Podpalono mieszkanie działacza ruchu antywiatrakowego

filmy i foto Orzechowce 022
Express Olsztyn.pl podał informację,że nieustaleni sprawcy podpalili mieszkanie Macieja Prażmo, organizatora protestów przeciwko budowie farm wiatrowych w gminie Kozłowo koło Nidzicy. Wydarzenie miało miejsce w nocy z 27 na 28 listopada.Oto jak to zdarzenie relacjonuje Express –

„W nocy z 27 na 28 listopada ok. godz. 00:30 oblano substancją ropopochodną i podpalono drzwi do mieszkania Macieja Prażmo, działacza, społecznika, organizatora wielu inicjatyw obywatelskich. Mieszkanie znajduje się w budynku wielorodzinnym na 2 piętrze.

– Jeszcze nie spałem. Usłyszałem, że ktoś idzie po klatce. Nie było w tym nic dziwnego, każdemu wolno chodzić, nawet nocą – mówi Maciej Prażmo, poszkodowany w sprawie. – W pewnym momencie usłyszałem głuchy huk. Drzwi zadrżały. Wyszedłem do przedpokoju i zobaczyłem ok. piętnastocentymetrowe płomienie na wykładzinie dywanowej w okolicy drzwi wejściowych.

Paliła się substancja ropopochodna, która spłynęła do mieszkania z zewnątrz. Szybka decyzja i ogień udało się ugasić. Maciej Prażmo głośno skomentował swoje zdenerwowanie. W tym momencie za drzwiami dało się słyszeć zbieganie po schodach’.

Na swojej stronie na facebooku Maciej Prażmo w swoim oświadczeniu pisze, iż domyśla się, że podpalenie ma związek z prowadzoną przez niego działalnością i że jest to próba  zastraszenia go. Jak dodaje, akcja ta odniosła skutek odwrotny do zamierzonego.

Red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *