Abramów, Wybory 2018 – Będzie dogrywka w wyborze wójta. Zmiany w radzie gminy.

DSCN0785

Będzie II tura w wyborze Wójta Gminy Abramów, I turę wyraźnie wygrał Marek Kowalski przed Arturem Chomiukiem i Teresą Zielińską. Dokładne wyniki podamy później, z nieoficjalnych na razie, wynika, że Kowalski miał ponad  800 głosów i o ponad 100 głosów wyprzedził Chomiuka. Teresa Zielińska otrzymała ponad 450 głosów a Grzegorz Konieczka poniżej 100.

Z ostatniej chwili !!!  -Są już oficjalne wyniki PKW;

Marek Kowalski – 848 głosów

Artur Chomiuk – 699 głosów

Teresa Zielińska – 462 głosów

Grzegorz Konieczka – 65 głosów

Frekwencja w gminie Abramów wyniosła 62,05%

Skład Rady Gminy w Abramowie zmieni się też znacząco, z poprzedniej rady zostało wybranych tylko kilka osób. Z nieoficjalnych i nie pełnych danych wynika, że na kolejną kadencję zostali wybrani Marcin Mazur z Abramowa, Krzysztof Krasa z Wielkiego, Iwona Cwajda z Glinnika, Beata Łysiak z Dębin i Andrzej Rojek z Michałówki.

Nowi wybrani radni to: Iwona Czarnecka z Sosnówki, Agata Lichaj z Abramowa, Marek Misztal Wielkie- Izabelmont, Grzegorz Rodak z Glinnika, Krzysztof Kozdruń z Marcinowa, Ireneusz Karczmarz z Ciotczy, Iwona Goluch i Mirosław Antoniak z Wolicy, Jacek Antoniak i Rojek Agnieszka z Wielkolasu. Podkreślam, dane są jeszcze nieoficjalne, ale jak widać w 2/3 skład rady to nowe osoby.

Na razie nie posiadamy żadnych informacji, jeśli chodzi o wybór radnych z naszego terenu do powiatu.

Komentarze do: “Abramów, Wybory 2018 – Będzie dogrywka w wyborze wójta. Zmiany w radzie gminy.

 1. Ja

  I co dalej? Tradycyjna zagrywka Pani Zielińskiej (przekazanie głosów Panu Kowalskiemu)? Chyba tylko o to chodziło w tej kandydaturze, żeby w pierwszej turze rozbić głosy, a w drugiej przekazać je. Czas pokaże, ale nie sądzę, aby było inaczej. I takim sposobem wygrywa się wybory na stanowisko wójta.

  Reply
  • Jduebx

   Ale że jak można przekazać głosy? Każdy głosujący głosuje na kogo chce a Pani Zielińska nie ma nic do tego… Bez sensu komentarz powyżej…

   Reply
 2. Patrycja

  Wiadomo że o to chodziło . Chcą ludzie mieć wójta który będzie przez 4 lata siedział na dupie to będą mieli… pamiętam jak kowalski był wójtem… on nie robił dosłownie nic… w gminie była samowolka.

  Reply
 3. Ja cz nie Ja?

  Rozczarowany takim obrotem sprawy Konrad Wallenrod z miejscowości Marcinów?, co to i w opozycji i w koalicji?. Czy się mylę?

  Reply
  • Ja

   Ten pajac tu podszywający się pode mnie to nie ja.
   Wallenrod był postacią pozytywną, przynajmniej wg. mnie. Tę matrioszkę tu ja bym porównał raczej do doktora Jekyll’a. Nie wiem z jakiej miejscowości ale w opozycji do logiki to jest na pewno. A kto wygra 2 rundę to nie ma znaczenia i pozostanie bez pozytywnego wpływu na życie mieszkańców. Zdecydował vox populi i prawdę mówiąc mnie interesuje to tyle co zeszłoroczny śnieg.

   PS. Zgaduk dalej.

   Reply
   • I not

    Do Ja. Skąd taka nerwowość i napastliwy ton? Konrad Wallenrod a rebours, tak chyba będzie lepiej, bardziej precyzyjnie. Z twoich wpisów można wysnuć wniosek, że chcesz odegrać (znaczącą ?) rolę w tej kadencji, może należało zawalczyć o główną pulę?

    Reply
 4. Teresa Zielińska

  Wszystkim wspaniałym ludziom, którzy na mnie zagłosowali serdecznie dziękuję, 462 osoby to bardzo dobry wynik.

  Patrycja jeżeli chcesz wiedzieć, to kadencja ma trwać 5 lat. Kandydować może każdy i ty też. To co ja robię to moja słodka tajemnica. Spróbuj uzyskać taki wynik wśród wspaniałych moich wyborców.

  Do Ja – jeżeli obecny wójt nie szukał by poparcia w PIS to ja bym się nie angażowała, ponieważ nie widzę u niego wartości, które przedstawia ta partia. Następna tura wyborów jest wśród wyborców, którzy zadecydują co mają zrobić, na pewno nie będę popierać obecnego wójta.
  Nie zmieniam swoich poglądów i nie potrafię przekształcać się na stronę wiejącą od stolicy.

  Reply
 5. Greg

  Nie ma po co iść na 2 turę:((
  Wybór między dżumą, a cholerą:(((
  Ale co tam skoro tacy inteligentni ludzie z wielkiego miasta lubią być wystawiani do wiatru – eufemizm, to taka gmina jak nasza nie może być wyjątkiem.

  Reply
 6. Paweł Ogórek

  Jestem tego samego zdania, co Pani Teresa. 462 głosy w Gminie, gdzie wciąż mocno zakorzenione jest rozumowanie, że wójtem musi być „chłop” a nie „baba” (przepraszam za język), to genialny wynik! Szacun również dla Grześka Konieczki, który pokazał, że można stanąć w szranki ze „starymi wyjadaczami” i nie przynieść wstydu, bo 65 jako debiut to też dobry wynik. W całej tej debacie: M. Kowalski vs A. Chomiuk pamiętajcie moi drodzy, że wójt to władza wykonawcza gminy…A organem uchwałodawczym (stanowiącym) jest Rada Gminy Abramów. I chciałbym aby po zakończeniu wyborów, ja, zwykły szaraczek obywatel, mógł normalnie zadać pytanie do Rady Gminy i otrzymać jakąś odpowiedź, a nie odbić się od wójta. Ogólnie wybory ciekawe, na pewno nie będziemy się nudzić 🙂 Pozdrawiam.

  Reply
  • Mieszkaniec

   Ostatnimi czasy bylo odwrotnie – wladza uchwalodawcza w rekach wojta, a wykonawcza w Radzie Gminy – wykonala to co wojt chcial uchwalic 😀

   Reply
 7. witold Post author

  Informacja do czytelników „Naszego Abramowa” Adres mailowy podany w stopce „Kontakt” nie zawsze działa prawidłowo, stąd prośba jeśli ktoś by chciał napisać informację na maila, to podaję drugi adres; witoldkomsta@gmail.com

  Reply
 8. kunegunda

  Do Pani Teresy Zielińskiej.Moja prognoza jest taka,że za 5 lat to Pani wygra wybory na wójta gminy Abramów,bo liczba wyborców w kolejnych wyborach Pani wzrasta, a było to tak:w 2006 r-336, 2010 r-412,2018 r-462.

  Należy pokazywać młodemu pokoleniu jak to wygląda ,aby się nie zniechęcali , obserwując z boku to ta kampania
  wyborcza była bardzo „niesmaczna”,przez 4 lata niewiele się działo, dopiero 1 m-c przed wyborami wójt”ożył”,przystanki,kostki itp. a w ciszę wyborczą nawet zabawa dochodowa we wsi Wielkolas ,-pomysł chybiony.

  Reply
 9. R.Korzeniowski

  Gratulacje dla Radnych.Nowa kadencja Rady Gminy Abramów i przyszłego Wójta, warto pomyśleć i przez najbliższe
  5 lat zbudować w Abramowie Gminny Dom Kultury. Nikt jak dotąd tego nie obiecywał , to i realizacja być może
  poszła by bez oporów. Połączenie mieszkańców Gminy wspólnym projektem do realizacji, a jeszcze do tego
  w przyszłości miejsce dla rozwoju kultury i tożsamości dla wszystkich Mieszkańców Gminy to chyba niezły
  pomysł.

  Reply
 10. Marek Kowalski

  Szanowni Państwo, Przyjaciele, Mieszkańcy Gminy Abramów!

  Pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Wyborcom, którzy oddali na mnie swój cenny głos w tegorocznych wyborach samorządowych na Wójta Gminy Abramów. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie ciepłym słowem i dodawali otuchy podczas spotkań i zebrań przedwyborczych. Wyrazy szacunku i uznania kieruję także w stronę moich kontrkandydatów, szczególnie Pani Teresy Zielińskiej i Grzegorza Konieczki. Życzę im dalszej aktywności w działaniach na rzecz naszej Gminy i jej mieszkańców. Gratuluję wyboru Radnym Gminy Abramów.
  Państwa udział w wyborach dodał mi wiary w to, że w naszej Gminie mogą nastąpić zmiany na lepsze. Bardzo dziękuję Wam za kredyt zaufania, którym mnie obdarzyliście. Utwierdziliście mnie bowiem w przekonaniu, że możemy stanowić jedność i wspólnymi siłami zawalczyć o lepszą jakość naszego życia.
  Chciałbym móc wcielić w życie swoje wyborcze postulaty i wspólnie z Państwem podejmować kluczowe decyzje dotyczące rozwoju naszej Gminy. Ze swojej strony uczynię wszystko, aby nie zawieść Państwa zaufania.
  Jednocześnie proszę o wsparcie w II turze wyborów 4 listopada.
  Pozdrawiam
  Marek Kowalski

  Reply
 11. XX

  A może zamiast budować dom kultury, zapewne gdzieś w centrum gminy, należałoby pomyśleć o miejscowościach dalszych i zrobić kanalizację, chodniki w pozostałych wsiach. Wtedy wszyscy mieszkańcy mieliby tę samą wygodę, a nie jednym wszystko, a innym co zostanie.

  Reply
 12. R.KORZENIOWSKI

  Do XX zgoda infrastruktura Gminy to priorytet, ale jedno nie wyklucza drugiego. Z funduszy unijnych i innych dotacji na kulturę, koniecznej kanalizacji i niezbędnych chodników raczej zbudować się nie da. Proszę mnie dobrze zrozumieć moim zdaniem pobudzenie wszystkich chętnych mieszkańców gminy do aktywności, nie może odbywać się tylko przy okazji dożynek i zebrań wiejskich np. jest spora grupa uzdolnionych muzycznie itp. dzisiaj wyjeżdża poza gminę rozwijać swoje umiejętności, a gdyby tak za 10 lat , inni uczyli się u nas w Abramowie, i tu pytanie( jak mamy tutaj zatrzymać młode pokolenie). czy w perspektywie kilku lat małe multikino z małą sceną
  to za wiele . Takie GOK stsnieją już teraz w wielu gminach nie trzeba nawet zwiedzać Kraju wystarczy nasz region,
  pozdrawiam.

  Reply
 13. XX

  Chodniki i kanalizację też buduje się z funduszy unijnych. Przy każdej inwestycji potrzebny jest jakiś procent wkładu własnego, czy to będzie chodnik, kanalizacja, czy dom kultury- unia wszystkiego nie daje. Najpierw należy wyrównać poziom zycia mieszkańców, potem zabierać się za inne inwestycje, bo dlaczego ja nie mam tego co mają mieszkańcy Abramowa, Marcinowa, czy Wielkiego do kilkudziesięciu lat? Czy jestem drugorzędnym mieszkańcem? Pozdrawiam

  Reply
  • I not

   Było się podpisać raczej Maliniak, a nie Malinowski. Takie „mądrości” są w stanie wypisywać tylko ludzie o pokroju filmowego Czerepacha, którzy chyba obawiają się przy zmianie władzy utraty korzyści. Maliniaki, Czerepachy dacie radę!!!, każdemu można się podlizać, wazelina nie jest droga, w nowej sytuacji też się odnajdziecie. Do dzieła!!!

   Reply
  • Ees.

   Że obecny wójt lepszy? Obsadza całą gminę jak mu się żywnie podoba. Choćby człowiek nie wiadomo co skończył i jakie miał doświadczenie to do gminy za cholere się nie dostanie.
   Dorobił się kilku mieszkań w Warszawie za przyznawane sobie ‚bonusy’, więc spokojnie od koryta mógłby odejść…

   Reply
 14. michał wolski

  Czyją zasługą jest że dzieci dzieci z gminy Abramów uczą się w pięknie odremontowanych szkołach z nowymi salami gimnastycznymi czy rodzice tego nie widzą?. A nowy autobus szkolny kto kupił jak nie Chomiuk.

  Reply
 15. I not

  Wolski?, był chyba taki agent? Ale nie o tym. Kupno przez Chomiuka autobusu, to jest sukces?, w dodatku decyzja zapadła na nadzwyczajnej, niemej sesji, to też sukces? Że robi cokolwiek, to sukces? Rzeczywiście mógł nic nie robić i jeszcze po mordzie prać!. Przestań ty Wolski myśleć po rusku!

  Reply
 16. michał wolski

  I not co ty zrobiłeś dla gminy- chyba nic tylko umiesz krytykować jesteś nowoczesnym europejczykiem a 500+ spadło ci z księżyca

  Reply
 17. kunegunda

  Autobus,jeśli on generuje tak wysokie koszty , to znaczy że jest niepotrzebnie kupiony, taniej wynajm u przewoznika-trzeba po gospodarsku „włodarze”.

  Reply
 18. I not

  Do M. Niewykluczone, że w tej kadencji i przewodniczącego rady gminy…., Kto wie? Po za tym Marcinów ma kilku ex wójtów, kilku dużych farmerów i kilku większych lokalnych biznesmenów. Marcinów, ach!!, och!! Marcinów!!!

  Reply
 19. Iwona

  Ma też smród od tych farmerów, że okna w lato strach otworzyć i wylewaną gnojówkę gdy na dworze skwar pod te otwarte okna- bo łąki blisko (wszystko paruje… żyć nie umierać 😉 )

  Reply
 20. OLO

  Mądrzy i pracowici mieszkańcy gminy Abramów nie dajmy wodzić się za nos Chomiukowi i kilku rodzinom zatrudnionym przez niego w gminie i szkołach. Rodzinom które wiedziały o suszowym i kolektorach słonecznych. Wstyd i obciach.

  Reply
 21. Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Wybierzmy najlepszego.Głosujmy na Marka Kowalskiego niech wprowadzi lepsze zmiany w gminie.,szkole..
  Chomiuk miał duzo czasu ,szansy by cos zrobic?i co zrobił?nic.,gówno.
  Głosujmy na Marka Kowalskiego.,-

  Reply
 22. Olek

  Do wszystkich co czytają nasz abramów !!!
  Wejdzie na stronę Gmina Abramów tam w zakładce inwestycje są wypisane wszystkie inwestycje jakie zostały zrealizowane w latach 2014 – 2018. Jak to przeczytacie to wtedy możecie pisać że P. Chomiuk nic nie zrobił przez 4 lata.

  Reply
 23. Iwona

  Wybierzmy najlepszego,tego który nie będzie smiał się z nas za plecami i który wprowadzi zmiany na lepsze.
  Wybierzmy Marka Kowalskiego.

  Reply
 24. Iwona

  obserwując z boku to ta kampania
  wyborcza była bardzo „niesmaczna”,przez 4 lata niewiele się działo, dopiero 1 m-c przed wyborami wójt”ożył”,przystanki,kostki itp. a w ciszę wyborczą nawet zabawa dochodowa we wsi Wielkolas ,-pomysł chybiony.
  Mądrzy i pracowici mieszkańcy gminy Abramów nie dajmy wodzić się za nos Chomiukowi i kilku rodzinom zatrudnionym przez niego w gminie i szkołach.

  Reply
 25. Ja

  Młoda, daj spokój. Czy wieś zawsze musi się kojażyć z polowym disco? Ja bym wolał Kukiza 😀 Tak jakoś mi się skojarzył jeden z jego szlagierów, tj. „Kurze móżdżki”, gdy czytam niektóre komentarze i słucham pod sklepami agitatorów którzy próbują przykryć h… d… i kamieni kupę banerem PiS-u.

  Autobus to akurat obecnemu wójtowi zaliczyć należy na MINUS gdyż jak wiadomo utrzymanie tego nabytku to koszt kilkakrotnie większy niż wynajem. Tak więc jeśli chodzi o finanse to niestety.
  Jeśli chodzi o remont szkoły to nikt łaski nie robił że wykorzystał kasę zgodnie z przeznaczeniem.
  Tak więc nie ekscytuj się Wolski Maliniaku.
  Brak kanalizacji a gmina wydaje kasę na półgodzinne „igrzyska” w postaci Zenka 😀

  Szopka z odszkodowaniami suszowymi też pokazała że obecnemu wójtowi bliżej do PSL-u niż do PiS.
  Ktoś wspomniał o siedzeniu na d… To chyba odnosiło się do pana Kowalskiego?
  Lepszy wójt który siedzi na d… i wykonuje swoje obowiązki niż taki w delegacjach 😉

  Reply
 26. Nowy

  Ale jazda na obecnego wójta.
  Ostro się pchacie do koryta w bezczelny sposób.
  Chomiuk nic nie zrobił? Serio?
  To macie w linku poniżej zrealizowane inwestycje przez ostatnie 4 lata i ludzie odpowiedzcie sobie sami na to pytanie:
  https://www.abramow.pl/aktualnosci/n,47021,inwestycje-2014-2018.html

  Dla rządzących w latach 2010-2014 – a wy co zrobiliście…?

  Reply
  • Ja

   Kolektory to chyba nie do końca zasługa wójta? No, chyba że za zasługę uznamy niesknocenie i wysłanie przez UG wniosków w terminie. To musiało kosztować wiele wysiłku. Poza tym to nie z funduszy pana Artura tylko z kasy mieszkańców pokryto część kosztów.
   I co to ta „wielopokoleniowa infrastruktura rekreacyjna”?
   Część tych inwestycji musiała być zrealizowana i nie tyle była zależna od wójta ile uwarunkowana/wymuszona przepisami.
   Ten wykaz nie zawiera wydatków na wynagrodzenia wójta – które za M. Kowalskiego było znacznie niższe – o radnych które jak wiemy zostały podniesione zaraz po poprzednich wyborach. Brakuje wykazu i kosztów delegacji. A może są ale pod inną nazwą?

   Za Kowalskiego niby nie budowało się dróg, nauczyciele nie otrzymywali nawet pensji a uczniowie pobierali nauki w domach bo nie było dowozu?
   Na ten twój przeinwestowany „tabor szkolny” lepiej spóścić zasłonę milczenia.
   Ile kasy by zyskała szkoła gdyby kwestię dowozu uczniów rozwiązano bardziej racjonalnie?

   Reply
 27. olga

  GŁOSUJMY NA DOBREGO CZŁOWIEKA MARKA KOWALSKIEGO a nie kolorowego zielono niebiesko czerwonego pana chomiuka który zmienia zdanie i co wybory startuje z innej partii zero własnego zdania tylko podmuch wiatru

  Reply
 28. Dorota

  Chomiuk miał juz swoje 5 minut i nic .Teraz dajmy szanse Kowalskiemu
  obserwując z boku to ta kampania
  wyborcza była bardzo „niesmaczna”,przez 4 lata niewiele się działo, dopiero 1 m-c przed wyborami wójt”ożył”,przystanki,kostki itp. a w ciszę wyborczą nawet zabawa dochodowa we wsi Wielkolas ,-pomysł chybiony.
  Głosujmy na Kowalskiego.

  Reply
 29. RUMCAJS Z ŻACHOLECKIEGO LASU

  Ja głosuję na Chomiuka dlatego że ma własny rozum i nie pozwala manipulować sobą,i nie włazi w dupe żadnym oszustom uważających się za szlachetnych ludzi

  Reply
 30. OLO

  Gdyby Chomiuk miął własny rozum, odrobinę godności i szacunku dla nas to nie powinien pchać się do PIS-u partii rządzącej w Sejmie, Sejmiku i Powiecie, mając na swoim koncie wcześniejszy transfer do PSL-u partii oczywiście wtedy rządzącej w Sejmie, Sejmiku i Powiecie tylko startować ze swojego komitetu.Mając na uwadze jego wiek to może jeszcze podpiąć się pod kilka partii oczywiście rządzących bo do innych nie warto aby wygrywać wybory i mieć z tego korzyści. Wejdzie w d…pe każdemu aby osiągnąć swój cel a później sam ma wszystkich w d..pie. Manipulować to próbuje on nami wszystkimi, tylko niektórzy już przejrzali na oczy. Ale jest jeszcze grupa mieszkańców na którą wpływ mają jego zaufani sołtysi i jego „szczekacze” którzy ślepo brną za nim i przekazują różne wymyślone przez niego historie – ostatnio że wojewoda z którym tak dobrze się zna pozwolił jeszcze na składanie wniosków suszowych.
  Panie Chomiuk kończ waść wstydu oszczędź. Jak możesz patzeć w lustro podczas golenia?.

  Reply
  • Iwona

   Ja bym na Twoim miejscu jeszcze wspomniał tu o zatrudnianiu przez Chomiuka w szkole swoich znajomych, i w gminie

   Reply
 31. Dorota

  Wybierzmy ludzi odpowiedzialnych i uczciwych którzy rzetelnie bedą pełnić samorządową słuzbę dla wspólnego dobra Ojczyzny .
  Głosujmy na MARKA KOWALSKIEGO ,LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ NAS WSZYSTKICH

  Reply
 32. Dorota

  LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ GŁOSUJCIE NA MARKA KOWALSKIEGO.,A NIE NA CHOMIUKA.
  TERAZ CHOMIUK ROBI WSZYSTKO BY SIE PODLIZAC BYSCIE GŁOSOWALI NA NIEGO JEST MIŁY ALE NIE BEZ POWODU
  A PÓZNIEJ BĘDZIE MIAŁ WAS GDZIES.
  NIE GŁOSOWAC NA CHOMIUKA!!!

  Reply
 33. Darek

  Przed wyborami herb, flaga, łańcuchy, pieczęcie, sztandary, place zabaw, rozbieranie przystanków, dożynki za blisko 100 000,00 złotych. A gdzie były 4 lata pracy w ostatniej kadencji. Nic nie robiono do mieszkańców. Nie przeszedł żaden projekt bo nie było na to czasu. Załatwiano projekty dla siebie i rodzin popleczników – i tu były traktory, sprzęty i dotacje. I pewnie jeszcze na delegacjach płaconych z gminnych pieniędzy. A teraz ruszyła fala zmiany partyjnej.
  Dodała bym do tego jeszcze pozatrudnianie znajomych w Urzędzie Gminy i szkołach, wożenie swoim autobusem uczniów szkół na wycieczki. A na deser wnioski suszowe, mało kto wiedział że trzeba je składać a mają dawać za nie spore pieniądze. Chodzą słuchy, że pracownicy gminy i ich przyjaciele wnioski takie poskładali a procent start wyszedł u nich bardzo duży nie taki jak u przeciętnego zjadacza chleba jak my. Mają z tego ubaw w Agencji w Lubartowie – za to powinni dostać przy najbliższej okazji po „tyłku”.

  Reply
 34. Darek

  z mojej perspektywy, jako mieszkańca gminy Abramów, niekoniecznie bywającego w urzędzie , widzę że p. Marek Kowalski przez jedną kadencję zrobił dla gminy więcej niż p.Artur Chomiuk przez dwie

  Poza tym p. Kowalski nie zostawił pustej kasy tak jak poprzednio p. Chomiuk więc w pierwszym roku p. Chomiuk nie będzie się musiał jakoś specjalnie wysilać – będzie miał czas na przejażdżki w godzinach pracy, choć za tę pensję spokojnie może sobie pozwolić na opiekunkę dla dzieci jeśli opieka nad nimi koliduje z pełnioną przez niego funkcją. Nie zapominajmy tez że jego firma (mniejsza o to czy oficjalnie do niego należy czy nie) też przynosi jakiś dochód więc może zatrudnić kierowcę i nie zrywać się z pracy

  Reply
 35. Dorota

  Wejdzie w d…pe każdemu aby osiągnąć swój cel a później sam ma wszystkich w d..pie. Manipulować to próbuje on nami wszystkimi, tylko niektórzy już przejrzali na oczy. Ale jest jeszcze grupa mieszkańców na którą wpływ mają jego zaufani sołtysi i jego „szczekacze” którzy ślepo brną za nim i przekazują różne wymyślone przez niego historie – ostatnio że wojewoda z którym tak dobrze się zna pozwolił jeszcze na składanie wniosków suszowych.
  Panie Chomiuk kończ waść wstydu oszczędź. Jak możesz patzeć w lustro podczas golenia?

  Reply
 36. RUMCAJS Z ŻACHOLECKIEGO LASU

  Z tym się zgodzę że pchając się do PISu wlazł w gówno,i prawdopodobnie przez to przegra wybory,?chociaż wiocha nadal ślepo za ePISkopatem

  Reply
 37. Iwona

  Ciekawe co teraz wymysli Chomiuk zeby wygrac wybory?
  Bo wczesniej stawiał piwo,by na niego głosowali
  a teraz to jest miły jak nigdy tylko by głosowac,a pozniej będzie miał was gdzies.

  Reply
 38. izabelmont

  kowalski to facet bez jaj, obstawia sie starymi wygami ,nie ma swojego zdania, dlatego nie bede na niego glosowal,prywatnie ok.

  Reply
 39. I not

  Jeśli ty podpisany izabelmont piszesz o kimś z imienia i z nazwiska, że nie ma jaj, to ty je miej i się przedstaw, pokaż, że masz jaja i możesz mówić to co chcesz bez ukrywania się za internetową zasłoną.

  Reply
   • witold Post author

    Prawdę trzeba mówić komuś w oczy, to po pierwsze. Po drugie podajesz nazwisko i robisz zarzut oszustwa. To w tym przypadku, (jeśli masz dowody) adresatem są organa ścigania, a nie komentarz do lokalnego portalu pod nickiem Rumcajsa.

    Reply
  • witold Post author

   To odwróćmy sytuację, ktoś o tobie po nazwisku (nie podając swoich danych) napisze, że jesteś oszust, co zrobisz?

   Reply
   • RUMCAJS Z ŻACHOLECKIEGO LASU

    Dobrze wiesz,jak i cała reszta którzy to czytali,że to jest prawda,ale widać że stronę prowadzi pupilek Kowalskiego i tylko komentarze które go popierają przechodzą reszta jest usuwana

    Reply
    • witold Post author

     Po za twoim jednym komentarzem, wszystkie inne zostały opublikowane, pomimo, że pojawiały się słowa powszechnie uznawane za brzydkie. Ty tutaj dokonałeś oceny mojej osoby nazywając mnie „pupilkiem”, pomimo, że ja działam tu jawnie i ten twój kłamliwy komentarz publikuje, bo on „Rumcajsie” więcej mówi o tobie, niż o mnie. Domyślam się, że mnie po prostu nie znasz i w swoim zaślepieniu wrzucasz takie głupoty, w dodatku brakuje ci odwagi, żeby wystąpić z otwartą przyłbicą i chowasz się w Żacheleckim Lesie. Zapytaj ludzi o poprzednią kadencję Marka Kowalskiego i o sprawę wiatraków, to może coś zrozumiesz, nie mierz wszystkich ludzi swoją miarą. Poczytaj wszystkie komentarze i zobacz, że są i za jednym i za drugim, to co ty napisałeś jest najdelikatniej mówiąc nieuczciwe. Pozdrawiam cię Rumcajsie. Witold Komsta

     Reply
 40. Kris

  Olo masz rację, Chomiuk goli się chyba po ciemku i bez lustra. Jest chyba bardzo zdesperowany wieszając banery z (chyba to fotomontaż z premierem). Liczy chyba że „ciemny” lud zagłosuje na fali popularności partii na niego. Zrobił zebrania dopiero po pierwszej turze bo wcześniej maił nas gdzieś. Niepomyślny wynik wyciągnął go z domu i za biurka. A na zebraniach i w ulotce obiecuje wszystko że wyasfaltuje wszystkie drogi a nawet będzie wydawany kwartalnik. ALE SUSZOWEGO TO MU NIE PODARUJEMY.

  Reply
 41. Dorota

  Czy wy nie widzicie tego ze Chomiuk teraz jest miły i wogóle bo chce głosy.I OBIECUJE A PÓZNIEJ BĘDZIE MIAŁ WAS GDZIES
  Wczesniej jak startował przekupywał ludzi piwem by tylko głosowali
  Teraz nie jest miły bez powodu bo cos chce a pózniej ma was gdzies.
  I smieje sie z was
  WYBIERZMY LUDZI ODPOWIEDZIALNYCH UCZCIWYCH GŁOSUJMY NA MARKA KOWALSKIEGO DOBREGO CZŁOWIEKA KTÓRY BĘDZIE NAS SZANOWAŁ.

  Reply
 42. Irek

  za poprzedniego wójta robione były solary z projekku drogi z powiatem spraw w sądach nie było z tamtym można było coś zrobić a Chomiuk potrzebuje sądów i kłótni z księdzem żeby postawić na swoim i udawać biednego

  Reply
 43. Wyborca

  Głosujmy na Marka Kowalskiego a nie na Chomiuka chociażby z jednego powodu, niech sobie chłopina odpocznie: etat w gminie, praca w firmie żony w godzinach pracy w gminie (jazda na wycieczki szkolne, pogrzeby) załatwianie spraw związanych z firmą żony w ZUSie czy US także wtedy gdy powinien pracować w urzędzie-jeszcze bierze za to ryczałt kilometrowy. I wiele innych spraw, które nie przystoją wójtowi.

  Reply
 44. OLO

  Chomiuk Wejdzie w d…pe każdemu aby osiągnąć swój cel a później sam ma wszystkich w d..pie. Manipulować to próbuje on nami wszystkimi, tylko niektórzy już przejrzali na oczy. Ale jest jeszcze grupa mieszkańców na którą wpływ mają jego zaufani sołtysi i jego „szczekacze” którzy ślepo brną za nim i przekazują różne wymyślone przez niego historie – ostatnio że wojewoda z którym tak dobrze się zna pozwolił jeszcze na składanie wniosków suszowych.

  Reply
 45. Paweł Ogórek

  Witam Wszystkich. Wtrącę swoje 3 grosze do tej ciekawej debaty 🙂 Wg mnie nie chodzi o wykrzykiwanie: głosujcie na tego albo tamtego. Większość z nas już ma jasno ukierunkowany wybór i wchodząc na Nasz Abramów raczej nie zagląda tu żeby zmienić zdanie 🙂 Mnie osobiście ukłuła wiadomość o obietnicy wyborczej z wydawnictwem kwartalnika informacyjnego Gminy Abramów przez Pana Chomiuka… Wydawaniu czegoś, co Pan Wójt za wszelką cenę próbował zniszczyć (notabene prawie mu się udało). Stowarzyszenie, któremu przoduję wielokrotnie próbowało wyprosić u Pana Chomiuka pomoc w wydawaniu kwartalnika. Nasze prośby o pomoc finansową wręcz zostały wyśmiane, prośby o choćby pomoc informacyjną o życiu gminy (tak, tak, bezczelnie prosiliśmy o informację, co się działo w gminie) też odbiły się od Pana Artura. Ale gdy okazało się, że SIS dalej próbuje wydawać INFO to Pan wójt przypuścił atak na Naszą nazwę, jakoby SIS bezprawnie używał sformułowania GMINA ABRAMÓW…. I jak najbardziej argumenty o tym, że wójt lubi się sondować nie są bezpodstawne, bo przecież był gotów wyłożyć Gminne pieniądze aby tylko zgładzić nasze Stowarzyszenie… Dlatego naprawdę, ja nie kupuje tej zmiany na lepsze Pana Wójta… Albo jesteśmy świadkami cudownej przemiany porównywalnej do woda-wino w Kanie Galilejskiej 😉 albo tonący brzytwy się chwyta…Równie dobrze w podpunkcie walka z głodem i bezrobociem, mogłoby pisać „niech głodni zjedzą bezrobotnych” 😉 Swoją drogą Pan Artur nie ma swojego sloganu na ulotce, ja doświadczając trochę „dobroci” Pana Wójta proponuje: „Po trupach do celu”

  Reply
 46. OLO

  Co to za wójt Chomiuk co w czasie gdy pracuje jezdzi sobie swoim autobusem na wycieczki
  zamiast wykonywac swoje obowiązki.
  Głosujmy na Kowalskiego.

  Reply
 47. OLO

  https://www.youtube.com/watch?v=ywH1G-yCVKE
  zobaczcie sobie to
  To jest spotkanie Chomiuka w GLINNIKU
  Zobaczcie czas 56.49
  Tamten pan mówi prosto w oczy Chomiukowi pan nie jest wiarygodny
  chwile pózniej mówi ja nie chcę takiego wójta.
  I Ma rację.,

  Reply
 48. Mieszkaniec

  co 4 (5) lat rollercoaster – kiedy to sie zmieni – jak dla mnie obaj kandydaci maja tylko swoje myslenie – i nie sluchaja opinii innych – bo sa wszechwiedzacy w kazdej dziedzinie – albo podczas rozmowy jakas zgoda jest, a po wyjsciu z gabinetu w cudzyslowiu widzi się „gest Kozakiewicza” – tak naprawde teraz radni powinni z mieszkancami zrobic zebrania, ustalic wspolnie co trzeba zrobic dla gminy ogolnie a nie tylko dla „swojego” regionu, a na jednej z pierwszych sesji wszystkie spisac na jakiejs tablicy – i ustatlic wspolnie jakies priorytety…. Ale to tylko jakas sugestia z mojej strony – czy wogole ktos to przeczyta ??

  Reply
 49. OLO

  Kowalski przynajmniej wykonuje swoje obowiązki i nie jezdzi autobusami swoimi na wycieczki gdy powinien pracowac.

  Reply
 50. YY

  W 2010 roku, gdy kończył swą kadencję wójt Chomiuk zadłużenie gminy wynosiło 0,00. Teraz jest tak samo. Więc o jakim zadłużeniu mowimy? Może ktoś proszę przedstawić mi dowód że Chomiuk zostawił gminę zadłużoną? Proszę dowody nie oszczerstwa. Moje informacje są pewne.
  Ci co piszą o tym zadłużeniu przedstawcie dowody, kwoty.
  Przy okazji zapytajcie w gminie jakie było zadłużenie, gdy Chomiuk przejmował władzę od poprzedniego Wojta w 2002 roku.
  Pozdrawiam „krzykaczy”.
  Bum, bum bum, passat robi we wsi szum….

  Reply
 51. Olga

  mija 16 lat i cały czas to samo zadłużenie poprzednika jest pokazywane W 2014 ZA NADWYŻKĘ PO PANU MARKU KUPIŁ AUTOBUS NOWY start niby zepsuty sprzedał tylko dlaczego do dziś wozi dzieci w nie dalekiej gminie i jest dobry PROPONUJĘ TROSZKĘ I MNIEJ bum bum

  Reply
 52. kunegunda

  Skoro są takie rozbierzności dotyczące zadłużenia gminy , to Chomiukowi powinno zależeć ,,,,,,,, aby udowodnić ,że tak nie jest,on nic nie robi tylko mówi ,”język wychlapie wszystko”.

  Reply
 53. YY

  Nie trzeba pisać głupot tylko zapytać w Gminie. Zadłużenia nie ma. Nie powtarzajcie czegos co usłyszeliście od kogoś. Sprawdźcie w gminie i czekam na odpowiedź jakiś jest kwota zadłużenia? To wszystko jest jawne. Ktoś mi poda konkrety?

  Reply
 54. Marek Kowalski

  Szanowni Państwo „robicie” na forum „niezłą jazdę”. Postanowiłem odnieść się do kilku spraw. „Odgrzewane kotlety” przez pana Chomiuka z racji każdych wyborów czyli tradycyjnie zadłużenie gminy. Będzie startował na wójta gminy za 15 lat to i tak będzie wspominał rok 2002 i jaki to dług miał do spłacenia po poprzedniku . Ja nie zostawiłem mu długów. Można by zniżyć się do jego poziomu i podać go do sądu w trybie wyborczym tylko po co? Mógłby się przy okazji pochwalić jakie podwyżki dał pracownikom ostatniego dnia swojego urzędowania kiedy przegrał wybory w 2010 roku!!!. Kolejny „kotlet” kto rządził w UG. Miałem przyjemność w latach 2010-1014 pracować z grupą fajnych ludzi w UG. Udało się naprawdę bardzo dużo zrobić i można było im przede wszystkim zaufać. Część tych osób pracuje w UG do tej pory. Ale przez ostatnie 4 lata Pan Chomiuk zasilił UG w rzeszę nowych pracowników – wiernych swoim ideom – czy można będzie na nich polegać? No i oczywiście na koniec o ruszani d….y ze stołka, faktyczne jeździłem mniej w delegacje niż Pan Chomiuk on był mistrzem w tej dziedzinie co kosztowało Gminę miesięcznie spore pieniądze.
  W załączeniu przedstawiam wykaz przedsięwzięć jakie zrealizowaliśmy w latach 2010-2014. Sprawozdanie to było przedstawione Radnym na ostatniej sesji Rady Gminy ubiegłej kadencji w 2014 roku.

  1. Inwestycje drogowe. Priorytetem naszego działania była poprawa infrastruktury drogowej. Przez ostatnie 4 lata na ten cel przeznaczyliśmy 6 800 000 zł. Położone zostało 14,4 km. nowego asfaltu na drogi powiatowe i gminne. Inwestycje realizowaliśmy wspólnie z Starostwem Powiatowym i Urzędem Marszałkowskim. Wykonaliśmy między innymi:
  – Przebudowę drogi Michałówka-Abramów –Marcinów na odcinku 6,1km.-2,9 mln zł.
  – Przebudowę drogi Abramów – Sosnówka na odcinku 2,5 km.- 277 000 zł
  – Przebudowę drogi Wielkolas – Dębiny na odcinku 2,7 km.- 680 000 zł
  – Wybudowaliśmy tak oczekiwaną drogę w Wielkolesie koło Kaplicy – 1,6 km.-344 000zł
  – Wybudowaliśmy 2,1 km. chodnika w Abramowie.
  – Zakupiliśmy koparko-ładowarkę JCB- 149 000zł.
  – Zakupiliśmy 14 000 ton kruszywa drogowego na remonty dróg gminnych,
  utwardzając drogi dojazdowe praktycznie do wszystkich „kolonii” w gminie.
  – Wybudowaliśmy 6 km. dróg gminnych z kruszywa przy udziale środków z UM.
  – Zakupiliśmy 23 000 ton pospółki na drogi dojazdowe do pół, łąk i lasów.
  – Wybudowaliśmy drogę gminną : w Dębinach na „Osi” – 0,8km i w Wielkolesie
  za „Kaplicą”- 0,7 km. Prace obejmują położenie asfaltu i obsypanie poboczy
  kruszywem – 280 000 zł.
  Przez 4 lata z FOGR otrzymaliśmy dofinansowanie 440 000zł.

  2. Remonty strażnic i świetlic. Przez ostatnie 4 lata wykonaliśmy remont 5 budynków:
  lokalu po szkole podstawowej w Ciotczy i 4 strażnic. Remonty były wykonane przy
  udziale środków z unii europejskiej. Koszt prac to 835 000zł. Wyremontowano
  strażnice w Wolicy i Dębinach, oraz częściowo w Abramowie i Glinniku.
  Większość świetlic na terenie gminy wyposażonych zostało w stoły do tenisa, bilardy
  i przyrządy gimnastyczne, które są udostępnione dzieciom i młodzieży.
  Świetlice: Wolica 204 tys. zł, Dębiny 224 tys. zł, Abramów 199 tys. zł.,
  Glinnik 59 tys. zł, Ciotcza 149 tys. zł

  3. Działalność OSP. Oprócz wyremontowanych budynków jednostki z terenu naszej gminy doposażone zostały w nowy sprzęt. Zakupione zostały 4 samochody. Nowe: Scania i Ford Transit dla OSP Abramów ( przy udziale środków z ue), oraz używane w dobrym stanie Stary 244: dla OSP Wielkie i Wielkolas. OSP Abramów i Wolica otrzymały nowe motopompy Tohatsu. W jednostkach OSP Dębiny, Michałówka i Wielkolas wykonaliśmy remonty motopomp. Na samochody, remonty motopomp i zakupy nowych japońskich motopomp Tohatsu wydaliśmy tylko 215 000zł. Udało się to dzięki bardzo dobrze układającej się współpracy z Komendą Powiatową PSP, oraz Zarządem Wojewódzkim ZOSP RP w Lublinie. Strażacy biorący udział w akcjach gaśniczych przeszli odpowiednie badania lekarskie, szkolenia i zostali ubezpieczeni.

  4. Szkolnictwo. Wykonaliśmy następujące remonty w szkołach( udział środków z MEN – 750 tys. zł.):
  – wymiana instalacji wod-kan i inst. elektrycznej w Szkole Podst. w Abramowie -485 000zł
  – wymiana parkietu na sali gimnastycznej w Gimnazjum – 112 000zł.
  – wykonano ocieplenie budynku szkoły w Wielkolesie – 206 000zł.
  – uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w projektach unijnych „ Szansa na lepszy
  start” i „Wiedza najlepsza inwestycja” za kwotę 508 000zł
  – powstały place zabaw przy szkołach w Wielkiem i Wielkolesie.
  5. Opracowano Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
  Gminy Abramów
  6. Dokończono kanalizację miejscowości Marcinów – 182 000zł
  7. Wykonano rozbudowę ujęcia wody w Wolicy (udział środków z ue.) – 1 660 000zł
  8. Zakupiliśmy ciągnik rolniczy z beczką asenizacyjną(udział środków z ue.217 500zł)- 360 000zł
  9. Zakupiliśmy jako jedyna gmina w powiecie dla wszystkich mieszkańców kosze na śmieci
  10. Wykonaliśmy rekultywację wysypiska śmieci w Sosnówce.- 199 000zł.
  11. Co roku organizowane są wspólnie z KRUS wyjazdy dzieci rolników na półkolonie.
  12. Pomagamy mieszkańcom gminy przy demontażu i utylizacji eternitu pochodzącego z ich
  budynków, korzystając ze środków WFOŚiGW oraz Szwajcarsko – Polskiego Programu
  Współpracy. Eternit został odebrany z ponad 170 gospodarstw.
  13. Wspólnie z Marszałkiem Województwa Lubelskiego przystąpiliśmy do realizacji projektu
  „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”, którego celem jest
  zwiększenie dostępu w zakresie telekomunikacji i usług szerokopasmowych.
  14. Wspólnie z gminami: Michów, Jeziorzany i Kamionka otrzymaliśmy dofinansowanie na
  montaż kolektorów słonecznych w kwocie 6 mln zł. Prawie 140 gospodarstw z naszej
  gminy zadeklarowało chęć montażu kolektorów na dachach swoich domów.

  Każdy rok kończył się nadwyżką budżetową. W 2013 roku wyniosła 515 344 zł. Najdroższe Dożynki Gminne zorganizowane w 2014 roku kosztowały 27 500 zł.

  ZAPRASZAM NA WYBORY W NIEDZIELĘ 4 LISTOPADA. PROSZĘ O GŁOS.
  POZDRAWIAM MAREK KOWALSKI.

  Reply
 55. Że co?

  Ja pierdziele ale cyrk tu odchodzi. Ludzie zagłosują na kogo będą chcieli, a nie takie namawianie GŁOSUJ NA MNIE, GŁOSUJ NA KOWALSKIEGO, GŁOSUJ NA CHOMIUKA. CIEMNY NARÓD trzeba prowadzić za rękę i pomóc mu postawić krzyżyk w odpowiednim okienku.

  Reply
 56. Yosi

  Jak się nie ufa pracownikom UG to się nie startuje na wójta. Poziom wypowiedzi osoby, która kandyduje na takie stanowisko powinien być chociaż troszkę wyższy. Bo do tego, że dzień dobry od Pana na ulicy usłyszeć nie można to już chyba większość przywykła. A przynajmniej ci, którzy nie wybrali Pana ostatnim razem.
  Każdy ma swój rozum i niech głosuje po swojemu. Zostawmy te „odgrzewane kotlety „ bo zaczyna się narodowi już nimi odbijać powoli .

  Reply
 57. kunegunda

  Tylko CBA było by wiarygodne odnośnie zadłużenia,pracownik urzędu zawsze powie że „niema”,bo będzie, się bać że,”wyleci”.

  Reply
 58. Iwona

  Ponad 300 głosów przewagi…brawo Marek. Głosowała na Ciebie całą moja rodzina, abyśmy się nie zawiedli. Napewno życzę mniej % w tej kadencji bo przez nie straciłaś głosy w poprzednich wyborach i oby sytuacja się nie powtórzyła za te 5 lat. Życzę wszystkiego dobrego I GRATULUJĘ.

  Reply
 59. % % %

  „Napewno życzę mniej % w tej kadencji bo przez nie straciłaś głosy w poprzednich wyborach i oby sytuacja się nie powtórzyła” NIEZŁY TEKST PANI IWONO.BRAWO BRAWO.
  Czytam i nie dowierzam, ale widać ludzie dużo widzą i wiedzą. Walą kawę na ławę. Teraz zaczną się spełniać obietnice wyborcze i będziemy żyli w krainie mlekiem i „miodem” %%płynącej. Nadchodzą tłuste lata.

  Reply
  • witold Post author

   Ten artykuł jest w zakładce „Gmina Abramów”, trzeba kliknąć w 2 pod spodem, albo w napis „Gmina Abramów”. Wpisy przesuwają się automatycznie, najnowsze widziane są w okienku, starsze pod cyframi 2 i 3, a żeby zobaczyć jeszcze wcześniejsze trzeba kliknąć w „Gmina Abramów”.

   Reply
   • YY

    Wiem że trzeba kliknąć na strony w zakładce gmina Abramów, tylko że tam nie ma już tego artykułu. Można go odszukać tylko gdzieś dalej np. „najczęściej komentowane”. Wcześnie było normalnie w wymienionej zakładce.

    Reply
 60. kunegunda

  Proponuję,panie Marku Kowalski zaopatrzyć się w „dobrą miotłę” i powymiatać te wszystkie „kiełbasy wyborcze” Chomiuka,bo nie wyobrażam sobie dobrej współpracy z nimi.

  Reply
 61. OLO

  Widziałem dzisiaj P.Marka Kowalskiego w kosciele
  To prawda ze dopiero od marca będzie pracował w gminie?
  czy ktos cos wie na ten temat?

  Reply
  • Euzebiusz

   I co z tego, że był w kościele, to jakieś nadzwyczajne wydarzenie? Po co gdybać od kiedy zasiądzie na stołku, trzeba było podejść i zapytać wprost.
   A swoją drogą to jakoś kiepsko wyglądał

   Reply
   • OLO

    Nie dziwię mu się,Nawet na slubowanie i 100lecie szkoły nie zaprosili go do szkoły wczoraj tylko Chomiuka.Mogli zaprosic i jego..

    Reply
    • Lelum polelum

     Bo oficjalnie nie przejął władzy więc po co pcha się tam gdzie nie jest jego miejsce???? Niech czeka cierpliwie. Bardzo dobrze, że go nie zaprosili. Widać wiedzą co robią.

     Reply
 62. Teresa Zielińska

  Uważam, że do kościoła się chodzi bez zaproszenia, a jeżeli to jest rocznica szkoły to powinno być ogólne zaproszenie dla absolwentów tej szkoły. Nie widzę tu żadnego zdziwienia, gdyż dyrekcja obecna trzyma stronę panującej władzy. Nowo wybrany wójt się nie pcha tylko wybrany jest większością mieszkańców, którym nie podoba się obecne panowanie i chcą zmian.

  Reply
  • Jaś i Małgosia

   No raczej nie dostał p. Kowalski imiennego zaproszenia na uroczystości w szkole, nawet jako absolwent. Chociaż co niektórzy to pewnie by chcieli aby zagrał na uroczystość w szkole pierwsze skrzypce. A co do tego że wybrany przez większość… no cóż sosnówka to spora wieś, rodzina też nie należy do najmniejszych . Pożyjemy zobaczymy co nowy wójt spełni ze swoich obietnic.
   A tak nawiasem mówiąc to ROZMAWIASZ Z MIESZKAŃCEM GMINY TO RĘCE WYCIĄGNIJ Z KIESZENI. Takie minimum kultury. Tak uczulam na przyszłość żeby wtopy nie było.

   Reply
  • Kris

   Obecna dyrekcja jak i cała szkoła trzyma strone byłego wójta Chomiuka..bo są po znajomosci w szkole

   Reply
 63. kunegunda

  Korzyści większe z jednego „nawróconego”,a nie z tego który co niedziela w kościele,a robi to czego nie powinien.

  Reply
 64. Belfer

  Ja również nie widzę nic dziwnego w tym, że Pan Kowalski był w kościele. Jest absolwentem szkoły a ks Proboszcz zapraszał wszystkich absolwentów do kościoła. Zresztą widzę go w kościele w niedzielę i święta, na pogrzebach i wszelkich uroczystościach kościelnych od wielu lat. W przeciwieństwie do Pana Chomiuka nie pcha się, myślę że na pokaz do pierwszej (drugiej ) ławki. Kiedyś Chomiuk stał w łączniku pomiędzy wejściami do kościoła. Ale na tej wymienianej mszy Pan Chomiuk nie siedział już na swoim sztandarowym miejscu tylko dalej na bocznej ławce. A co do wyglądu obu panów to zdecydowanie gorzej wyglądał Pan Chomiuk. Chyba przegrana boli i to taką różnicą głosów. Ale przegrywać też trzeba umieć. Pan Kowalski jak zawsze uśmiechnięty z podniesioną głową. Widziałam, że podszedł do pana Chomiuka i się z nim przywitał przy wychodzeniu z kościoła nie sądzę aby na taki gest stać było pana Chomiuka.

  Reply
 65. Jamal

  😂 😂 😂 Chomiuk nie siedział w swojej ławce bo……… Uczniowie najmłodszych klas zajęli pierwsze ławki
  😁😁😁😁😁
  Kowalski też nie usiadł w swojej tylko na końcu
  🤪🤪🤪🤪🤪Dlaczego????
  NIEZŁY CYRK TU ODCHODZI

  Reply
 66. Ech... 🤪

  Do „OLO” a kiedy siostra Kowalskiego pracowała w szkole??? Czyż nie było to podczas jego rządów??? 😂 Oj A może mi się wydaje
  🙄🙄🙃🙃

  Reply
 67. Ania K.

  BELFER chodzisz do kościoła, żeby obserwować kto w której ławce siedzi? To jest niesamowite. Musisz stać pod chórem żeby to wszystko wyłapać 😲Więc To Ty w zimie drzwi nie zamykasz i proboszcz się złości że on grzeje a ktoś wietrzy, oj nie ładnie
  😁 😁

  Reply
 68. M

  Wybory prawie się zakończyły, jeszcze podział stołków w Radzie Gminy , powołanie Zastępcy Wójta i do roboty,
  tak na marginesie czy to ważne co kto robi prywatnie. Pora zakończyć wypisywanie bzdur. Wszyscy żyjemy
  obok siebie , a te komentarze czytają nie tylko miejscowi , i się dziwią bo świadczą one czy chcemy czynie o piszących.

  Reply
  • witold Post author

   Zapraszamy czytelników do twórczej aktywności, strona jest otwarta, jeśli ktoś przyśle ciekawy artykuł, to go opublikujemy.

   Reply
 69. M

  Przepraszam za ogólną krytykę piszących komentarze, a może zacznijmy pisać o tym czym waszym zdaniem powinna min. zająć się Rara Gminy i nowy Wójt, nie muszą nas posłuchać , ale jak czytają to być może pomyślą o sensownych wpisach bo jak w przysłowiu ,, Co dwie głowy itd ” .

  Reply
   • Darek

    Moze nie zatrudnianie po znajomosci w szkole w gminie w koncu kazdy powinien byc traktowany sprawiedliwie a nie tj jest teraz.

    Reply
  • Jaś Fasola

   Kiedyś byli w gminie ludzie, którzy mówili obecnemu wtedy wójtowi co i jak ma robić, teraz ich już nie ma, więc po porady do mieszkańców co i jak ma robić, czym się zająć. „co dwie głowy…” oj oj nie zbyt ładnie to brzmi, wójt powinien mieć głowę na karku i jej używać a nie szukać ratunku i kogoś kto będzie kręcił tą jego głową. Zapowiada się bardzo ciekawie.

   Reply
 70. Zdezorientowany

  Do Pana obecnego już wójta Kowalskiego taka informacja :
  Aktualnie flagę państwową z godłem Rzeczypospolitej Polskiej podnoszą:

  przedstawicielstwa dyplomatyczne, urzędy konsularne oraz inne oficjalne przedstawicielstwa i misje za granicą na budynkach lub przed budynkami ich siedzib urzędowych, a także kierownicy tych przedstawicielstw, urzędów i misji na swych rezydencjach i środkach komunikacji – w wypadkach przewidzianych w prawie i zwyczajach międzynarodowych,
  cywilne lotniska i lądowiska,
  cywilne samoloty komunikacyjne podczas lotów za granicą,
  kapitanaty (bosmanaty) portów – na budynkach lub przed budynkami stanowiącymi ich siedziby urzędowe,
  polskie statki morskie jako banderę, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami szczególnymi; ponadto do bandery stosuje się prawo i zwyczaje międzynarodowe.

  No więc????

  Reply
 71. Nowy

  Może zacząć od zmiany wątpliwej próby herbu Abramowa, dopóki się na dobre nie przyjął. Chyba mieszkańcy zasługują na coś lepszego, niż niedorobione klocki lego? Tylko nie mówcie, że to będzie kosztować, bez przesady. Jest tyle miejsc w gminie, gdzie można poszukać oszczędności, przykład?, choćby przerost etatów w stosunku do realnych potrzeb.

  Reply
 72. Zdezorientowany

  Wystarczył jeden komentarz odnośnie flagi i zniknęła wieczorową porą. Od razu lepiej. A tak na przyszłość to flagi do nabycia w Leroy Merlin, bez godła. Takie jak należy. 😁😁

  Reply
 73. Joanna

  Do Teresy Zielinskiej
  Ma Pani całkowitą rację.Przed wyborami nawet p.dyrektor szkoły podstawowej w Abramowie namawiała swoich pracowników by głosowali na Chomiuka.I kazdy wie ze w szkole to cała rodzina pracuje,itp.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *