Bankrutuje farma wiatrowa w Polsce.

DSCN5375

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że bez dodatkowego wsparcia ze strony państwa farmy wiatrowe są po prostu  nieopłacalne i to się potwierdza. Ani gospodarka, ani mieszkańcy z „zielonej” energetyki nie mają korzyści, gdyż wciąż rosną koszty energii elektrycznej i cieplnej, a efekty związane z ochroną środowiska są niezauważalne. Bez dotacji firmy nie osiągają zysków, co więcej zaczynają bankrutować, co potwierdza poniżej przytoczona informacja.

Farma wiatrowa Krzęcin, znajdująca się niecałe 50 kilometrów od Gorzowa Wielkopolskiego, bankrutuje – informuje WysokieNapiecie.pl. Jest to „pierwsza od lat upadłość farmy wiatrowej w Polsce” – twierdzą eksperci serwisu. Dodają przy tym, że farmę przejmie Polenergia, spółka należąca do Kulczyk Holding, za „ułamek wartości”.

 Farma w Krzęinie ma moc 6 MW i powstała w 2010 roku kosztem 37 mln złotych, z czego 24 mln zł pochodziło z kredytu od Raiffeisen Bankuinformuje WysokieNapięcie. Najpierw obiekt należał do hiszpańskiej firmy Eolia, potem przejął go fundusz inwestycyjny z Wielkiej Brytanii – Impax.
Źródło: https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/bankructwo-farmy-wiatrowej-krzecin-przejmie-ja-polenergia/e35wll3

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *