Banki boją się o swoje kredyty udzielone na budowę wiatraków?

DSCN5424

Poniżej zamieszczamy fragment niezwykle interesującego artykułu, jaki ukazał się na stronie stopwiatrakom. Dotyczy on nacisku lobby bankowego na rząd, w celu zmiany obecnych przepisów. W jednym z wcześniejszych artykułów zamieszczonych na tym portalu możemy przeczytać, że farmy wiatrowe są w trudnej sytuacji finansowej i grozi im upadłość, a na tym najwięcej stracą banki. Informacje tam przytoczone podają, że na budowę elektrowni wiatrowych udzielono kredytów o wartości ok. 11 mld zł.

Zachęcając do przeczytania tego artykułu w całości warto zacytować jedno zdanie, które przeczytamy w redakcyjnym komentarzu;  „Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, co do tego, że energetyka wiatrowa, to produkt finansowy, a nie część energetyki, to dzięki stanowisku bankowców zyskał niepodważalny dowód”

Cały artykuł pod linkiem – http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/2458-banki-intensywnie-lobbuj%C4%85-w-rz%C4%85dzie,-gdy%C5%BC-boj%C4%85-si%C4%99-o-swoje-kredyty-udzielone-na-budow%C4%99-wiatrak%C3%B3w.html

wiatraki

 

Komentarze do: “Banki boją się o swoje kredyty udzielone na budowę wiatraków?

 1. KASIA

  Banki mają pokrycie w Księgach Wieczystych, w których wpisały się Farmy Wiatrowe. U niektórych właścicieli hipoteka obejmuje całe gospodarstwo. Więc chciwy, często dużo traci.

  Reply
 2. W

  Ludzie ze swoim przez kilka pokoleń wypracowanym majątkiem , zakładnikami firm wobec Państwa ?.
  Można by zapytać, gdzie byliście rządzący wszystkich szczebli, i nie ostrzegliście np. rolników.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *