Ministerstwo Rozwoju: 320 mln zł dla firm z programu „Polska Wschodnia”

Od środy mikro, małe i średnie firmy mogą ubiegać się o pieniądze UE z programu „Polska Wschodnia” na tworzenie innowacyjnych projektów – poinformowało MR.

Przedsiębiorstwa powalczą w sumie o 320 mln zł.

Jak wyjaśniło Ministerstwo Rozwoju, konsorcja składające się z co najmniej dziesięciu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą starać się o unijne pieniądze na tworzenie sieciowych produktów w Polsce Wschodniej. Nabór potrwa do 28 czerwca br. Wnioski będzie przyjmować Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

„Chcemy zachęcić przedsiębiorców do wykorzystania potencjału i walorów makroregionu jako podstawy rozwoju biznesu. Dzięki projektom wzrośnie innowacyjność i konkurencyjność firm oraz atrakcyjność Polski Wschodniej. Powstaną również nowe miejsca pracy” – ocenił cytowany w komunikacie wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Unijnym dofinansowaniem – jak podkreślił resort – zostaną objęte projekty „polegające na stworzeniu sieciowych i innowacyjnych produktów, które powstaną poprzez połączenie jedną spójną koncepcją, rozproszonych atrakcji, miejsc czy obiektów”. „Przedsięwzięcie musi objąć: inwestycję w spójną infrastrukturę, rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych oraz opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu” – zaznaczył resort.

„Warunkiem koniecznym jest też wpisanie się projektu w regionalne inteligentne specjalizacje, wspólne dla co najmniej dwóch województw z Polski Wschodniej” – dodało ministerstwo.

Resort podkreślił, że przedsięwzięcia ubiegające się o wsparcie UE będą oceniane m.in. pod kątem innowacyjności, potencjału rynkowego, przygotowania projektu do realizacji czy jego wpływu na wzrost zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *