Z kraju – Wójt Stawigudy zatrzymana przez CBA

Olsztyński portal internetowy – http://olsztyn.wm.pl podał ciekawą informację. Poniżej fragment:

Wójt Stawigudy została dzisiaj zatrzymana przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawa związana jest z zatrzymaniem również kontrolera NIK z Olsztyna.

Szok w Stawigudzie. Wczoraj rano funkcjonariusze CBA zatrzymali Irenę D., wójta gminy Stawiguda i sekretarza gminy Iwonę K. oraz inspektora NIK z olsztyńskiej delegatury NIK.

Pani wójt agenci CBA zatrzymali o 6 rano w jej domu. pani sekretarz kwadrans po 7 przed urzędem gminy, kiedy szla do pracy.
Urzędniczki ze Stawigudy zostały przewiezione do Prokuratury Krajowej do Białegostoku, gdzie mieści się Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. Tam zostały przesłuchane i po popołudniu zwolnione.

Dlaczego CBA zatrzymała urzędniczki ze Stawigudy, które decyzją prokuratury zostały też zawieszone w obowiązkach, tego śledczy nie ujawniają? Z naszych informacji wynika, że chodzi o trzy konkursy na stanowiska w urzędzie gminy, które odbyły się w pierwszym kwartale ubiegłego roku, a przynajmniej dokumenty w tych trzech sprawach, zabrali z urzędu gminy, funkcjonariusze CBA. A chodzi o konkursy na stanowisko sekretarza gminy, informatyka i stanowisko ds. promocji gminy.

Komentarze do: “Z kraju – Wójt Stawigudy zatrzymana przez CBA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *