Gmina Abramów – wybory sołtysów: harmonogram zebrań wiejskich

DSCN0785

Jak wynika z ustawy o samorządzie gminnym sołtys i rada sołecka są jednostkami pomocniczymi gminy i tradycyjnie po wyborach samorządowych odbywają się ich wybory.

Wybór  sołtysa i członków rad sołeckich reguluje art. 36 ust. 2 ust. ww. ustawy, zgodnie z którym sołtys oraz członkowie rad sołeckich wybierani są w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród nieograniczonej liczby kandydatów, przez stałych mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania. Jeszcze ważna uwaga – nie można kandydować równocześnie na sołtysa i na członka rady sołeckiej. Wybór odbywa się na zwołanym  (zarządzenie wójta) zebraniu wiejskim.

Poniżej harmonogram wyborczych zebrań wiejskich na terenie Gminy Abramów. ( Ź; BIP UG Abramów)
sołt1
sołt 2

 

Komentarze do: “Gmina Abramów – wybory sołtysów: harmonogram zebrań wiejskich

 1. KASIA

  Nie każdy ogląda BIP. Celem zebrań jest wybranie aktywnego sołtysa, żeby dbał o interesy mieszkańców. A w Abramowie nawet nie informował mieszkańców o planowanej budowie stacji tylko się z nich śmiał. Czas na zmianę.

  Reply
 2. Ja

  Do wójta gminy Abramów. Dlaczego drogi są nie odśnieżone, czy to nie oczywiste że jeśli w nocy padało to rano pasowało by odśnieżyć??? Mamy zimę i to chyba naturalne. Czy za każdym razem gdy spadnie śnieg mam dzwonić i prosić? A co w sobotę albo w niedzielę gdy gmina nie pracuje???? Szlag człowieka trafia zima zaskoczyła urzędasów!!!!!!! 😡 Proszę się przejechać przez kolonie w swojej gminie i zobaczyć co się dzieje na drogach. Bo nie każdy mieszka w centrum przy szosie.

  Reply
   • Drogi

    Nie każdy mieszka w Abramowie, albo przy szosie i warto o tym pamiętać bo chyba oczywistym jest, że jeśli spadnie w nocy śnieg to rano trzeba odśnieżyć.

    Reply
 3. kunegunda

  Tak,drogi nie odśnieżone,w Abramowie na poboczach mieszkańcy urządzili sobie parking,trudno ominąć-to zagraża bezpieczeństwu-tu prośba do policji, aby to posprawdzali.

  Reply
 4. Ja

  Do „KTOŚ” pozwolę sobie zauważyć, że GMINA ABRAMÓW to nie tylko SAM ABRAMÓW. Są też inne wioski i kolonie za które odpowiada gmina i to w ich interesie leży odśnieżanie zwłaszcza kolonii. Na szczęście mamy odwilż. Ale taka sama sytuacja była non stop za poprzedniego panowania pana Kowalskiego który potrafił odpowiedzieć „że przecież wczoraj wam odśnieżyli” a że całą noc wtedy padało to już nikt nie wpadł na pomysł żeby ponownie odśnieżyć.

  Reply
  • Feniks (do wyborów Ja)

   Zapomniałeś dodać sfrustrowany lemingu podszywający sie pod „Ja”, że Wójt Kowalski ponosi główną odpowiedzialność za ocieplenie klimatu. A to „wszystkich” bardzo martwi.

   Taki żarcik sobie pozwoliłem 😀
   Ale lemingi pewnie nie zrozumieją 😀

   Reply
 5. Joanna

  Ale jazda na obecnego wójta nie ma co..
  Jakbyście mogli byście go zajezdzili.
  Trudno się wam pogodzic z porazką byłego wójta Chomiuka
  Byleby tylko rządził Chomiuk.
  A reszta niewazna
  Ogarnijcie sie troche zamiast krytykowac.
  Według mnie obecny wójt jest w porządku i jest ład i tak powinno być.

  Reply
 6. Ja

  Do „Joanna” siedziałaś kiedyś samochodem w zaspie???? Na drodze która powinna być odśnieżona??? Chyba nie, dlatego przestań chrzanić o tym jaki to cudowny Pan Wójt bo najprostsze sprawy gminy go przerosły. Zima zaskoczyła w styczniu. Niech sobie będzie wójtem tylko niech pilnuje podstawowych obowiązków. Droga Joanno nikt na nim nie jeździ, a prawda w oczy kole

  Reply
 7. Maria

  W ubiegłym roku na skrzyżowaniu przy gminie nie można było przejechać. wreszcie jak ktoś się zawiesił na śniegu i zrobił raban to ruszono z łopatami. Nikt tego nie widział. Trzeba było sobie przypomnieć i być obiektywnym. W naszej gminie nie ma firmy do odśnieżania. Krzykacze Chomiuka nie macie się czego czepić to robicie sztuczny dym.
  Musicie się pogodzić z przegraną. Jeszcze wielkiej zimy nie było. I nie ma co płakać . Przez 5 lat waszego przyjaciela nie będzie.

  Reply
 8. Ja

  Życzę wszystkim aby chociaż raz wpieprzyli się w zaspę na bocznej drodze należącej do gminy i żeby zobaczyli jak to jest, że nie masz pomocy z żadnej strony, ani łopaty by się dokopać. Dzieci siedzą w samochodzie a Ty kombinujesz co zrobić by wyjechać. Nie zrozumie tego ten kto mieszka przy szosie i ma odśnieżone. I nie ma znaczenia czy wójtem jest Chomiuk czy Kawalski ich obowiązkiem jest dopilnować by drogi były przejezdne. A co by było gdyby pogotowie musiało dojechać i siadło by w zaspie, a człowiek czeka na ratunek? Zacznijcie myśleć też o innych a nie tylko o sobie. A Wy tylko porażka Chomiuka, sukces Kowalskiego… I wkoło jedno i to samo. Nie ważne kto rządzi, ważne żeby dobrze rządził.

  Reply
  • Feniks (do wyborów Ja)

   Racja Katarzyna 🙂
   Zwłaszcza jak się jest lemingiem 😀

   A żeby nie spamić zbytnio pozwolę sobie jednocześnie odp. Tomaszowi.
   Myślę że Pan Kowalski jest na tyle inteligentny iż te z d… wyjęte docinki spływaja po nim jak po Kaczyńskim.
   Jeśli przeciwnik szczerzy kły, tzn. że się boi. Agresja jest pierwszą oznaką strachu.

   Reply
 9. Tomasz

  Niezle dokuczacie wójtowi Kowalskiemu krzykacze Chomiuka.
  Dziś widziałem P,Chomiuka przy szkole z kolegą Skorupskim zarówno kkierowcą i niezle porazka go chyba boli,

  Reply
 10. Joanna

  I to co jest najgorsze u nas w szkole to zatrudnianie po znajomosci,po rodzinie.
  Teraz mam nadzieje ze to sie zmieni.
  I dyrekcja tez sie zmieni mam nadzieje.

  Reply
 11. witold Post author

  Do Waldemara. Opublikowanie twojego komentarza byłoby pomówieniem. Jeśli masz taką wiedzę (i świadków) o przebiegu wyborów, to powinieneś to zgłosić do odpowiednich organów.

  Reply
 12. Ktoś

  Najbardziej pewnie krytykują Ci, którzy ze szkołą mają najmniej wspólnego. Dla nich wszystko jest BE, pani dyrektor BE, autobus szkolny BE, kierowca pod „zmienionym” nazwiskiem BE, pan Chomiuk BE, w tej chwili tylko ONI są CACY, cała reszta BE

  Reply
 13. Obiektywny

  Panie Wójcie , zlituj się sam nad sobą i nie zostawiaj sobie „krecików” na stanowiskach. Ani się obejrzysz jak wciągną Cię do czarnej nory. Jak tak dalej będzie to już możemy przewidzieć ,że to będzie 5 zmarnowanych lat. MYŚL I DZIAŁAJ.

  Reply
 14. Joanna

  Do obiektywny.A tak wogóle to jest paru kretów co kopią dołki pod P.Wójtem.
  Powinni zostac zwolnieni i mam nadzieję że bedą.
  A wracając do tematu to p.dyrektor podstawówki w Abramowie niezle sobie nagrabiła ze ją krytykują,

  Reply
  • do "obiektywnego" i Joanny

   Nie strasz, nie strasz bo się ze…asz:) Nie da się kogoś zwolnić na widzimisię pracodawcy (wójta lub jego żony;) a ci, którzy o tym nie wiedzieli skończyli z przegranymi procesami o mobbing albo inny -ing.
   Jest wielu prawników, którzy się specjalizują w takich sprawach i chętnie wam udowodnią, że nie jesteście władzą absolutną (jak wam się wydaje) na tej ziemi.
   Myślę, że wydruki postów mogłyby być już niezłym materiałem dowodowym w takiej sprawie.

   Reply
 15. Feniks

  Ponieważ nick którym do niedawna sie posługiwałem, został przywłaszczony przez jakiegoś leminga, od teraz tak jak inni czytelnicy będę pisał pod różnymi nazwami.
  Cóż, frustracja walonkowych elit przybiera różne postaci. Komunistyczni zbrodniarze usiłują skryć się pod płaszczem obrońców demokracji. Handlarze żywym towarem bronią praw kobiet na lewicowych spędach. Zawiśli kolekcjonerzy pendrive-ów w togach, wysyłają bandytów do sanatoriów zamiast do paki …. a później wylewają krokodyle łzy gdy po opuszczeniu takiego sanatorium „kuracjusz” zarzyna na ulicy jednego z członków kasty.
  A rozżalone lemingi z naszej gminy podszywają się pod innych czytelników NA i odpie**alają taki pożal się Boże false flag, że Bolek to przy nich mistrz konspiracji i erudycji 🙂

  Pozdrawiam wszystkich … także tych ułomnych. Tych którzy z braku wiery w siebie i własny autorytet, próbują wykorzystać – choć nieudolnie – autorytet innych.

  Reply
  • Spalam się

   Chłopie weź się opanuj jaki autorytet? Zaplujesz sobie cały ekran i okularki. Czytasz czasem to co napisałeś? Wypisujesz tutaj jakieś epitety; komunistyczni, lewicowi, lemingi, członkowie kasty itp., a szanowny tatuś to jaką książeczkę miał? różową?
   Jak to brzmi w ustach resortowego dzieciaka?
   Ludzie takie rzeczy pamiętają więc proponuję troszkę spuścić z tonu bo internet też pamięta wszystko.
   Nie masz nic ciekawego do powiedzenia poza pluciem to nie pisz, a twój poprzedni nick nie był zbyt oryginalny bo każdy tak o sobie mówi i jak cię nie było miesiąc to się nie dziw, że ktoś go przechwycił ale nie sądzę by to zrobił dla autorytetu:)
   Gumofilec

   Reply
 16. Joanna

  Fajnie by było gdyby przywrócono gazetę Info Gminy Abramów wiele rzeczy mozna było by sie dowiedziec.

  Reply
 17. JA . Po raz ostatni

  Do FENIKS nie płacz weź sobie ten swój NICK. Wytrzyj gluty, głowa do góry i pisz sobie jako JA. Pozdrawiam i więcej luzu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *