XIII Konkurs Biblijny Genesis – Wielkie 2015

SONY DSC

Pomysł na konkurs biblijny zrodził się w 2003 roku, jako  parafialny. Wzięły w  nim wtedy udział szkoły podstawowe   tylko z terenu parafii Abramów. Już od  następnej edycji konkurs obrał formułę dekanalnego, ale wkrótce przekroczył zakres dekanatu.

SONY DSC

Na przestrzeni lat corocznie brało w nim udział 5 – 10 szkół z następujących miejscowości: Abramów, Baranów, Bychawa, Dys, Kamionka,  Katarzyn, Michów, Nowodwór, Rudno, Wielkie, Wielkolas, Wypnicha, Żyrzyn. W szranki konkursowe staje zawsze drużyna złożona z trzech uczniów szkoły, po jednym z klasy IV, V i VI .

SONY DSC

Nie wpadamy jednak w rutynę. Co roku na uczestników konkursu czekają inne zadania i konkurencje. Chcemy, aby zawodnicy nie tylko wykazali się wiedzą biblijną, ale także mieli okazję do zaprezentowania swoich talentów plastycznych czy literackich.

SONY DSC

Do tradycji już weszło, że konkurs przebiega w kilku rundach. Zawsze trzeba rozwiązać test wiedzy i wykazać się umiejętnością posługiwania się Pismem Świętym. Pozostałe konkurencje są dla uczestników niespodzianką i często wzbudzają niemałe emocje. Było poławianie statków z pytaniami, rysowanie scen biblijnych, pantomima na temat scen biblijnych czy też komiksy. Świetnie poradzili sobie z układaniem wierszy czy odgadywaniem znaczenia rekwizytów. Zadania są tak skonstruowane, aby była możliwość zarówno pracy indywidualnej jak i grupowej. W tym roku również rywalizowano w czasie czterech rund, a ostatnią z nich była „EWANLANDIA” czyli gra planszowa.

SONY DSC

Od 2013 roku uczestnicy oprócz nagród dla siebie walczą także o puchar Mistrza Wiedzy Biblijnej . Puchar drużyna otrzymuje na rok. W następnej edycji konkursu może go obronić lub odda drużynie w danym roku zwycięskiej.

SONY DSC

W tym roku w konkursie wzięło udział 7 drużyn, a tematem była Ewangelia św. Marka. Rywalizacja była zaciekła i wzbudzała niemałe emocje. Ostatecznie wykazując się ogromną wiedzą, ale także mając niemałą dozę szczęścia zwyciężyła drużyna z Abramowa i obroniła tytuł z ubiegłego roku. Serdecznie gratulujemy wiedzy!

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Siudaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *