Abramów, kościół parafialny – Apel Sanepidu do uczestników niedzielnej (5 lipca godz.9.00) Mszy św.

DSCN2601

Na razie nie ma powodu do niepokoju, ale poniższe ogłoszenie należy potraktować poważnie.

Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubartowie w związku z obecnością osoby  zarażonej Covid -19, na niedzielnej (godz. 9.00) Mszy św. w Abramowie.

covid

Tutaj tekst większymi literami

Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubartowie

z dn. 10.07.2020r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubartowie apeluje do osób, które w dniu 5 lipca b. r. (niedziela) o godz. 9.00 uczestniczyły we
Mszy Świętej w kościele p. w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Abramowie i siedziały w rzędach od 1 do 6 po lewej stronie kościoła,
aby pilnie zgłaszały się telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lubartowie.
Kontakt telefoniczny do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lubartowie:
Tel. 81 855 24 43
Tel. 501 543 139
Tel. 506 049 133

 

W związku z tym Ksiądz Janusz Widelski poinformował nas, że przez pewien czas, do uzyskania wyników badań będzie podlegał kwarantannie. Jeśli pojawią się nowe informacje w związku z zaistniałą sytuacją będziemy informować.

W.K

Komentarze do: “Abramów, kościół parafialny – Apel Sanepidu do uczestników niedzielnej (5 lipca godz.9.00) Mszy św.

 1. Mieszkaniec

  Ludzie nie rozumni są i będzie pomór, jak by nie możną się było w domu pomodlić, nie narażać siebie i innych, ale księża też nie apelują żeby zachować odstęp, zakrywać usta i nos, i nie mówią też aby ograniczyć może przychodzenie do kościoła. Ale księża nie będą mówili o tym wiernym bo trzeba ich z kasy doić. Który to już przypadek zakażeń w kościele? Ja znam co najmniej 5 w naszym województwie. Nieodpowiedzialne i tyle……

  Reply
  • Cks

   Zjeść też można w domu zamiast łazić po resrauracjach i barach… Zwłaszcza że w barach i restauracjach zaraziło się nieporównywalnie więcej osób niż w kościołach. O liczbie zakażeń w komunikacji miejskiej w stolicy gdzie samorząd postanowił w czasie epidemii zmniejszyć liczbę autobusów celem zagęszczenia pasażerów nie wspomnę – a można przecież przejść ten kilometr pieszo 😀
   Kolejna sprawa to ogromna ilość zakażeń w sklepach i ostatnio na weselach…tak jakby bez niby ślub był nieważny.

   Reply
 2. parafianka

  Uprzejmie prosimy o więcej informacji w związku z apelem Sanepidu w Lubartowie, aby skutecznie się izolować-bo może osobą zakażona jest mój sąsiad?

  Reply
  • Redakcja Post author

   Jeśli pojawią się nowe informacje, będziemy informować, na razie nie ma powodu do paniki, normalna procedura sprawdzająca. Co się dotyczy spraw personalnych, kto i co?, to jest Ustawa o ochronie danych osobowych -RODO, jeśli jakaś sprawa nie dotyczy osób publicznych, to bez ich zgody nie można publikować danych. Tak na marginesie poczta pantoflowa w tak małym środowisku jak nasze działa szybciej niż internet, a czy powielanie niesprawdzonych prawdziwych lub nieprawdziwych informacji jest dobre, pozostawiam ocenie we własnym sumieniu.

   Reply
 3. Pryszczaty

  O co chodzi z Kościołem? Czy ludzie nie chodzą masowo do sklepów wielkopowierzchniowych? Czy nie należy szukać tych, którzy w określonym czasie robili zakupy?

  Reply
 4. Mieszkaniec

  Zrobić test i jakoś na spokojnie do tego podejść.
  Z rozwagą a nie bezmyślnie teraz siać panikę.
  Panie jak wyżej ,, Parafianka” aby się nie narażać lepiej z domu nie wychodzić. Nigdy nie wiadomo może jutro sąsiad z drugiej strony może okazać się zarażony.
  Troszkę więcej rozsądku zanim dojdzie do samosadów czy polowań na czarownice.
  A nasza gmina stanie się słynnym ciemnogrodem na całą Polskę.
  Tak więc należy się zastanowić czy kwarantana powinna objąć tylko osoby i rodziny będące na niedzielnej mszy?

  Reply
 5. Anna

  Na stronie Lubartów 24 jest napisane że to osoba w wieku 21-40 z pow.lubartowskiego .Sposób zarażenia w ustalaniu

  Reply
 6. Klimak

  Na pogrzebie śp. KS. Proboszcza też były odległości zachowane i maseczki były. Widać na zdjęciach.

  Reply
 7. Redakcja Post author

  Komentarzy, tym bardziej anonimowych, dotyczących osób zmarłych, jeśli nawet nie są wymienione z imienia i nazwiska, a z kontekstu wynika o kogo chodzi nie będą publikowane. One już nie mogą się tu bronić, to może pozostawmy je w spokoju, a jeśli ktoś jest wierzący, to lepiej niech się za nich pomodli.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *