Komentarze do: “Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

 1. realista

  Ten wpis powinien być na stronie Urzędu Gminy w Abramowie, na abramów.pl, ale tam nie można komentować, więc piszę tutaj. O co chodzi?, no właśnie o życzenia. Na stronie gminnej zamieszczono życzenia, pod którymi podpisali się Wójt i Przewodniczący Rady. Podpisali, a może i napisali, tego nie wiadomo, tak czy inaczej, jest to jakieś nieporozumienie. Dwa razy pojawia się tam słowo związane z magią – magia, magiczny. Jeżeli ktoś mówi o magii Świąt Bożego Narodzenia to znaczy, że chyba nie jest już Chrześcijaninem, albo prawdopodobnie liznął Chrześcijaństwo jedynie powierzchownie – tzn. ociec z matku chodzili do kościoła, to i łun chodzi, a o co się rozchodzi? Marnym tłumaczeniem jest, że w mediach tak bezmyślnie mówią, im za takie mówienie płacą. Bezrefleksyjne powtarzanie papki z telewizorni nie najlepiej świadczy o piszących te życzenia.

  Reply
 2. Rycho

  Pan Artur i Pan Marcin to „Naczelni magicy” Gminy Abramów. Stosowana przez Nich „magia” zakradła się również i do życzeń. Ja życzę wszystkim mieszkańcom Gminy Abramów i czytelnikom „Naszego Abramowa”: Zdrowych spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2016.

  Reply
 3. L. Kozak

  Słowo magia związane jest z okultyzmem, jest przeciwieństwem chrześcijańskich praktyk.
  Tłumaczenie słowa magia -czary – ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu sił nadprzyrodzonych, które można opanować za pomocą odpowiednich zaklęć i określonych czynności

  Osoba zajmująca się magią (mag, czarownik, szaman) stosuje różnorakie gesty, wypowiada zaklęcia (inkantacje) i wykonuje czynności o cechach rytuału mające dać mu władzę nad siłami nadprzyrodzonymi, i które w jego przekonaniu umożliwiają mu kształtowanie rzeczywistości.
  Co tu więcej można dodać….?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *