WOŚP jak sekta, Owsiak jak guru?

Sztaby nie są zainteresowane finansami Owsiaka: „Gówno mnie to obchodzi”.

Piotr Wielgucki, który wygrał proces, jaki wytoczył mu Jerzy Owsiak, sprawą postanowił zainteresować organizacje współpracujące w WOŚP. Autor popularnego bloga Matka Kurka napisał do sztabów WOŚP informacje dotyczące procesu, jaki Jerzy Owsiak przegrał ws. finansów WOŚP. Przy tej okazji sąd wypunktował szokujące nieprawidłowości w systemie finansowania Orkiestry.

Niestety jednak przedstawiciele sztabów lokalnych WOŚP nie byli specjalnie zainteresowani tą sprawą. Wielgucki wysłał list do 1467 sztabów (chodzi głównie o organizacje pozarządowe lub podmioty publiczne, jak szkoły MDK-i, hufce harcerskie itd. ), informując o szalenie niewygodnych dla Owsiaka rozstrzygnięciach sądu.

W liście prezentuje ustalenia, jakie zapadły przed sądem: „I. Zastrzeżenia budziły, w świetle późniejszego zachowania Jerzego Owsiaka jako prezesa fundacji i spółki ,,Złoty Melon”, deklaracje o woli udostępnienia sądowi wszelkie żądanej przez sąd dokumentacji tych podmiotów (w zakresie punktu I zarządzeń z kart 769 i 770). Jest to szczególnie zadziwiające, gdy spojrzy się na oświadczenia Jerzego Owsiaka, w zakresie pytań o kwestie księgowe zasadniczo nie miał szczegółowej wiedzy (co do czego trudno mieć pretensje), ale odsyłał on do wiedzy księgowej (sąd przesłuchał Dorotę Pilarską), a z kolei główna księgowa odsyłała w zakresie szczegółowych pytań do dokumentacji, a tej ostatecznie sądowi odmówiono.

II. Dokumentacja ta miała ogromne znaczenie dla oceny zasadniczego, w ocenie sądu, zarzutu Piotra Wielguckiego, sprowadzającego się do, pisząc w uproszeniu, twierdzenia, iż przy wykorzystaniu firmy ,,Mrówka Cała” i ,,Złoty Melon”, przez transakcje tych podmiotów z fundacją, środki pieniężne pozyskiwane ze zbiórek publicznych trafiają w pewnej części do Jerzego Owsiaka.

Komentarze do: “WOŚP jak sekta, Owsiak jak guru?

 1. Ja

  Nie tylko Mrówka tuczy się na naiwniakach.
  Korzystając z okazji odpowiem na hejt który jak mniemam zaraz się pojawi.
  Fajnie że za część kasy którą dzieciaki biegające po ulicach zbierają – bo wychowawczyni kazała – WOŚP kupuje jakiś sprzęt. Ale uczciwość wymaga aby podczas reklamy tej imprezy informowano że nie cała kasa idzie na szpitale.
  A co z eutanazją emerytów, „dobroczyńca” Owsiak już zmienił poglądy w tej kwestii, pozwoli staruszkom żyć?
  Wchodząc na stronę internetową dowolnej fundacji też można wpłacić kasę na szczytny cel…i jest wtedy duże prawdopodobieństwo że nikomu po drodze pieniądze nie przylepią się do łap.
  Pisząc o lepieniu nie mam na myśli wolontariuszy tylko…, wiadomo czyją żonę.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *