Czy Leszek Kozak zostanie Człowiekiem Roku 2017 Ziemi Lubartowskiej?

DSCN1705[1]

Leszek Kozak jako jedyny z naszej gminy znalazł się w gronie 10 nominowanych do tytułu człowieka roku 2017 Ziemi lubartowskiej. Jest on  pierwszym nominowanym z  gminy Abramów w pięcioletniej historii konkursu.

WP_20160410_12_15_48_Pro

Gazeta przy prezentacji kandydatur, przedstawiła Leszka Kozaka jako regionalistę i głównego inicjatora prac wykopaliskowych w Wielkiem przeprowadzanych przez stowarzyszenie SISGA. Wydaje się, że to zbyt zawężająca informacja, dlatego dla czytelników „Naszego Abramowa” nieco ją poszerzymy:

Leszek Kozak, mieszkaniec Abramowa, jest absolwentem Wydziału Humanistycznego UMCS na kierunku historia.  Miłośnik historii ziemi lubartowskiej, dotychczas wydał publikacje:  „Obszar Gminy Abramów w dziejowym ujęciu” (2009 r.), „Historia wsi Marcinów” (2011 r.), „Wojna i okres powojenny na terenie Gminy Abramów 1939-1948-dla upamiętnienia ofiar wojny i walk politycznych” (2012 r.), „Oddział podziemia antykomunistycznego pod dowództwem Kazimierza Wożniaka ps. Szatan” (2016). Jest również autorem artykułów w różnych periodykach, stale publikuje również na naszym portalu jako osoba współpracująca. W latach 2012-2016 wspólnie z lokalnymi działaczami ze stowarzyszenia redagował lokalny kwartalnik „Info Gminy Abramów”.

W gronie nominowanych znalazła się silna grupa z sąsiedniej gminy Michów, postacie znane dobrze również na naszym terenie:

Roman Adamczyk z Rudna, który czytelnikom „Naszego Abramowa”  znany jest nie tylko ze swojej społecznej działalności, ale również jako autor materiałów, interpelacji, pytań czy zdjęć zamieszczanych na naszym portalu.

Antoni Bielski, radny powiatowy z Michowa z ramienia PIS-u znany również czytelnikom m.in z apelu o utworzenie podstacji pogotowia ratunkowego, czy przywrócenia posterunku policji w Michowie.

Marek Lemieszek lider zespołu „NEWS”, którego piosenki znane są coraz bardziej i swoim zasięgiem daleko przekroczyły wymiar lokalny. Naszym mieszkańcom znany jest z pełnienia przed laty funkcji organisty w naszej parafii.

I na koniec, na to tytułowe pytanie odpowiedzą czytelnicy „Wspólnoty Lubartowskiej” wysyłając kupony konkursowe zamieszczone w gazecie, lub sms-a o treści podanej przy notce o kandydacie. Głos na Leszka Kozaka sms o treści:   wsp.lubartow.6 na nr 72051 (koszt sms 2,46 z VAT)

 

Komentarze do: “Czy Leszek Kozak zostanie Człowiekiem Roku 2017 Ziemi Lubartowskiej?

    • witold Post author

      Przepraszam, zapomniałem w tekście podać numer tel, co niniejszym czynię. Głos na Leszka Kozaka: sms o treści: wsp.lubartow.6 na nr 72051 (koszt sms 2,46 z VAT)

      Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *