,,Ale jazda!”

W „Gościu Niedzielnym” pojawiła się notka o 15 dniowych rekolekcjach oazowych, które odbyły się w naszym województwie, w trzech turnusach. W naszej diecezji padła rekordowa liczba uczestników! W rekolekcjach wzięło udział około 400 osób w tym (młodzież, dzieci, dorośli) i ponad 100 rodzin.

O rekolekcjach…

– ,,My młodzi mamy różne problemy. Czasami ich nie widać, ale wielu z nas płacze do poduszki, bo czuje się gorszym, bo w rodzinie są kłopoty, bo brakuje nam miłości. Długo można wymieniać wszystkie nasze bolączki. Nikt z nas nie spodziewał się raczej, że oaza może tak bardzo zmienić serce człowieka. Nie wiadomo kiedy Słowo Boże trafia prosto do serca, przeszywa je niczym strzała. Czasem jest tak, że padamy bez sił i mówimy w pokorze „Boże rób co chcesz, tylko mnie uratuj”, innym razem doświadczamy takiej eksplozji radości, że nie można powstrzymać głośnego śmiechu. W każdej tej sytuacji Bóg jest tak blisko, że wydaje się mi, że mogę go dotknąć.” – daje świadectwo Agnieszka.

-,,Wszyscy są zgodni co do tego, że kto raz przeżył rekolekcje oazowe już na zawsze inaczej patrzy na Pana Boga i zupełnie inaczej podchodzi do wiary. – To nie regułki wkuwane na katechezie, czy pouczenia dawane nam przez starszych, choć jedne i drugie są cenne. Wiara to doświadczenie spotkania z Bogiem. Nagle znika lęk, to, co było straszne nie muszę już nieść w samotności, w sercu powstaje pewność, że jestem umiłowanym dzieckiem Bogiem. To dopiero jazda” – mówi Karol.

Czyli oaza to lek na wszystko…
Przekonaj się sam;)

Oaza

Ewangelizacji

w czasie ferii zimowych:

 

– dla dzieci – „W Krainie Jezusa” 12-17.02.2016 – Zawieprzyce

– dla młodzieży – uczniów klas gimnazjalnych i starszych: 14-19.02.2016

oraz 21-26.02.2016.
Więcej informacji możesz uzyskać – mail.: moderator@lublin.oaza.pl

 

S. Zlot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *