4. rocznica katastrofy smoleńskiej.

Dziś mija 4. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginął prezydent Lech Kaczyński, wraz z  małżonką. Razem z nimi zginęły 94 osoby. W całym kraju będą odbywać się uroczystości upamiętniające tragedię z 10 kwietnia 2010 roku.

Rządowy samolot, którym państwowa delegacja udawała się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej, rozbił się przy podchodzeniu do lądowania w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.41.

Obchody upamiętniające rocznicę katastrofy organizuje Prawo i Sprawiedliwość. Rozpoczną się one o godz. 8 mszą św. w intencji ofiar w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu. Później obchody przeniosą się przed Pałac Prezydencki, gdzie zaplanowano m.in. apel pamięci, koncerty i pokazy filmów. Po wieczornej mszy św. w intencji ofiar katastrofy w archikatedrze św. Jana Chrzciciela uczestnicy obchodów wyruszą w marsz pamięci przed Pałac Prezydencki.

Po południu parlamentarny zespół ds. katastrofy pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza przedstawi w Sejmie raport „Cztery lata po Smoleńsku”. Nieujawniony jeszcze dokument liczy ok. 180 stron i zawiera m.in. opis rozpadu salonki Tu-154M. Powtarza też tezę o wybuchu w powietrzu.
więcej w:http://niezalezna.pl/53966-iv-rocznica-katastrofy-rzadowego-tu-154m-pod-smolenskiem-nasza-relacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *