Abramów – Budowa wiatraków już niedługo

DSCN3564

Niedługo spełnią się marzenia tych, którzy z utęsknieniem i nadzieją czekają na szum wiatraków. Wydaje się, że w tym momencie komentarze są zbędne. Było kilka lat, aby zapoznać i zmierzyć się z tym tematem, każdy miał czas i możliwość, żeby zważyć za i przeciw, dotyczy to przede wszystkim władz gminy.

Czy do tej sytuacji nie odnosi się fragment z twórczości Jana Kochanowskiego z XVI wieku: Księgi wtóre – Pieśń V  (fragment) ?

“Cieszy mię ten rym: „Polak mądr po szkodzie”;
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”

 

Poniżej informacja ze strony Urzędu Gminy:

Przechwytywanie

Zainteresowani mogą zobaczyć zdjęcia ze spotkania na stronie UG – abramow.pl

 

Komentarze do: “Abramów – Budowa wiatraków już niedługo

 1. Ja

  Przecież ta sieć szerokopasmowa to też część infrastruktury budowanej dla Elektrowni Wiatrowych Wschód.
  Biorąc pod uwagę „profesjonalizm” z jakim ta firma przystąpiła do budowy połączeń światłowodowych dla farmy trudno oprzeć się wrażeniu że to ruska firma.
  Choć podobno mieszkańcy gminy też będą mogli korzystać z części infrastruktury (tj. łączy światłowodowych) to jednak mieszane uczucia budzi fakt że z pieniędzy publicznych finansuje się inwestycję której głównym użytkownikiem może być prywatna i na dodatek zagraniczna firma.

  Orientuje się ktoś jak będzie wyglądął dojazd na działki gdy powstanie nowa droga prowadząca z Marcinowa w kierunku wschodnim oraz północnym?
  Bo niezbyt rozgarnięci radni którzy zadecydowali o usytuowaniu farmy na terenie gminy g**no wiedzą. Wójt zdaje się nie ma bladego pojęcia co i jak.

  Reply
 2. Maria

  Władza wcześniejszo-obecna, która sprowadziła łącznie z władzą z Michowa, władza poprzednia i władza obecna to wykonywanie nacisku sługusów koalicji rządzącej oraz popieranie lobby wiatrakowego. Radni w większej części poprzedniej kadencji jak i obecni to tylko są zdolni do podniesienia ręki do narzuconych im projektów uchwał, ażeby przyklepać. Jak się patrzy to chyba są zastraszeni i nie mogą się odezwać. Sieć szerokopasmowa to tylko pretekst marszałka, ażeby można położyć linię przesyłową do wiatrownii. Jak wiemy Gmina Kamionka w poprzedniej kadencji na to się nie zgodziła. A obecny wódz Rady to wielbiciel wiatraków, jeżeli będzie mógł to na pewno ich zgarnie. Władza zawsze liczy, na prywatny medal przy takich inwestycjach od firmy.

  Reply
 3. HOLENDER

  Witajcie w NOWYCH NIDERLANDACH-LUBARTOWSKICH.Maria ma rację, następna będzie GMINA KAMIONKA.
  Rury pod kable już leżą w ziemi,a co tam,LUDZIE czy jakieś RADY SAMORZĄDOWE, JAK ZOBACZĄ TO UWIERZĄ .
  Jak stanie i zaszumi,kilkadziesiąt, a może w przyszłości i więcej turbin,jeszcze dodatkowo porządnie usłyszą.
  Młodzi mieszkańcy tych okolic,nie będą czekać,i wyjadą jak najdalej stąd.Tam zamieszkają,założą rodziny,i dzieci wyślą do szkół. Wiodące problemy,WŁADZY na tych terenach,czyli (OŚWIATA I DROGI ) Rozwiążą się same, Bo komu i po co, będzie to potrzebne.
  JEDNA GMINA Z JEDNĄ SZKOŁĄ ZA KILKANAŚCIE LAT MOŻE ZASTĄPI OBECNYCH KILKA GMIN.
  WSZYSTKO TO DLA LUDZI I DLA ICH DOBRA, A LUDZIE NIEWDZIĘCZNI DLA STARAŃ WŁADY TEGO NIE POJMUJĄ.

  Reply
 4. CHŁOP

  PREMIER II RP DOKTOR GENERAŁ SŁAWOJ SKŁADKOWSKI,DO CHŁOPÓW MÓWIŁ TAK. ,,WYCHODEK tzw. SŁAWOJKĘ
  BUDUJ W USTRONNYM MIEJSCU JAK NAJDALEJ OD DOMU NAJLEPIEJ ZA STODOŁĄ, BO ZA BLISKO SZKODZI”.
  A MY SAMI PO PRAWIE WIEKU,POZWOLILIŚMY SOBIE WYBUDOWAĆ.TO CO UMILI NAM ŻYCIE O WIELE BARDZIEJ JAK
  WYCHODEK POD SAMYMI OKNAMI , WŁASNYCH DOMÓW. BO Z TYM ŻE WIATRAK ZBYT BLISKO SZKODZI NIKT NIE DYSKUTUJE.HISTORIA NICZEGO NAS NIE NAUCZYŁA-MOŻE NAUCZY NAS PRZYSZŁOŚĆ. ps. WYCHODEK PRZYNAJMNIEJ BYŁ CHŁOPA.

  Reply
 5. jan

  CHŁOP ma rację. Można jedynie dopowiedzieć, a w zasadzie mieć takie życzenie, aby smród ze współczesnych „sławojek”, inaczej wychodków przemieszczał się w kierunku tych, którzy zadecydowali o ich postawieniu.

  Reply
 6. Greg

  Nie rozumiem komentarzy
  Przecież „sami” wybieramy taką władzę
  A chcącemu nie dzieje się krzywda
  Skoro wybieramy takich radnych a nie innych (którzy najwięcej do powiedzenia mają w sprawie swoich uposażeń) a trudno zauważyć ich troskę o dobro wspólne jak i takich wójtów to czego się spodziewać”?
  Może czas zacząć myśleć?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *