Abramów 1992 – drewniany kościół i dzwonnica.

dzw.4

W opisanej wcześniej historii – TUTAJ – z ukryciem w czasie wojny dzwonów parafialnych pojawia się temat nieistniejącej obecnie dzwonnicy. Wyrosło już całe pokolenie, które nie pamięta zarówno wcześniejszego, drewnianego kościoła, jak i dzwonnicy. W kronice parafii abramowskiej możemy przeczytać krótki wpis dotyczący powstania dzwonnicy, oto on:  Rozmiar dzwonnicy 7 łokci w kwadrat, wysokość 15 łokci, wiązania dębowe, oszalowana, a kryta blachą cynkowaną.

Nie jesteśmy w posiadaniu dobrej jakości zdjęć przedstawiających stary kościół i dzwonnicę, ale dzięki uprzejmości czytelników „Naszego Abramowa”, którzy udostępnili nam film ze swojego archiwum, udało się wykadrować kilka fotografii.

dzwonnica

dzw.4

dzw.6

Jest październik roku 1992, trwa właśnie budowa obecnego kościoła, dlatego też jedno ze zdjęć przedstawia fragment powstających murów. Jakość tych fotografii jest dość słaba, ale są one cennym zapisem naszej historii.

dzw.5

Dlatego ponawiam apel, że jeśli ktoś posiada stare fotografie kościoła, dzwonnicy, oraz ciekawe  informacje dotyczące naszej lokalnej historii i chciałby się nimi podzielić z czytelnikami, może napisać na adres mailowy:   witoldkomsta@gmail.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *