Wybory 2020 – W gminie Abramów Andrzej Duda wygrywa zdecydowanie.

DSCN0330

To nie są jeszcze oficjalne wyniki, te pewnie będą w ciągu kilku godzin i to dla całej Polski. My niżej publikujemy dane z naszej gminy, w której zdecydowanie zwyciężył urzędujący Prezydent Andrzej Duda. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski otrzymał kilkanaście procent. Poniżej wyniki:

 

Abramów, Sosnówka, Michałówka, Marcinów – Duda – 643, Trzaskowski – 100

Ciotcza  – Duda – 174, Trzaskowski – 19

Dębiny – Duda – 150, Trzaskowski – 15

Glinnik – Duda – 213, Trzaskowski – 26

Wielkie, Izabelmont – Duda – 263, Trzaskowski – 39

Wielkolas – Duda – 232, Trzaskowski – 47

Wolica – Duda – 242, Trzaskowski – 16

Cała gmina razem:  Duda – 1917 , Trzaskowski – 262

Dziękujemy za przysyłanie danych.

Komentarze do: “Wybory 2020 – W gminie Abramów Andrzej Duda wygrywa zdecydowanie.

 1. Asceta

  262 głosów oddanych w naszej gminie na tęczowego pro niemieckiego kandydata może budzić zaniepokojenie. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę to że wielokrotnie zapowiadał iż jego priorytety to: złagodzenie „złych” przepisów – wprowadzonych przez PiS – zaostrzających kary za pedofilię i upublicznianie ich wizerunku. W tym przypadku tęczowy Rafałek chyba wyjątkowo nie kłamał bo PO ostro krytykowała ich wprowadzenie.

  Przyznać muszę że jestem zaskoczony tak wysoką reprezentacją tej mniejszości lub zwolenników tejże.
  Dobra wiadomość – ale tylko dla elektoratu PO – jest taka że Rafał nadal pozostanie prezydentem Warszawy i będzie rozwoził warszawskie g★★no po kraju…może część trafi do naszej gminy. Lemingi będą miały wtedy szansę liznąć „wielkiego świata”.

  Reply
   • Redakcja Post author

    Do Onyks. Staram się nie zabierać głosu w dyskusji czytelników dotyczącej polityki, ale w tym przypadku jest taka konieczność. Otóż proszę się dobrze przyjrzeć faktom, a nie polegać na przekazie niemieckich brukowców. Ten artykuł polskojęzycznej gazety wydawanej przez Niemców był brutalną próbą wpłynięcia na dokonywane wybory przez Polaków. My możemy się politycznie różnić, ale nie dajmy się rozgrywać obcym.

    Reply
 2. kkz

  Gminę Abramów zamieszkują różni ludzie: są tu osoby lgbt (tak,są! I wbrew propagandzie nie biegają po domach i nie rozbijają tradycyjnych rodzin), jest sporo nauczycieli, którym Pis podczas strajku śmiał się w twarz, są przedsiębiorcy, ateiści, są osoby o poglądach prounijnych, demokratycznych. Razem trochę się uzbiera. Co według Pana pan Duda miał im do zaproponowania?

  Reply
 3. onyks

  Abramów idealnie pasuje do schematu wyborcy PiSu. Cały dzień w polu, w niedzielę w kościele i o 19:30 obowiązkowo wiadomości TVP. Zero myślenia, tylko czekanie na 500+, trzynastą emeryturę i inne łaski spływające bezpośrednio z portfela miłościwie nam panującego Andrzeja.

  Reply
 4. Teresa Zielińska

  Do onyksa
  Jeżeli nie pasuje ci Abramów, zachowanie i praca ludzi to się wyprowadź z tego terenu i nie krytykuj. Ludzie przyzwyczajeni do ciężkiej pracy. Jest wolność i nikt nie nakazuje co kto ma robić. Kiedy ma iść do kościoła ( jak ktoś chce to idzie, a jeżeli nie to siedzi w domu), co kto ma oglądać. Muszę ci przypomnieć, że na emeryturę to trzeba sobie wypracować i zasłużyć. Z twojej wypowiedzi wynika,że nie masz rodziny, nie pracujesz i myślenie masz poniżej zera. Jeżeli chcesz dyskutować to się ujawnij i nie krytykuj zachowania porządnych ludzi.

  Reply
  • onyks

   Szanowna Redakcjo (z grzecznością u mnie niezgorzej skoro z dużej litery). Gdybyście nie bazowali tylko na wiedzy z TVP PiS to wiedzielibyście, że Ringier Axel Springer to wydawca niemiecko- amerkańsko-szwajcarski. I wcale to nie Niemcy są tam największym udziałowcem, tak a propos. A ich przekaz zdecydowanie jest bliżej prawdy niż propaganda Jacka Kurskiego. A przypomnę tylko, a może poinformuję, iż zgodnie z art. 21 ustawy o radiofonii i telewizji telewizja publiczna oferuje całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom zróżnicowane programy cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem, niezależnością. Ja akurat rozumiem znaczenie tych słów.
   Wracając do tematu ułaskawienia to wiem akurat, że pedofil odbył całą karę i ułaskawienie dotyczyło zakazu kontaktu, choć rodzina i tak mieszkała razem. Mimo wszystko człowiek dokonywał na swojej córce rzeczy haniebnych, a prezydent mówi, że to sprawa rodzinna. W mojej ocenie smród pozostał. Dawno temu, też w komentarzu na tej witrynie, z tego co pamiętam, pisałem o smrodzie. W Abramowie dalej nie przeszkadza.

   Reply
   • Redakcja Post author

    Ja napisałem onyks z małej , nie przez brak szacunku, tylko zgodnie z zapisem przy komentarzu, to tak tytułem wstępu. Co prawda ten komentarz jest w odpowiedzi do pani Zielińskiej, ale z tekstu wynika, że odnosi się również do mojego wpisu. Nie wiem dlaczego odniesienie jest w liczbie mnogiej cyt. „Gdybyście nie bazowali”, jak ja mogę bazować na wiedzy z „TVP PiS”, jeśli od 9 lat nie oglądam w ogóle telewizji, więc takie uogólnienie jest co najmniej nieuprawnione. Dokładnie 5 lat temu przytoczyłem artykuł o strukturze właścicielskiej prasy w Polsce, może nastąpiły małe przetasowania, ale generalnie właściciele Polacy są w zdecydowanej mniejszości. Taka struktura własności jak jest u nas, gdzie indziej nie do pomyślenia, a szczególnie w Niemczech. Link do wpisu – https://naszabramow.pl/sprawdz-ile-czytasz-po-polsku-niemieckich-gazet/ I na koniec odwagi, onyks – dyskutuj z otwarta przyłbicą, nie ma co chować się za parawanem anonimowości. Pozdrawiam W. Komsta

    Reply
 5. Teresa Zielińska

  Do onyksa
  Przypominam jeszcze raz: jak masz odwagę krytykować porządnych ludzi to się ujawnij. A jeżeli nie to bazuj na:
  Ringier Axel Springer.
  Ja popieram wspaniałą Polskę.
  Pozdrawiam.
  Teresa Zielińska.

  Reply
 6. Jan

  Do Pani Teresy Zielińskiej.
  Wspaniała Polska w domyśle Rafał Trzaskowski z całym swoim bagażem w Pani ocenie.
  Pozdrawiam
  Jan

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *