie i w gm.Firlej nim dzieci do szkoły jezdzą.

   Reply
 6. Ania

  Mariola jeżeli dla ciebie strona ta jest walką z wiatrakami i węszeniem podstępu to utwórz swoją stronę i pokaż co umiesz. Widzę że dobrze trzymasz stronę obecnej władzy. Nie zapominaj, że pieniądze gminy to są wszystkich zameldowanych na tym terenie. Kiedyś nie było dowozów, nie było samochodów, a dzieci się uczyły i wyszło im to na zdrowie. Jeżeli piszesz o braku miejsca w autobusie, to pisz konkretnie ( a nie w żadnym stylu).
  Zabawa pracowników gminy to – nie firma dochodowa, lecz budżet i trzeba się zastanowić co się robi.

  Reply
 7. Ja

  Zgadzam się z @qr.
  Po pierwsze…ta strona służy informacji i daje każdemu możliwość wypowiedzenia się na ten czy inny opisywany temat.
  Najwyraźniej to stanowi dla ciebie jakiś problem – nie wnikam.
  Po drugie… 600 tys. to trochę sporo biorąc pod uwagę przeznaczenie autobusu.
  Po trzecie…ja podobnie jak wielu moich rówieśników też czasem dojeżdżałem do szkoły autobusem, ale najczęściej to jeździliśmy rowerami lub chodziliśmy z własnej nieprzymuszonej woli – również w zimie – piechotą (a bynajmniej nie mieszkałem 500 metrów od szkoły).

  Wiem, wiem, to było dawno a teraz mamy „postęp” w postaci dopalaczy, marihuany, autobusów z klimatyzacją, oraz skapcaniałych dzieci które dostają zadyszki po przebiegnięciu połowy boiska i dla których przebywanie 10 minut w temperaturze -10 to katastrofa. A tak na marginesie to przebywanie przez 5 minut w klimatyzowanym aucie może mieć gorsze skutki niż przebywanie przez 30 min na mrozie.

  Ja w przeciwieństwie do ciebie dostrzegam różnicę pomiędzy trwonieniem publicznych funduszy przez urzędników państwowych na imprezy, nie ważne czy były ośmiorniczki czy nie, a imprezami organizowanymi przez prywatnych przedsiębiorców. Chyba że na imprezie organizowanej przez prywatnych przedsiębiorców dochodzi do nieformalnego zawierania umów pomiędzy przedsiębiorcą a państwową instytucją którą dany urzędnik reprezentuje.

  W przeciwieństwie do niektórych innych moich postów bynajmniej niczego tu nie insynuuję.

  PS Miejmy nadzieję że po 5 latach koszty serwisowania autobusu nie przekroczą kosztów zakupu.
  Może aby zakończyć te być może niepotrzebne spekulacje wójt przedstawi wkrótce jakieś obliczenia, zestawienie kosztów, które by spowodowały że nasze i wasze nadzieje nie okażą się płonne i uzasadnią ten zakup.

  Reply
  • Ja

   Powyższy komentarz jest odpowiedzią na post @Mariola ale podczas zamieszczania wystąpił jakiś błąd i przez roztargnienie zamieściłem go jako oddzielny komentarz.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *